XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#271 23.02.2020 20:46:44

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Нови придобивки

Niki написа:
Кольо написа:

Как така? Ти консерви с пробиването как да се пълнят? Не го разбирам. И такива джаджи ли има?! Баси, колко не съм в час...

Обратното, Адаш, да ползва пробивни бутилки с котлонче, което е за навивни. Затова трябва преходник. Релакс има такъв. И аз бих си взел защото пробивните бутилки са няколко пъти по-евтини от навивните.

Аха, включих. Ще го разучим и тоя пиниз.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#272 23.02.2020 20:49:40

Кольо
КорифееЦ

Okdalf написа:

От котлон за пробивна газ към твоята ти трябват два преходника и малко кислороден маркуч. Развиваш главите на двете съоражения/котлоните/ навиваш преходниците /щуцер с вътрешна резба. Ако не се лъжа е М10х1 развиваш двата крана и се пълни като преливаш от пълно в празно. Така навремето си пълнех газ от Полската бутилка. Ако имаш въпроси мога да отговоря. lol
пп За бързо пълнене се ползва газ за запалки намиращи се в магазините за леФче.

Владе, а цветно, широкоекранно и със снимки може ли? Дай да ги усвоим ти тарикатлъци, че консервите верно са без пари, баси.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#273 23.02.2020 21:22:01

kyshe
Редови

От: Русе
Регистриран: 15.03.2017
Уеб-сайт

Пробивни консерви мога да си намирам по левче за 200 грама, а накрайника дето го поръчах е за газ за запалки да преливам на терен ако се наложи. Тези флакони също ми идват на добра цена и ги има в почти всички магазини ако нямам в мен. Важният въпрос е колко пъти мога да използвам една еднократна бутилка безопасно. Румънците продават някои флакони с около 30% надолу от нашите магазини. Това трябва да го обсъждаме на по бира. Измислете нещо за след 12-ти и ако мога ще се включа с удоволствие.

Достатъчен е един слънчев лъч, за да разсее много сенки.

Офлайн

0

#274 24.02.2020 09:01:59

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Коле, ще се пробвам тия дни да си намеря преходника и ще обЯсня стъпка по стъпка. Док си беше накупил разни преходници за стотинки.
Стъни, аз обикновенно си пиша датата на закупуване на дъното. После слагам по една чертичка при пълненето. След петото пълнене или ако нещо не ми хареса бутилката, примерно много ръжда или ударена я пробивам с ножа и изхвърлям. Имам пълен запас от трите размера бутилки, плюс една мАленка разходна. Обикновенно я пълная с газ за запалки, щото най бързо става. Е по някога ползвам и полската бутилка но вече рядко. smile

Офлайн

4

#275 01.03.2020 22:42:04

Okdalf
Сръчко

Нещо снимка БГ, се е.........а. Ще почакате малко.

Офлайн

0

#276 01.03.2020 22:50:48

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

Влади, това е решението. POSTIMAGES.org. Много доволен ще останеш smile . Другото решение е да ни покажеш вторник.

Последно редактиран от Seeker (01.03.2020 22:52:13)

Онлайн

0

#277 01.03.2020 23:17:13

Кольо
КорифееЦ

Най-добре тук http://upload-pictures.info

Ръдиард Киплинг

Офлайн

1

#278 09.03.2020 00:00:16

gitzar
Редови

Регистриран: 05.07.2011

Може ли да се намери някаде, да си купя, битодържач за ладерман

Офлайн

-1

#279 09.03.2020 00:20:44

gitzar
Редови

Един съфоромник търсеше шише за вода, това намерих в магазин немски 460мл
15837023880709039378512566735357.jpg

Офлайн

-1

#280 09.03.2020 01:03:06

gitzar
Редови

В провинцията?не знам защо в София няма но там продават ракия по 300 грама.,,,, в София само уиски по 200
1583704927390202912013330507900.jpg

Офлайн

-1

#281 20.03.2020 23:09:24

Okdalf
Сръчко

P1250443.jpg
Ура стана, утре ще има още.

Офлайн

1

#282 21.03.2020 19:16:22

Okdalf
Сръчко

Така да се върнем на темата за гЪзопреливане. Вече споменах, че имам навика да си пиша датата на придобиване на бутилката с газ. В последно време записвам и грамажа на новата бутилка. След всяко пълнене слагам по една чертичка, и след петото пълнене / след изразходването и /я пробивам и изхвърлям. Ми да започваме, много от вас вече имат малки котлончета и са се сблъсквали с проблема. Тръгваш, а нямаш газ. За това си преливаш от голямата "дамаджана".
Как става това, обещах на Бачо КолЮ и къмпани. Нека МОЛЯ снимковия матерял да не се подразбира за реклама, но с това разполагам. Оригиналното " устройство" някъде съм го потулили или Док не ми го е върнал но няма значение. Важното е да разберете идеята. P1250444.jpg Това е бутилката за пълнене, на нея завинтвате котлона.P1250447.jpg Предварително разглобявате котлона и сваляте дюзата от кранчето. Защото накрая това ще остане само то. P1250449.jpg Това бронзовото е дюзата, внимателно я развивате, с точния ключ. Пазете я. Аз просто имам стар котлон който разглобих с тази цел. P1250450.jpg Сега идва интересното, в Алито има много щуцери но за вашия котлон може и да няма такъв с нужната резба. Вземате котлончето - кранчето и тичате до стругаря, той измерва и ви казва примерно М10Х1. Това е добре, но ако ви каже 9/8 или 5/16-ти. Няма как, ще си поръчате при него такъв щуцер. Той знае как да го направи, НО да ви го направи с правилното уплатнение. О- пръстен. Не с гарнитура защото ще се видите в чУдо. Сега аз намери за снимките подобен щуцер P1250452.jpg понеже не е с правилната стъпка не съм го навил, пък на мен не ми и трябва. Следва да се сдобиете и с подобен щуцер за "дамаджаната " с която разполагате. Дали е "пършинг"  "полска" или "чехска" това зависи от резбата на кранчето. Тука вече снимки нямам но ще бъда максимално подробен. Връзката м/у двата щуцера е с менимална дължина на мъркучето. Аз за моето чудо ползвах " кислороден " шланг. Защото идържа на голямо налягани и обледеняване. Така вече сте се сдобили с всичко, значи можем да пристъпим към пълненето. Навивате приспособлението на бутилката донор - " Дамаджаната" след което завивате щуцера на кранчето на вашата бутилка, притягате съединенията при необходимост с ключ. ВИНАГИ ползвайте правилният размер, за предпочитане е стандартен гайчен ключ. След кУето завивате бутилката която ще пълните. Почти винаги има малко газ във вашата бутилка, отваряте внимателно вентила за да проверите за теч. Ако няма такъв, пристъпваме към съшността на процеса. Обръщаме двете бутилки във вертикала, и ВНИМАТЕЛНО отваряме вентила на бутилката донор. Течната фракция на газта ще изтече във вашата бутилка. Периодично спирате кранчето на малката бутилка, развивате и претегляте съдържанието ѝ. След приключване на процеса спазваме пак правилата за безопасност.
Спираме двете кранчета / затваряме/ развиваме малката бутилка. За улеснение слагаме "дамаджаната" на земята или масата. След кото сме развили нашата бутилка, внимателно отваряме кранчето за да изпуснем налягането от мъркучето. За това мисах МИНИМАЛНА дължина на връзката. Хем по малко загуби хем и да не смърдим излишно. После си развивате " приспособлението и си го прибирате. Ми това е като за начало.
пп Да споменав ли, че действието трябва да се извършва на открито примерно терасата. За да не става досадно ще драсна нов пост.

Офлайн

3

#283 21.03.2020 19:30:49

ivan_sh.
Редови

От: гр. Шумен
Регистриран: 06.03.2016

Здрасти, в страни от темата, но при увеличаването на първата снимка антивирусната ми програма изцвили:)

Офлайн

0

#284 21.03.2020 19:50:33

Okdalf
Сръчко

Втори метод.
Нямате време за приспособления, или Ви е страх от цялото действие. Тичате до магазина за " левче " и си купувате флакон " газ за запалки " в наше село 170 мл. се намира за около 2.10 лв. Намираше, сега заради " чУмата " първо няма да работи и Фторо цената може да е друга. Следва малко сръчност: с остро нещо примерно " губерка" пробивате отворче на " пишката " на флакона. P1250459.jpg Аз ползвам пирон предварително подострен на шмиргела. Нямам желание да развалям " гУберката " за тая цел. Хващате пирона с клещи и загрявате връхчето до зачервяване. С малко сръчност, става бързо. Ако работите бързо няма да има чепаци / знаете за разтапянето / Може да се наложи почистване така, че да няма промяна в диаметъра на " чурчето " Отворчето е с диаметър приблизително 1 мм. И отстои от края на пишката пак на толкова. Желетелно е отвора да е от двете страни. За по бързо преливане. P1250457.jpg Няма да пиша, че трябва да сте на открито. Така поставяте празната бутилка на стабилна основа, и притискате бързо и рязко " пишката" в отвора на бутилката. Ако сте извършили всичко правилно, няма да има проблеми. Преливането ще започне с характерен шум. Следва спиране за претегляне и т.н.
При добро желание и свободно време има такова брозово приспособление в " Алито ". То може да се ползва и за преливане от другия вид газови флакони тип " дезодорант " имаше такова питане.
Трети метод
Стънката писа за гръЦките бутилки дето се пробиват. Трябва да извършите следното, да разглобите котлона за тези бутилки до степен кранче. Пак си правите или купувате щуцер. Този щуцер нанизвати на мЪркучето на кранчето / това за бутилката от първия пост / И вече Ви еясно как ставатнещата.
Успех в начинанията и не забравяйте да сте на открито, и много внимателни.
пп В дълечните 90-те на миналия век. Това действие съм го правил едва ли не всяка седмица. Тогава котлоните бяха кът, пък за бутилките да не говорим. На котлоните им казваме " Хуш " по името на марката. С това разполагахме в алпийския клуб. Имаше цели 3 бутилки от литър, и само един кУтлон. Тогава лагерите бяха по седмица и се ползваше всичко каквото се намери. Но като си на палатка и носиш всичко на гръб става тегаво. smile

Офлайн

4

#285 21.03.2020 19:53:47

Okdalf
Сръчко

P1250444.jpg тази ли?

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer