XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#136 08.10.2020 20:19:33

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

Отг: Компактни и бързи походни храни

Miro написа:
кочевой написа:

... бяла свинска мас захар и какао на прах. Добре объркано прилича на течен шоколад и е много по вкусно.

...

Интересно! Трябва да се пробва. smile

Доста прилича на енергана който ми връчваха в невръстните години за "усилване на имунитета" /имах много циреи по лицето, явно нямах ЗД/ - бадеми / счук/, мед и масло от един свещен буркан. Толкова беше яко, чи сред нощите се "салмолекувах".

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#137 09.10.2020 00:01:05

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Не твърдя че е най - правилната и балансирана диета, май и липсваха витамини. Но най - важното беше, че не почуствах слабост или глад. Още по - важно за мен беше че всичко беше малко и леко, не съм си правил труд да тегла дневните порции, но съм сигурен че количеството за 11 дни бих го събрал в обикновена найлонова чантичка от хипермаркет.
Обикновено толкова обемно ми е дневната доза храна - един хляб, малко кашкавал, 4-6 варени яйца, бяло сирене, консерва месо или колбас, два три домата.

Офлайн

2

#138 09.10.2020 23:03:16

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Страхотна идея, Кумане - браво! Ако махнеш въглехидратите (захарта и хляба) от диетата ще можеш да минеш на двуразово даже и на едноразово хранене без да изпитваш особен глад. Захарта е бърз въглехидрат и дава бързо енергия но за кратко, след което гликемийният ти индекс пада и трябва пак да се храниш, съответно отделяш още инсулин. Пробвай - изпитано е. Аз отдавна ( с години вече) се храня без или ниско въглехидратно, високо белтъчно и много мазно и често се храня веднъж на 24 часа без особено да съм гладен. Виж вечер задължително ям и пия чаша червено вино (поне) wink  smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff