XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 22.05.2014 15:45:21

Maledictus
Див Балкански Субект

От: София
Регистриран: 19.08.2013

По Софийско равно поле едно звонче звони...

Софиянците...

Тази събота срещу неделя - 24, 25 - с един авер ще ходим да спим в горите близо до Горна Малина и Негушево. Малко в последния момент, но ако на някого му се приидва - да свирка. И също така неделя, късен следобед към привечер, като се позавърнем, ще пием бира в София, някъде около Попа. Присъствието на софийски бушкрафтъри е силно препоръчително. wink

Последно редактиран от Maledictus (22.05.2014 15:46:43)

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#2 22.05.2014 17:59:02

petergaitan
Редови

Регистриран: 27.02.2012

Отг: По Софийско равно поле едно звонче звони...

Бира около Попа звучи добре. Ако може в твойта тема - утре мисля да ходя от Железница през з. Синята Стрела и Черни връх до Владая, някой иска ли да дойде?

Офлайн

0

#3 23.05.2014 12:25:01

Maledictus
Див Балкански Субект

Естествено, че може. Това й е идеята. big_smile А иначе на ЛС-та давам телефон за който ми го няма.

...нищо повече от генетична мутация, инцидент. Животите ви се измерват в десетилетия и години, повяхвате и умирате...

Офлайн

0

#4 25.05.2014 00:19:48

rob
Редови

Регистриран: 12.02.2013

Някои от новите приемате ли и при какви условия?

Офлайн

0

#5 26.05.2014 13:37:41

Maledictus
Див Балкански Субект

Ти пък задаваш отговори... На мен ми дотегна да си бушмакствам сам. Другия уикенд планът е баирите над Годеч по посока Понор планина. Ако има желаещи... smile

Последно редактиран от Maledictus (26.05.2014 13:38:19)

Офлайн

0

#6 26.05.2014 13:57:52

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Ти дай отчет за този уикенд, а за следващия после се уговаряйте.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#7 26.05.2014 14:05:54

Maledictus
Див Балкански Субект

Накратко - отидохме в гората, валя ни дъжд (ей, който е измислил голямото платнище е бил много добър човек), ядохме банок с аверчето, пече ни слънце, ядохме яхния на котле, "набрах" си малко дървен материал за една идея, да видим кога аджеба ще ми остане време. Мястото се оказа доста приятно. Нямаше големи поляни за сбирки, но пък във въпросната горичка имаше малки полянки и уширения. Забавно беше като си напалих нодыя и по нощите трябваше да местя лавуто барабар с постелята назад,  защото умрях от жега... Акъл - море, глава - шамандура.

И си взех и фотоапарата - зарад теб, Ванко - ама пак не снимах, защото бях забравил да заредя батериите. Има една - две снимки от сечището в началото на горичката. *виноват*

Офлайн

0

#8 26.05.2014 14:53:12

GoldenRatio
Редови

Регистриран: 20.06.2013

Щеше да е хубаво, но чак сега видях темата иначе можеше да се присъединя. Аз също спретнах приключение с един авер за уикенда, но щеше да ми е приятно да използвам повода да се запознаем и да споделим някой друг ден с приятни емоции в природата. Здраве да е, иначе моята темичка с преживяването ми е в "Общи положения". wink

Офлайн

0

#9 26.05.2014 15:23:24

Maledictus
Див Балкански Субект

Ми, братле, както съм писал - другия уикенд пак и всеки да се чувства поканен да се присъедини. Тамън да се запознаем на живо. smile

Офлайн

0

#10 11.06.2014 15:33:05

Maledictus
Див Балкански Субект

Уикенда пренощувахме с един колега над Войняговци. Бай Коле, с когото събота успяхме да се видим, ни прати в една много приказна горичка. Вечерта ни плющя буря тамън, но - слава Богу - башата не пропусна и капка. Правихме банок, огън от гнилоч за гонене на гадините и други интересни неща. Съквартирантът ми си купи ESЕE 6 и ми даде да го тествам - много голям, много тежък, не-твърде-подходящ за нашите занаятия. В неделя се появиха подкрепления в лицето на колегата GoldenRatio и един негов другар, както и най-бушкрафт кучето, което съм виждал. Ето малко снимки, че Галимунди да не ме низвергне.

Митака хапва домашна пита преди да го навра през комарите по баирите:
PunBB bbcode test

Местното сечище:
PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Малкият ни катун:
PunBB bbcode test

Въпросното есе
PunBB bbcode test

Вода за кафенце и до нея банок:
PunBB bbcode test

Едното ми хамаче, което е импрегнирано и през нощта спаси Митака от удавяне в палатката:
PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

На сутринта си намерих и другарче връз банданата:
PunBB bbcode test

Последно редактиран от Maledictus (11.06.2014 15:42:26)

Офлайн

0

#11 11.06.2014 15:40:41

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Много се радвам, че се запоознах с Голдън и с Митака и другото момче дето му забравих името! Много свестни хора( не като нас) и ще се радвам много да ги виждам по сбирки и по всякакви други поводи!
А на вас ви казах да си носите шнорхели, ама кой да слуша! Жалко, че не можех да се присъединя към вас, ама се надявам по-натам пак да се случи.
Кучето е много готино, умно и послушно животно.

Последно редактиран от Кольо (11.06.2014 15:42:30)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#12 11.06.2014 15:46:53

Maledictus
Див Балкански Субект

Много скъпи тия шнорхели, Коле. А и де да предположим - начи знаех, че ще вали, и че ще си е баш буря! Като ни подмина и ни го върна втория път - също го очаквах. Третия път, като го завъртя, вече ми доде нанагорно и копах мини траншей около заслона си, че да не ми намокри одеалото. Вече четвъртия път като удари беше прекалено big_smile Майтапът е, че аз спах като къпан (много съм доволен от себе си - огънят ми издържа и не угасна през цялата нощ, само една дебела цепеница метнах към 4) навън, докато Митя дремал на пресекулки. Даже съм му изкарал акъла с хъркането си. big_smile

Офлайн

0

#13 11.06.2014 17:40:41

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Аз го разкритикувах Радо в чата, ама и тука да остане черно на бяло, та да се сещат и останалите. Обща снимка няма бе.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#14 11.06.2014 17:47:11

Maledictus
Див Балкански Субект

Верно е, ама ние бехме да бушмакстваме, Ванка, не да съ снимаме. Ако ти не бях обещал - и толкова снимки нямаше да има. big_smile

Офлайн

0

#15 11.06.2014 19:32:40

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Абе, Ради, как спа в така опънатия хамак? Или нещо си променил след снимката?

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff