XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#61 30.05.2011 16:47:27

soti
Редови

Регистриран: 21.05.2010

Отг: Палатки

Okdalf - има я на доста места в мрежата. Не казвам магазина, за да не му правя реклама. Палатката е супер, но като всяка нова палатка с лепени шевове има един сериозен проблем. ( важи за всички марки ) Лепените шевове може да се разлепят, mad  както стана при мене и при много силен дъжд придружен с вятър палатката почва да  подлизва вода през шевовете на местата, където лепените шевове са се разлепили.  big_smile

Проблема беше, че не ми покриха гаранцията, защото шефа го нямало и трябвало да отида пак или да я оставя.
Така че, ако искаш може да ти пратя на лично сайта на магазина, но аз лично повече от там няма да пазарувам.  big_smile

Потомци, вий напразно ще се ровите,
докрай едва ли ще узнайте вий,
когато се наливаха основите —
какъв живот живяхме ний!

Офлайн

0

#62 30.05.2011 18:25:03

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Уфф, вкарахте ме в размисъл  hmm  Фериното печели с това че е 110 мм висока, но пък от друга страна Вангото е с 5000 мм воден стълб (Фериното е само 3000) sad А 3000 мм си е средно силен дъжд, ако запраска някой летен порой няма ли да стане езерце в палатката ?

Каквото и да е - до утре трябва да взема решение, че да не спя под някой найлон на Осогово....

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#63 30.05.2011 19:43:22

soti
Редови

А 3000 мм си е средно силен дъжд, ако запраска някой летен порой няма ли да стане езерце в палатката ?

Няма, smile поне първите 2-3 години палатката няма да мръдне. Доста повече от летен порой е изкарала.  big_smile
Разликата между 3000 мм и 5000 мм е, че едната ще се износи малко по- бързо от другата.
За България между 1500 мм и 3000 мм са напълно достатъчни.
Незнам защо си останал с впечетление че 3000 мм е малко ???
Погледни и тая Eureka - също не е лоша

Eureka_Spitfire__4ad5f28f4cd54.jpg

какъв живот живяхме ний!

Офлайн

0

#64 30.05.2011 19:44:10

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

На Триганото лентите започнаха да се отлепят след третата година. Испрати го на лична моля.

Офлайн

0

#65 30.05.2011 20:02:46

windwarrior
Зла Гад

Спитфайъра е добре, аз и в момента ползвам една Маунтин лайт на един френд, ама вече отиват към 2 кила и половина.

Явно ще е Фериното, няма какво да го мисля толкоз. То па и аз какво се втелясвам, все едно всеки уикенд спя на палатки, я я изкарам 5-6 пъти в година, я не.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#66 30.05.2011 20:22:41

soti
Редови

Ще останеш изумен от обема на тази палатка  smile
9522d1304958417-ferrino-nemesi-2-2-jpg

9523d1304958532-ferrino-nemesi-2-3-jpg

9521d1304958273-ferrino-nemesi-2-5-jpg

какъв живот живяхме ний!

Офлайн

0

#67 30.05.2011 20:33:02

windwarrior
Зла Гад

Съвсем ме обърка - ти Немеси-то или Спектър-а ползваш ?

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#68 30.05.2011 20:39:23

soti
Редови

lol  lol  lol  lol  Опсссс объркал съм снимките smile Ползвам ferrino spectre 2  big_smile

Махни горния ми пост  big_smile

какъв живот живяхме ний!

Офлайн

0

#69 30.05.2011 20:41:44

windwarrior
Зла Гад

Не бе той поста си е съвсем хубав и показателен, за някой който търси супер-компактна палатка, така че ще го оставя. Просто аз малко се пообърках, щото вече съм решил да взимам Спектъра, и изведнъж - хоп, ново предложение smile

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#70 30.05.2011 21:33:07

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Аз пък си мисля, че всеки сам за себе си трябва да изясни какво търси и какво иска и така, ще се изгладят мненията и предложенията.

Лично на мене ми се нравят супер леките палатки, задължително дву-слойни, със сравнително висок воден стълб и най-много двуместни. Говоря за чисто планинарство, с цел удобно и леко носене в раница.

Много показателно е предложението на колегата iSHOOTER, в темата за спалните чували - Цък. За американската армия са измислили нещо средно, -  хибрид м/у спален чувал и едноместна палатка, и впечатленията на колегата са забележителни. Но и цената е забележителна - малко под 1000 лв.!!! - Цък

Та идеята ми е, че трябва първо да определим приоритетите и тогава всеки да намери най-прилягащият за нуждите му модел.

Аз също все още се лутам, в търсенето на компромис м/у цена, предпочитания и качество...  sad

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#71 06.06.2011 23:06:25

windwarrior
Зла Гад

Първи впечатления от палатката, препоръчана от Soti  (Ferrino Spectre 2) - изцяло положителни. Палатката е супер лека, разпъва се за нула време, а благодарение на допълнителната рейка е доста просторна. Въпреки че е двуместна, аз съм доста обемист (повечето от вас ме познават, за тези които не ме познават - 197 см/102 кг), и мислех че ще е леко некомфортно ако спя в нея с друг човек - нищо подобно. На Осогово спах 2 вечери в нея със Жу, и въобще не се чувствах некомфортно или притеснен.

Така че Янко - благодаря за съвета !

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#72 06.06.2011 23:18:20

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

И аз този уикенд бях на палатка два дена. Палатката - супер евнтина и много лека - еднослойна. Незнам водния стълб какъв й е, но повече вода течеше от вътре в/у спалните чували, отколкото от вън.

Та, колега Wind, не си спомням твоята нова придобивка дали е двуслойна, но имам въпрос - при двуслойните орбазува ли се конденз от вътре?

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#73 06.06.2011 23:32:06

windwarrior
Зла Гад

Релакс - при всяка палатка се образува конденз от вътрешната страна на външния слой - няма как, физични закони - топъл въздух вътре, студен отвън. Хубавото на двуслойните е че конденза се поема (попива) от вътрешния слой (мухарника), вместо да ти се излива във врата smile Проблем остават само предверията, където няма вътрешен слой, но така или иначе там се държи само багажа (обувките са вътре в палатката)

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#74 06.06.2011 23:48:01

soti
Редови

Та, колега Wind, не си спомням твоята нова придобивка дали е двуслойна, но имам въпрос - при двуслойните орбазува ли се конденз от вътре?

smile Въпроса не е към мене, ама и аз да кажа. smile НЕ и както си го преживял в еднослойна палатка. smile
Малко разяснение - при двуслойна палатка конденз има много рядко, а когато го има е на външният слой на палатката от вътрешната му страна.  big_smile Тоест ако основа и покривало не се допират, няма как да влезе и капка при вас. smile Това се постига с много добре опъната палатка. Другото важно нещо е когато събирате лагера сутрин рано, палатките още са мокри. Ако ви се наложи да я събирате още мокра, когато се приберете задължително я извадете и разгънета ако не искате да мухляса. Добре е да изчистите палатката от разни насекоми, защото като почнат да се разлагат повреждат промазката а може да се появят и дупки по палатката.

Първи впечатления от палатката, препоръчана от Soti  (Ferrino Spectre 2) - изцяло положителни. Палатката е супер лека, разпъва се за нула време, а благодарение на допълнителната рейка е доста просторна. Въпреки че е двуместна, аз съм доста обемист (повечето от вас ме познават, за тези които не ме познават - 197 см/102 кг), и мислех че ще е леко некомфортно ако спя в нея с друг човек - нищо подобно. На Осогово спах 2 вечери в нея със Жу, и въобще не се чувствах некомфортно или притеснен.

big_smile  big_smile  big_smile  А честито и със здраве да си я ползваш. smile

какъв живот живяхме ний!

Офлайн

0

#75 07.06.2011 11:01:50

bubachco
Редови

Регистриран: 16.08.2010

windwarrior написа:

Уин, другия път ще спретнем по-хард тест на комфорта на палатката ти - с моя милост, като втори човек в нея. big_smile

П.П.: Палатчицата ти наистина си е супер.  wink

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff