XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 13.11.2021 16:58:57

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Филтър за вода с подръчни материали

Както каза Колето да "отупаме праха от темата" https://bukvarche.com/2017/10/04/%D0%BF … %BD%D0%B5/

Офлайн

5

#17 13.11.2021 23:39:23

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Владо, сложих ти плюс заради това, че споделяш нещо потенциално полезно, но... имам огромни резерви към подобен род статии, които се позовават на "изследванията, които потвърждават...", "екип от учени" и в същото време не предоставят линкове нито към изследванията, нито към екипа от изследователи. Малко като "една жена на пазара каза". Всички знаем разни пинизи за фитодезинфекция и вярвам в тях, но докато не видя някакви изследвамния за кориандърът не бих разчитал на него. За пиене  използваме кана с аквафор, а познати слагат вътре и сребърна пластина.

П.С. Разгуглих малко по чужди източници и открих две статии които реферират към Douglas Schauer by Ivy Tech Community College от Lafayette, Indiana. Намерих го на страницата на колежа и въпреки, че не открих линк към въпросното изследване, открих други негови лабораторни опити със студенти с био абсорбенти, така, че информацията изглежда достоверна.
След сблъсъкът ми с всевъзможни фейкове в нета вече съм развил навик да търся първоизточниците на информацията. Нищо лично, нали разбираш. smile

https://www.researchgate.net/scientific … 2047581297

Последно редактиран от Кольо (13.11.2021 23:40:31)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#18 14.11.2021 09:09:02

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Знам, че статията е от типа" Един човек разправял на Тати, чи кифтетата били фкусни". Но беше интересна.
То и босилека е полезен. " Гушна босилека":P

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff