XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#316 01.10.2018 13:34:37

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Хамакът - лек, бърз, практичен и удобен подслон за самотни разходки

Както вече съм споменавал - поръчах два хамака като тези, които е посочил по-горе колегата Странджалия ...за децата! smile Търговецът каза, че ако му направя клип за хамаците, щял да ми прати трети безплатно!
Та ето клипа, пък за хамака - ще чакаме... smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

3

#317 01.10.2018 19:54:54

slaf40
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 15.08.2010

Честито! За децата бива . С тва паднало дърво под хамака голямо доверие му гласувате !? smile
Да използвам аз и да попитам някъде да е виждал някой да продават само мрежи против комари и разни бъгове , като за тоя тип хамаци ?

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#318 01.10.2018 20:37:21

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Асеновград първата борса за булченски принадлежности big_smile хич не си правя майтап.

Офлайн

0

#319 01.10.2018 21:20:46

slaf40
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 15.08.2010

Okdalf написа:

Асеновград първата борса за булченски принадлежности big_smile хич не си правя майтап.

Там скъпо бе, по-добре едно перде .

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#320 01.10.2018 21:57:24

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Купи си от някой перделник 7 метра МЕК тюл и един метър пластмасов цип от едрия и ми се обади да ти кажа тайната кройка за комарници. big_smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#321 01.10.2018 21:58:03

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Бате ти отбивал ли си се в такава борса? smile Поне веднъж в годината пазаря булченски дрънкулки.:D

Офлайн

0

#322 02.10.2018 08:19:40

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

slaf40 написа:

С тва паднало дърво под хамака голямо доверие му гласувате !? smile

Виноват! smile Предполагам ти се е случвало да знаеш как се прави дадено нещо, да си го правил много пъти, ама като тръгнеш да го показваш пред хора, и да направиш някоя простотия или въобще да не успееш?! smile Сега и на мен ми боде очите това дърво, ама... Всъщност случая е следния: бързахме, нямаше много време преди да се стъмни и малко попретупахме. Първо избрах две други дървета, но не съм преценил добре разстоянието и не ми стигнаха буквално 5 см да закача карабинера. Бързо сменихме дърветата да не губим време, и е тва дърво се паднало отдолу. Хем няколко пъти го настъпах, ама все едно не съм го видял! smile А че може да се скъса нещо и да падна - въобще не ми е минало през акъла, защото вече доста пъти го бях опъвал на други места и го бяха пробвали и по-тежки от мене. Мисля, че е достатъчно здрав за средно габаритен човек...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#323 21.02.2021 11:48:36

Радо
Новодошъл

Регистриран: 21.02.2021

Здравейте Група,
Зa идното лято съм си навил на идея да сменям палатката с хамак и както се казва да хамакувам цяло лято!
Тъй като не съм на ясно с цялата концепция по темата, реших да напиша в гугъл "хамакуване" и излезна форума, което е страхотно, а и информацията, която изчетох е доста, дори има идеи за направа на свой дизайн хамак!
От което съм доста далеч за сега.
За целта се порових доста из мрежата за видове хамаци.
Като първо ми попаднаха декатлонските, за които според мен някак си не ми вдъхват доверие, не знам защо!
Другите бяха айляк хамаци, който явно са специализирани в производството и са от доста време на пазара.
Третите, който ми грабнаха окото, но като цена са по-скъпи от предходните е туристически хамак Рамс прилагам линк към тях https://ramsdiving.com/bg/hamak

Та питането ми е за насока на какво да се спра?
Не искам да експериментирам с нещо бюджетно, което няма да ми е удобно и нещо, което ще изхвърля след месец.
Благодаря в аванс.

Офлайн

0

#324 21.02.2021 12:07:08

Кольо
КорифееЦ

Когато става дума за удобство всичко е строго субективно и единствения начин за избор е метода "проба - грешка" . На мен най-бюджетните варианти са ми най-удобни. Късметлия... big_smile

Последно редактиран от Кольо (21.02.2021 12:07:44)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#325 21.02.2021 14:23:02

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Радо написа:

Здравейте Група,
....
Като първо ми попаднаха декатлонските, за които според мен някак си не ми вдъхват доверие, не знам защо!
Другите бяха айляк хамаци, който явно са специализирани в производството и са от доста време на пазара.
Третите, който ми грабнаха окото, но като цена са по-скъпи от предходните е туристически хамак Рамс прилагам линк към тях
...
Не искам да експериментирам с нещо бюджетно, което няма да ми е удобно и нещо, което ще изхвърля след месец.
Благодаря в аванс.

Аз си взех Хамак XL от Extremepack, с идеята в него да се "търкалят" повече от един човек. Платът е здрав, като имам малки забележки относно някои детайли в изработката. Имаме и декатлонски /детски/, а родата Айляк. Качествено са изработени, но малко ми малеят ... При изборът обърни внимание на размерите ... wink
Следващият може би отново ще е от Extremepack ... "Хамак с двойно дъно". Надявам се с него да реша проблама с подвяването, което се получава, а кръстът ще ми трябва ... big_smile

Офлайн

0

#326 21.02.2021 17:16:38

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

Радо написа:

Здравейте Група,
Зa идното лято съм си навил на идея да сменям палатката с хамак и както се казва да хамакувам цяло лято!
Тъй като не съм на ясно с цялата концепция по темата, реших да напиша в гугъл "хамакуване" и излезна форума, което е страхотно, а и информацията, която изчетох е доста, дори има идеи за направа на свой дизайн хамак!
От което съм доста далеч за сега.
За целта се порових доста из мрежата за видове хамаци.
Третите, който ми грабнаха окото, но като цена са по-скъпи от предходните е туристически хамак Рамс прилагам линк към тях https://ramsdiving.com/bg/hamak

Благодаря в аванс.

Добра идея. Особено ако ходиш на поход, не се съобразяваш с терен, разпъваш бързо за кратка почивка. А става за заслон и ветробран, зависи от материята. Имам два декатлонски и съм доволен, малко са еластични, но са удобни. Избягвай хамаци от няколко парчета. Плата се разтяга а шевът не. Неудобно е за спане. Сега смятам да си взема по големия от Декатлон. Понеже ползвам отделен комарник, а не зашит към хамака, мога да нанижа какъвто искам хамак. Така и опциите при спане са повече.

Офлайн

0

#327 21.02.2021 17:41:03

Кольо
КорифееЦ

Радо, бих ти препоръчал да си вземеш декатлонски хамак от тези по около 40-45 лв. Той е с добра подвесна система, здрав е и е лек. Към него ще трябва да си направиш комарник - има много лесен модел "А ла Бай Колю" се казва, аз държа патента и за по-малко от една бира не го давам, но пък вече не пия бира, така, че ще ти е подарък wink . Трябва ти още полиестерна или найлонова тента против дъжд и слънце и т.н. "гнездо", което се използва против изстудяващия тунелен ефект върху кръста, дори и топло време, което се прави от четвърт спален чувал или пикник одеяло и си готов.
Тентата най-добре да си я направиш от здрав полиестер или полиамед с тъмен цвят. Има едни жълти за около 40 лева в Лидъл, които са с нисък УВ филтър и под тях пече в жегите. Ако си от София пиши на лични и ще се видим някъде да се наприказваме на темата.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff