XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 25.01.2021 16:23:25

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Направи си сам темляк

Тия ди намерих филмче, в което братята китайци показват как да си направиш вързалка за цип. Възелчето ми допадна и реших да пробвам да си направя темляче от него. Стана съвсем прилично а възелчето е супер елемнарно и приятно за правене, че реших да го споделя във форума. При това отне едва около 45 см, 3 мм въже.
Линк към филмчето: 
Готовото темляче: thumb-DB4C_600ED068.jpgthumb-1E00_600ED068.jpg

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

4

#2 26.01.2021 13:19:24

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Отг: Направи си сам темляк

Бачо Коле, и твоя темляк е добър, а аз от доста време правя и ползвам темляци като показаните от този пич - 30 см. паракорд и 3-4 мин. време ...

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

1

#3 26.01.2021 13:56:12

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Направи си сам темляк

Да, Гальо, тая плетка е добре известна, нали с нея плетем гривните. Тя, маймунският юмрук и онзи квадратния (не знам как се казва тая плетка) дето го плетяхме с жици като деца са най-ползваните за темляци. Тоя дето го постнах не го знаех а се оказа, че се ползва много, особено за камшици от кожени ленти. Ама човек винаги може да научи нещо ново... smile
Сега докато си говорих с теб и Тубата ми препоръча още един възел за темляк, който е най-често използван за връзване на куки или "бесило" а не се бях сещал, че става за темляци.
П.С. Гальо, ако има тема специално за плетене на темляци, премести ми постовете там. Ако няма , нека си остане.

Последно редактиран от Кольо (26.01.2021 14:04:58)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff