XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#361 30.03.2020 18:56:23

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Мъжко готвене

Явно с Владо, сме на една вълна. Днес и ние правихме постни сладки. Страшно бърза и проста рецепта еманацията а понятието "мъжка" рецепта, само дето я прави Петя, а аз бях главен контрольор и дегустатор
Ето рецептата.

Продукти:

150 гр. мед (ако не искате да е много сладко, може и по-малко)

150 гр. тахан;

100 гр. брашно (може бяло, може и ръжено);

сода бикарбонат;

ядки - лешници, орехи, бадеми или най-лесно с овесени от миксовете продавани в магазините (по желание)

сусам, тиквени семки, кокосови стърготини или каквото там имате.

Приготвяне:

В купа се смесват и се разбъркват добре меда и тахана. В друг съд се смесват брашното, содата и ядките.

Смесват се сухите и течните съставки и всичко се разбърква до получаването на единна смес. С ръце се оформят топчета, колкото орех, които се овалват в сусама или квото там.

В голяма равна тава се разстила хартия за печене и върху нея се подреждат топчетата, като всяко се притиска към дъното на тавата, така че да придобият формата на кръгли бисквити.

Бисквитите се пекат 11-13 мин. на 160 градуса.

Резултата:
thumb-53E4_5E821511.jpg

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

4

#362 Вчера 18:22:34

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

Ориз на фурна, овкусен с половинка кайма и разни други подправки.

Напоследък само с кайма готвя и съм си обещал идната седмица да си направя пилешко задушено.

Oriz.jpg

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

2

#363 Вчера 22:04:47

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Ники ши ма извиняваш, ма лУка си го нарязал като за патки. Мааалко по на ситно да ти е прятно за окото, па и за тумбака е по харно. И малко цънка тури да се лизга антибиотика. big_smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff