XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#76 22.03.2020 19:56:26

kraychev
Редови

Регистриран: 18.08.2015

Отг: Оцеляване при епидемия

xenos написа:

Течностите за чистачки най-често са с метилов алкохол. Става за дезинфекция, ама на неживи обекти и за предпочитане навън, щото е отровен. Иначе и аз за течността се сетих първо, като казаха, че спирта свършил...

За съжаление, много често е така, трябва да се гледа. Иначе зимната течност (концентрат) е идеално средство за дезинфекция - с около 60% спирт, както и глицерин (глицерол) - той прави течността по-мазна и забавя изпаряването, т.е. удължава ефекта от дезинфекцията върху третираните повърхности. Но тази, която е с етанол!
Това преди малко го писах, а не излезе smile

Not all those who wander are lost

Офлайн

1

#77 22.03.2020 21:31:31

Tzekov
Редови

Регистриран: 29.10.2012

При работа с белина най- вече пазете очите... и дрехите.
Емос, чумата не е ясно кой е внесъл в Европа, но по начина и на предаване е цвете пред други инфекции, особено вирусни, и то предавани по въздушно капков път. Също така, чумата е лечима, благодарение на г-н Флеминг и колектив. Ракия и един варел да изпиеш... няма да помогне. Мерките според мен са адекватни, но е трудно, особено за малките деца /личен опит с едно 4 годишно торнадце в къщи/. Особено когато ограничиха всякакво пътуване. Така дори не мога да изведа фамилията на чист въздух.

Офлайн

1

#78 22.03.2020 22:16:41

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Уви! Вирусът ни удари пряко. От днес нас близък - вторият съпруг на майката а Петя е диагностициран и хоспитализиран с корона вирус. Майка й на Петя го е преболедувала тежко, но без хоспитализация, цялото им семейство са под карантина. За добро или лошо не сме се виждали отдавна, но се чуваме и тия дни се олакаха от "некво грипче". Некво, некво колко да е некво...

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Онлайн

0

#79 22.03.2020 22:51:18

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Чумната епидемия идват от Изток на няколко вЪлни. Чумата се разпространява от бълхи принесени от плъхове. Плъхът е преносител, той НЕ боледува на разпространява болестта. Има доста писано в нета. България доста е пострадала от чумата на времето.
Коле дано няма усложнения.

Офлайн

1

#80 23.03.2020 00:51:27

kyshe
Редови

От: Русе
Регистриран: 15.03.2017
Уеб-сайт

Колеги, моля преди да ползвате метанол за каквито и да било цели да потърсите бюлетин за безопасност в интернет. Това е доста гадна течност, токсична и вече не би трябвало да се влага дори в течност за чистачки. Може да причини слепота, проблеми с черния дроб и т. н. По бензиностанциите наистина има течности с етилов алкохол, но в недостатъчно количество. Поне на такива попаднах аз. В концентрат - 60 етила беше под 30%. За сметка на това има и други добавки. Моноетилен гликол например. Съставка на антифризите. Алкохол, който се влага в течност за чистачки трябва да има и някои отровни добавки, за да не става за производство на една друга течност. С други думи не става за дезинфекция.

Достатъчен е един слънчев лъч, за да разсее много сенки.

Офлайн

2

#81 23.03.2020 11:28:59

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

Коле, скорошно оздравяване пожелавам на близките!

Аз метилови течности отдавана не купувам. Като пръснеш и ти вкара миризмата парното го дишаш. Взимам само такива, които смърдят на рИкия.

Аз като се замисля ако някой от блока пипне вируса като нищо ще се пренесе на повече хора. Като някой заготви и включи аспиратора и ти замирише на манджица тази миризма идва от някъде. Не веднъж съм усещал и цигарен дим в банята.  А като задуха вятър навън въздухът зверски циркулира през тези комини. В Китай така се зарази цяла болница.

Човек не може да се предпази на 100% Ако е писано ще живеем, ако не - гууд бай круъл Уърлд smile

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

4

#82 25.03.2020 18:18:22

Странджалия
Редови

Регистриран: 28.11.2011

Аз продължавам с билковите си "мантри" wink
Както вече всички сме наясно "корона гадината" ,я морят с анти артритни и анти маларийни препаратии..
Хайде сега да си припомним едни наши стаари БУШ растения...:
"Бяла върба" ,"Трошлива върба", "Ракитник" и дори антираковата "върба Ива"...
https://medpedia.framar.bg/ботаника/бяла-върба

https://www.bb-team.org/articles/2820_b … salix-alba

https://medpedia.framar.bg/ботаника/върба-ива
Друга мощна билка, която убива маларийния вирус е " Сладък (едногодишен) Пелин
Artemisia annua

"Истинският бушкрафтър не e само умения, това е вътрешно състояние." - GoldenRatio

"Общото е, че всички си имаме странности и трябва да ги уважаваме, защото те ни правят индивиди. Ако искаме да се събираме и да общуваме в аспекта на това което ни свързва, трябва да пренебрегваме това което ни разделя."- Галимунди

Офлайн

7

#83 26.03.2020 12:12:50

Странджалия
Редови

Регистриран: 28.11.2011

Screenshot-20200326-110553.png

Билкови рецепти за лечение на крупозна и бактериална пневмония! ..да НЕ дава Господ!
...До преди не много отдавна..,така се е лекувал народа ни и то векове наред!

Последно редактиран от Странджалия (26.03.2020 12:19:28)

"Истинският бушкрафтър не e само умения, това е вътрешно състояние." - GoldenRatio

"Общото е, че всички си имаме странности и трябва да ги уважаваме, защото те ни правят индивиди. Ако искаме да се събираме и да общуваме в аспекта на това което ни свързва, трябва да пренебрегваме това което ни разделя."- Галимунди

Офлайн

5
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff