XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 27.09.2019 12:23:38

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Един бърз рейд в Лозенска с огънче и цър-пър

- Почивка съм казва ми Пацо по телефона, давай да прайм нещо, че издивях в тая София...
- Ми, аре по Лозенска, казвам. На Лозенският манастир ще е много кал и няма да се качим с колата, но прекрасни места има и около пътищата в района. Тъкмо ще изтренираме един огън в мокри условия и ше направим един цър-пър.
- Взимам, казва, едни месища и идвам да те взема.
- Ок! Чакам те.
Метам едно яке, водата и една бутилка Каберне в раницата и съм готов. Пацо ме взима и отиваме на Лозенска около поделението. Временцето като по поръчка - тихо, слънчево и перести облачета. Дърветата и храстите блестят от капките влага от дъжда и грее някак си светло.  Водя го на едно от любимите ми места за бързи пикници. Близо до пътя, но скатано и уедино местенце, с възможност за опъване на два хамака. Има си импровизирано огнище и човек може да изкара там едни прекрасни моменти в уединение с книжка или приятели. В момента мигрират разни пернати дребосъци като певци и тем подобни и е много приятно човек да си седи край огъня и да им слуша подсвиркванията и чуруличките. Мишелов и гарван се обясняват като беемветаджии на светофар в небето и на човек му става релаксиращо и приятно.
Събираме наоколо рехави и мокри от дъжда дърва за огън и поизсъхнал ветрогон за подпалки по поляната. Всичко е мокро и трудно пали затова цепиме дърва на ситно и Пацо прави няколко федерчета и огъня това и чака. Правя шишчета, нижем гърдичките нарязани на едро и ги мятаме над жаравата. Докато станат си хортувкаме кротко на различни теми, слушаме птичките или си мълчим наслаждавайки се на циганското лято. Вече са готови отпивам от винцето и живота става резко по-приятен.
Над Витоша се кълбят тъмни облаци и почваме да прибираме. Разходихме се малко в гората и тръгваме съвсем на време защото първите капки вече пръскат по стъклото на колата.
Само няколко кратки часа а те вадят от рутината на деня и се връщаш рестартиран и зареден. wink
thumb-E946_5D8DADF4.jpg
thumb-D696_5D8DADF4.jpgthumb-F8F5_5D8DAD4E.jpgthumb-4335_5D8DAD4E.jpg

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

9

#2 27.09.2019 20:09:36

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Отг: Един бърз рейд в Лозенска с огънче и цър-пър

Беше много приятно,  макар и за кратко,а и Колето го описа по един завладяващ начин.Мисля че е време за една софийска сбирка.

Офлайн

2

#3 27.09.2019 23:47:16

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Пацо, а пък ако се организирате за една несофийска сБирка, ще има повод за приятни разговори и спомени дни на ред ... пробвайте и ще останете очаровани !

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#4 28.09.2019 06:39:33

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Звучи добре !

Офлайн

0