XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 02.01.2019 20:27:08

BorislavBushcraft&Surviva
Новодошъл

Регистриран: 17.12.2018

Раница

Здравейте търся си раница в която мога да сложа много неща и да е за всекидневна употреба. Тоест да е супер издръжлива. Спрях се на модела Rush 24 на марката 5.11. Бихте ли  поделете мнението си за тази раница? Ако може предложете алтернатива. Благодаря ви предварително!

Офлайн

0

#2 02.01.2019 21:30:36

fathersteve
Редови

От: Русе
Регистриран: 15.12.2018

Отг: Раница

Много може да се каже по тази тема. Но с две думи, не ти трябва такова чудовище за всекидневна употреба (градски условия, тук таме къмпинг). Чанти от този тип са направени предимно от и за военни, рейнджъри, патрули. Начина по който са проектирани - от цвета им, до размера, броя отделения, видовете екстри - тези неща са направени за всичко, но не и всекидневна цивилна употреба, независимо какво твърдят производителите. Няма да точа локуми, а ще ти дам само един пример:

Тази раница е направена от плат тип 1050D, а това е едно от най-тежките, най-твърдите, най-негъвкавите, най-абразивните материи, използвани върху таз-днешната "тактическа" апаратура. Ако е от добро качество, 1050D няма късане, няма пробиване. Металните части на раницата, като например ципа и копчетата, ще се износят много преди плата; а да не говорим и за полиестерните конци, с които са направени шевовете. Това е една високотехнологична 2-килограмова шкурка, не е за цивилни ежедневни нужди. Предлагам ти като алтернатива, предвид кризата в България, да размислиш и да си вземеш една обикновена чантичка или раница от кварталния мол. Ще ти излезе 5 пъти по-евтино, и ще ти свърши същата работа.

Последно редактиран от fathersteve (02.01.2019 21:39:45)

Офлайн

1

#3 02.01.2019 23:33:48

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Бай Кольо - вземи си изхвърли тазманийския тигър. Не е направен за ежедневна градска употреба.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

3

#4 Вчера 18:43:33

kukriblade
Редови

Регистриран: 30.04.2014

Колега,обърни повече внимание на ръш12.
Може да ти се стори странно,но аз ползвам ръш 6 и събира всичко нужно.

[url]https://www.youtube.com/channel/UCvCyO50KEbOSCbY8VBZvkxQ[/url]

Офлайн

0

#5 Вчера 20:30:51

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

windwarrior написа:

Бай Кольо - вземи си изхвърли тазманийския тигър. Не е направен за ежедневна градска употреба.

Баси да не знам какво дърво съм носил до сега! Ще го фърля в багажника на новият ти пикап а ти го занеси някъде по-далеч и го застреляй! Дееба и тигъра шугав... big_smile
Колега, има прекрасни и добре организирани тактически раници, които са на цените на "обикновените ранички от кварталният мол". Но ако решиш да послушаш съвета на колегата вземи си 35 литровият Сейвър на Ташев от кордура. Прекрасна и здрава раничка за всекидневна градска употреба.
Ако все пак клониш към тактическите "шкурки" виж  Assault I и II, 30 и 35 литра на MFH или техният аналог  STURM на MIL-TEC, каквито няколко има във форума. Бюджетни, непретенциоцни и здрави. Ако си от София и решиш да си взимаш ташевка ми пиши на лични.

Последно редактиран от Кольо (Вчера 20:32:49)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#6 Вчера 22:59:53

fathersteve
Редови

От: Русе
Регистриран: 15.12.2018

ТИГРЕ, ТИГРЕ. Добре де, може да съм преувеличил леко с коментара по-горе. big_smile И аз съм притежател на няколко такива "тактически чанти", малки и големи, от доста време дори, и да вършат работа. Ползвам си ги моите всекидневно и то с голям кеф, някой за бушкрафт, някой за друго - склонен съм да препоръчам марките Direct Action, Helikon-Tex и Tasmanian Tiger - човек няма да сгреши с тях, стига да избере продукт който отговаря на нуждите му. Но в крайна сметка реших да представя едно алтернативно мнение, незнам, просто за да има, смятам подобна екипировка за overkill в 9 от 10 случая, поне на този етап от моя живот, макар че преди бях на друго мнение. roll

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff