XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 04.01.2019 21:01:53

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Една поучителна история

Seeker написа:

Добре, прави сте. Сам си е виновен щом е постъпил идиотски, да мре като не е мислил.

не, не е така. Всяка година по подобни причини, ВЕЛИКИ скиори слизат с лавините. И после има: Моля не звънете за да съхраним батерията която е нужна за локализирането МУ.
А мухлювците който преди няколко години за часове изчерпаха лимита на ПСС и армията. И коментара на майката: Ми те са се забавлявали децата.
Тоя път наистана спирам да пиша. wink

Последно редактиран от Okdalf (04.01.2019 21:05:20)

Офлайн

0

#17 04.01.2019 21:13:24

mchervenkov
Редови

Регистриран: 17.12.2009

Пичове, фейса е измислен от капиталистите за да може да си продават стоката и да се види какви са психологическите отклонения на населението по страни. Бъзикам се но наистина във фейса може да видиш цялата простотия на земята и можеш да преброиш лудите под прикритие. Колкото и да си тъп пак ще се сетиш че трябва да се облечеш. А относно чайнаджиите със сигурност им е довило от абдали и ги разбирам но това не ги оправдава.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

2

#18 04.01.2019 22:03:38

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

Нека все пак да потдържаме добрия тон и да не използваме обидни клалификации. И да уважаме това, че всеки има право на мнение. Наистина разводнихме темата.

Офлайн

1

#19 05.01.2019 08:54:33

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Айде да попитам, колко от вас, като тръгнат на път с автомобил, закачат и цистерна с гориво след себе си? Всеки си е направил сметката да зареди някъде. В повечето случаи дори планираме КЪДЕ ТОЧНО да заредим. Еми пича е стигнал до "бензиностанцията", но не са го "обслужили", въпреки че в договора за наем пишело, че са длъжни 24 да са на разположение.

Memento mori

Офлайн

2

#20 05.01.2019 11:40:31

пацо
Редови

От: София
Регистриран: 08.03.2015

Значи ,че хижарите са в грешка е ясно.
Обаче да се замислим , дали от тук присъстващите колеги, някой ще тръгне без никаква екипировка щото видиш ли "би трябвало " да има човек.Не може да разчиташ безпрекословно на нещо за което не си сигурен.Все пак това е България  и тук не можеш да разчиташ за нищо на никой.Тъжно е но е факт.
Мисълта ми е , че "повредата е и в двата телевизора".

Офлайн

0

#21 05.01.2019 11:43:48

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Наказателен кодекс

Чл. 137. Който изложи лице, лишено от възможността да се самозапазва поради ма малолетство, престарялост, болест или изобщо по своята безпомощност, по такъв начин, че животът му може да бъде в опасност, и като съзнава това, не му се притече на помощ, се наказва с лишаване от свобода до три години.

Чл. 139. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г. и бр. 10 от 1993 г.) Който при непосредствена опасност за живота на другиго не се притече на помощ, която е могъл да му даде без опасност за себе си или за другиго, се наказва с поправителен труд до шест месеца или с глоба до две хиляди лева.

" И така, остават тези трите: вяра, надежда и любов; но най-голяма от тях е любовта." "Възлюби ближния си като себе си","Всеки, който знае кое е добро, а не го прави, извършва грях"

От века и съвестта ни и всички писани и неписани закони ни задължават да помагаме на хора в беда. Не случайно се хората спасяват и самоубийците. Приемаме, че този Кирил е най-големият загубеняк и глупак на света. На вратата ти чука човек, който очевидно е в нужда и причините в този момент не са от значение. Всеки е длъжен да помогне! Ако трябва прибери го, стопли го, ПРЕБИЙ ГО, да запомни и го пусни по живо по- здраво.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

1

#22 05.01.2019 11:54:20

Кольо
КорифееЦ

Спомням си един случай на Света гора през един Великденски пост. Беше силна буря с дъжд и сняг. Беше първото ми ходене от Хиледар към Зограф и се заблудих в гората. Намерих някакъв подслон и мокър до кости изкарах една тежка нощ. Към три часа чух камбани и тръгнах в тази посока, после видях и светлина и почуках на килията до която бях стигнал. Отвори ми много възрастен монах и като ме видя нищо не попита а ме вкара вътре, нахрани ме и ми даде дрехи да се преоблека. Даде ми хляб, сирене и маслини. Като отказах да ям сирене, защото е Великият пост и ще се причастявам на другия ден, ми каза:"Синко, какъв пост те гони, като си в катастрофа?!" Що не ме попита дали съм глупак, нормален ли съм, маниак ли съм, убиец ли съм?! Човекът прояви любов. Толкова!
Между другото като му казах, че съм чул камбаната и така съм намерил килията ми каза, че не е бил камбаната още...

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

2

#23 05.01.2019 12:08:40

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

За да разведря малко обстановката и да подкрепя Наско за великите откриватели ...

"Христофор Колумб е открил Америка, защото е бил ерген. Понеже ако беше женен, нещата щяха да изглеждат така:
- Защо трябва да отидеш точно ти?
- Не могат ли да пратят някой друг?
- Не мислиш ли, че те използват?
- Ти луд ли си или си обикновен глупак?
- Защо да не мога да дойда с теб?
- Не можеш да ме убедиш, че тръгвате само мъже!
- Каква кръгла земя бе, идиот? Какво ли не би измислил, само и само да излезеш нанякъде!
- Ако тръгнеш, аз се връщам при майка!
- Какво от това, че земята ще си остане плоска?
- Значи отдавна си уредил нещата с индианските ку*ви!
- Не те пускам и това е!
- Слушай, животно мръсно! Не обувай обувките! Сваляй веднага шапката! Не разбра ли да не тръгваш никъде?!"

Таа, ако младежа беше женен ... wink

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

3

#25 05.01.2019 13:02:10

Кольо
КорифееЦ

Сложих ти плюс заради остроумните сюжети, ама истината е, че е бил женен за една кръшна булка Filipa Moniz de Perestrello също от мореплавателен род. Ей я. Убавица! smile http://www.ruggeromarino-cristoforocolo … -Ulloa.jpg
Абе, верно?! Кой оставя такива сгодни женици да гони Миаля по моретата! Тоа трее е бил луд!

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#26 05.01.2019 13:08:44

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

Този материал ми се стори малко по-обективен. Миролюба Бенатова
Има всички гледни точки, мнение на стопаните на чайната, потърпевшия и на представител на ПСС. Изгледайте видеото. Колкото и да е грешна или права едната и другата страна. Мисля, че везните накланят към бетстващия. Но определено повдига много въпроси, на които трябва да се намерят отговори.

Офлайн

0

#27 05.01.2019 15:56:12

desi chobanova
Редови

От: Гр. Русе
Регистриран: 22.01.2017

А ето и един пост от дъщерята на хижарите
https://m.24chasa.bg/novini/article/7229031

Офлайн

0