XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#496 30.09.2018 09:06:44

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Тема за интересни и любопитни неща

Незнам защо този шемет съм си го кръстил "евреина" просто такава мутра има. От доста време му следя канала, има невероятни попадения.

Офлайн

0

#497 30.09.2018 20:17:17

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

RELAX написа:

Една среща на UK-ските бушкрафтъри от септември 2018 с много уърк шопове, споделяне на знания и опит по примитивни умения за карвинг, кукси, лъжици, страхотни дърводелски стругове, автентични песни и музика край огъня  - интересно за гледане ...

Пичове и аз говоря за такова нещо. Хайде, чак до песни и танци може да не стигнем. Не за друго, ами да не вземат да ни помислят за секта smile Но изработки на разни неща от дърво и глина, стрелба с лък, полева кухня, показване на храна която можеш да добиеш в гората и полето според сезона. Аз съм на среща, ако някой иска да разработим съвместно някой проект smile

п.п. Само дето за такова нещо, ще трябва да се привлекат повече любители на природата и в часност бушкрафта smile. А една обява във фейса, може да направи чудеса.

Последно редактиран от Seeker (30.09.2018 20:23:00)

Офлайн

4

#498 30.09.2018 23:31:48

osobso
Сталкер

От: София
Регистриран: 27.05.2016
Уеб-сайт

Кольо написа:
Емос написа:

Мога да кажа, че аз не съм като днешните младежи. В моите коментари имаше лъжи и смешки. @osobso Не си първия, който ми казва да ходя псипатър или каквото е. Явно тези хора не ме познават. Сигурно все още не съм се събудил от бетонената джунгла. Не споря, но не ми е нужно психическото облъчване, защото проблема ми беше компютъра. Ще наваксам материала, споко!

Батка, бъди си си такъв какъвто си. Не е нужно да се променяме за да се харесваме на този или онзи. Самобитността и оригиналността са ценни неща. Странността в днешно време, често се отъждествява с някакви ментални отклонения или патии, но аз съм убеден, че това далеч не е така. Особсо не е лош човек и знам, че е искренно загрижен за теб и се опитва да ти помогне.

Чобанова, точно така започна днешният ден и у нас - кафе, четене на творчеството на Емос и искренно се забавляхвахме. Кефи това момче!

Хич не съм съгласен с това. Глупостта е вредна и не трябва да се толерира по никакъв начин. Дори и от съжаление. Вредите са големи.

In vino veritas, in aqua sanitas.

Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Офлайн

0

#499 01.10.2018 10:21:57

Емос
Редови

От: Юпитер
Регистриран: 17.06.2016

@Ако ме смяташ за глупав, грешиш. Аз съм човек с мечти, още нищо не съм постигнал. Много хора в главата си ме мислят за боклук. Бях в застой.
Листовките за шофьор ги взех от първия път и с то 0 грешки. Утре отивам да си вземам БЧК-то за книжката, после трактора и т.н.
Знайте, че аз съм дивак по рождение и винаги съм бил такъв. Спирам да споря, окончателно и повече няма да бъда активен.

Може да е много трудно, но аз не се предавам.

Офлайн

3

#500 01.10.2018 12:43:57

Okdalf
Сръчко

Емо пак се пениш, сопри бе младеж.:) Ще ти мине, преброи до десет и нещата ще се оправят.:rolleyes: Заядлици в живота мнОого ще имаш, потдадеш ли си загубен.:D

Офлайн

3

#501 01.10.2018 14:51:50

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Особсо, последното нещо, което може да се каже за Емос е, че е глупав. Не можеш да отъждествяваш наивинитетът и самобитността с глупостта. Жалко, че обиди момчето! Не заслужаваше.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

4

#502 01.10.2018 23:02:34

Петър
Редови

Регистриран: 29.05.2012

@Seeker аз много подкрпеям такава сбирка! В интерес на истината аз в последно време съм се захванал с pole lathe-а и усвоявам техниката за струговане на купи, ако има интерес след време мога да пусна подробен отчет.

"Stepping forward from where ordinary survival training ends, wilderness bushcraft is the detailed knowledge that can enable us to experience nature in a more indigenous way: a way that demands we open our eyes and other senses, and pay the closest attention to the world around us" - Ray Mears

Офлайн

1

#503 01.10.2018 23:22:37

Okdalf
Сръчко

Охоо и дай да видим кво си сътворил.

Офлайн

0

#504 02.10.2018 16:48:05

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

Петър написа:

@Seeker аз много подкрпеям такава сбирка! В интерес на истината аз в последно време съм се захванал с pole lathe-а и усвоявам техниката за струговане на купи, ако има интерес след време мога да пусна подробен отчет.

Ха така, що се спотайваш така колега  smile Естествено, че искаме да споделиш. Аз за сега нямам място къде да реализирам такъв проект. Но определено обмислям нещо. Да не говорим, че си взех куха тесла и още не съм и сложил дръжка  roll Определено купаничарството и дърворезбата ме влекът, но требе време и място smile Сигурен съм, че ще измисля нещо. А до тогава, колкото повече науча и навляза в материята, толкова по-добре.  smile

Офлайн

1

#505 08.10.2018 08:47:26

kraychev
Редови

Регистриран: 18.08.2015

Интересно филмче: БИЧАК - балкарский нож

Not all those who wander are lost

Офлайн

4

#506 08.10.2018 18:58:13

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

kraychev написа:

Интересно филмче: БИЧАК - балкарский нож

Аз лично ги намирам за  много впечатляващи ножове. Има един майстор Виталий Бедрик се казва, който има един нож, който в момента не го прави, прилича на Бастиона, който направо ми взе акъла. От Бичака заимствах шилото, което Пешо ми направи. Феноменален нож!
Точно този филм ме грабна. smile

Ей за този нож говоря.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

3

#507 09.10.2018 21:04:24

kraychev
Редови

Регистриран: 18.08.2015

Кольо написа:

Аз лично ги намирам за  много впечатляващи ножове. Има един майстор Виталий Бедрик се казва, който има един нож, който в момента не го прави, прилича на Бастиона, който направо ми взе акъла. От Бичака заимствах шилото, което Пешо ми направи. Феноменален нож!

Ей за този нож говоря.

Това не е нож, това си е произведение на изкуството... Може да доведе уж нормален човек до ножомания big_smile

Not all those who wander are lost

Офлайн

1

#508 09.10.2018 21:10:11

osobso
Сталкер

Регистриран: 27.05.2016
Уеб-сайт

kraychev написа:
Кольо написа:

Ей за този нож говоря.

Това не е нож, това си е произведение на изкуството... Може да доведе уж нормален човек до ножомания big_smile

Ножа не ме впечатли чак толкова, но виж канията е интересна smile

In vino veritas, in aqua sanitas.

Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Офлайн

0

#509 10.10.2018 00:14:59

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

RELAX написа:

Една среща на UK-ските бушкрафтъри от септември 2018 с много уърк шопове, споделяне на знания и опит по примитивни умения за карвинг, кукси, лъжици, страхотни дърводелски стругове, автентични песни и музика край огъня  - интересно за гледане ...

Част ІІ от UK-ейския фестивал на бушкрафта  2018 ...

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

4
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff