XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 30.01.2018 22:39:37

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Златни стихотворения, развлечение.

..Осъзнах, че света е разнообразен. Тези негативи в творбата не трябва да се повтарят...
И щО няма позитивна или негативна пезия. Пише това което ти харесва, с времето ще се научиш на правила. Мерена премерена реч и т.н. За справка и ние сме наричали училището "мъчилище" То явно така си върви.
Та младежо, пиши това което ти е на душата другото ще си дойде само. От мене толкова.

Офлайн

2

#17 31.01.2018 10:51:05

Емос
Редови

От: Юпитер
Регистриран: 17.06.2016

Okdalf написа:

..Осъзнах, че света е разнообразен. Тези негативи в творбата не трябва да се повтарят...

Всъщност света си е разнообразен. Това всеки го знае. А тези негативи, този който ги прочете, сам трябва да се досети, че не трябва да ги мисли, да не ги повтаря, че те не са едни и същи, че някои от тях са лъжа като бабите и дядовците, че децата или учениците са тъжни (те не са тъжни), че училището е мъчение (не е мъчение) и че дните, седмиците и месиците заминават бързо (времето минава бавно, ако мислим с добро). Това със природата, пушеците от комини и химиите по нивите са реални, но има надежда хората да се справят с тях. Прочелите творбата ,,Всеки ден различно" могат да започнат да мислят със добро към света, ако по описанието има свързани неща с тях или мислят за света по същият начин. Така хората които са отчаяни ще мислят, че света и хората около тях не са едни и същи, а са различни.
Неуспях да се изкажа, отново избързах. Бързата работа срам за майстора.

Може да е много трудно, но аз не се предавам.

Офлайн

2

#18 24.09.2018 10:26:52

Емос
Редови

Време

Тухлените почви обеднели,
пощурелите морета черни
и шумните небета бели,
удушават нашата планета.

Веднъж нормална зима.
Друг път пустинна пролет.
Сега пък много полято лято,
а накрая, песен, с бяла есен.

Един иска да пече Слънце.
Друг се моли за дъждец.
Трети пък да играе с снежец,
а аз, каквото е времето, таквоз.

Офлайн

3

#19 24.09.2018 15:37:06

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Самобитен, както винаги! Браво! smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

0

#20 24.09.2018 21:46:05

Емос
Редови

Имам 2-3 приказки. Всичките те, не се преработени, защото ги изоставих. Сигурно много от правилата за приказките липсват. Също така са и много смешни. По 10 страници са, някой ако иска да чете приказки, да пише на ЛС или тук в темата. Няма да има нужда да ги оценявате или да казвате къде има грешки. Въобще не се мъчете, когато не е сериозно. Можете да им се смеете. Ако някой желае пиша...

Офлайн

1

#21 14.11.2018 22:45:57

Емос
Редови

Емос написа:

а накрая, песен, с бяла есен..

Понякога хората ме наричат Чолаков. (само на шега). Тези дни са наистина зимни и преди една или две седмици валеше сняг отново, но по високото. През ум не ми е минавало, да видя какво ще бъде времето през тази есен.

Всъщност, в други страни, зимата започва през септември. Преди също е имало студове и сняг през ноември в България, но в сравнение с миналата година, сега зимата настъпва два месеца по-рано. Според мен тази есен е хем бяла и хем норамална. Нормална, защото не бях виждал жълти листа през последните години.
Стихотворениета и приказките ми идват от вътре, от сънища, сезонно, от случки, от грешки и вдъхновения, които да вдъхновяват други хора. Малкото четене на книги, не зная дали ми се отразява на писанията. Речника може да се пълни и чрез слуха, не само от книгите. Бих, чел единствено полезни текстове, които ще ми потрябват за бъдеще!
Оффтопик. Чолаков? Той само си вади хляба. Бих опитал да се пробвам с него по прогнозиране на времето. Дуел без никакви технологии, само да гледаме в небето, да подушим въздуха, да усетим температурата с кожата си, в същото време и влагата и вятъра дали е топъл или студен, и поведението на животните. Кукуриго = дъжд. big_smile

Пиша за тези ненормални годишни сезони, породени от климатичните промени или от светло бъдеще. Един въпрос постоянно ме мъчи. Постоянно виждам по ТВ-то и чувам за апокалипсиси, бедствия, извънземни инвазии, вулкани и т.н. Ще имали такива събития? Все за това търся отговор. Ето за това оставам винаги неразбран, тук и в реалния свят. Помощ!

Офлайн

0

#22 14.11.2018 23:09:45

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

......Пиша за тези ненормални годишни сезони, породени от климатичните промени или от светло бъдеще. Един въпрос постоянно ме мъчи. Постоянно виждам по ТВ-то и чувам за апокалипсиси, бедствия, извънземни инвазии, вулкани и т.н. Ще имали такива събития? Все за това търся отговор. Ето за това оставам винаги неразбран, тук и в реалния свят. Помощ!......
АлоУУУУУУУУУУУУУУУУУ дръндеш малък, ако сега се мъчиш над тези въпроси. Не след дълго ще ти трябва личен психолог. Психолога в Америка е като малката ракия в България, ти сам избираш. Ако Фсе пак я докараш до психолог имама си личен, мога да ти го преодстъпя. smile

Офлайн

1

#23 15.11.2018 11:42:07

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Емос, търси друг психолог. Тоя на Владко очевидно не върши работа! big_smile
Сега сериозно. Хубаво е, че се замисляш над нещата, които виждаш, но не всички отговори са ни дадени да разберем. Това за което говориш са симптоми на неща, които не виждаме. Влади ти казва да не се вглеждаш до там, че да изпадаш в паника от случващото се, а да бъдеш гъвкав, адаптивен и да се приспособяваш към промените. Така е оцеляло човечеството. Слешай дъртите, чети книжки, пиши стихове и квото има да става ще стане.
Наздраве, както казва Особсо по това време! big_smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

http://redrockbg.com

Офлайн

2

#24 15.11.2018 19:51:15

Емос
Редови

Не съм буен човек, много трудно се вбесявам, никой не ме е виждал напълно гневен, ядосан... Следователно трудно се сривам. Не бих позволил да ме унищожат някакви думи или мисли.

Колега @Кольо Аз също мисля така, защото мравките работят, строят, изобретяват и ловуват по този начин те оцеляват и еволюират.

Ето за това съм тук и чета все още форума от А до Я. Много присмехи и обиди изтърпях, но останах бушкрафтър, и то не да е какъв, ами примитивен.

Преди години видях първите истории за края на света и че човечеството щяло да изчезне, но, ако продължава все така. Аз си казах, че има надежда и че няма да стоя в капана на еднообразното меню. Аз искам, аз зная и аз мога да оцелея - това е светло бъдеще, но дали има време за подготовка? Както винаги, не. Човек може да се учи и в движение, не само с безброй книги.

Щом мравките могат, значи и всички човеци могат да оцелеят. Аз искам всички хора около мен да благоденстват, но няма и един такъв, дори и аз. Ако знаете какво е Благоденствие, най-навярно си казвате, че е трудно и невъзможно. Напротив! Благоденствието е много лесно и елементарно. - Когато вземем нещо от природата, после трябва да го върнем и или да оставим друго нещо.

Примери за Благоденствие, както аз го разбирам: Вземаме няколко дърва за огън от гора, после връщаме пепелта от дървата на мястото от където сме взели дървата.
Косим сено от ливада за коне, после връщаме тор от изяденото сено.
Вземаме жито или царевица за кокошки, после връщаме тор от кокошките.
Вземаме камък, връщаме животинска тор или друго нещо.
Разменяме почва с почва.
Нови сапове за инструменти, с стари сапове или тор, или друго.

Всичко може да се благоденства. Няма ли благоденствие, няма и екосистема. Това е от мен, ако разбрахте защо съм тук в форума, ще се радвам.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff