XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 04.11.2016 13:19:16

LEGION I Y I
Редови

Регистриран: 11.04.2015

Питане.

Здравейте ,колеги. Членувам във форума от немалко време, но все не се престрашавам да пиша по някоя тема. Сега имам конкретен въпрос. В момента се намирам във великобритания , но ми предстои пътуване към БЪЛГАРИЯ, окончателно. Имам няколко остриета , които искам да взема със себе си в чекирания си багаж(куфара), но не зная дали  няма да възникне проблем на летището. Ако някой  има опит с подобен казус или може да ми даде адекватен съвет, ще бъда изключително благодарен.

IYI   БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО   IYI

Офлайн

0

#2 04.11.2016 13:29:09

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Отг: Питане.

В чекираният няма проблеми, тъй като той не е при тебе и нямаш достъп до него по време на полета. Правят проблем само ако остриетата са в ръчният багаж.

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Онлайн

0

#3 04.11.2016 16:00:30

LEGION I Y I
Редови

Много благодаря за отговора. Принципно не би трябвало да има проблем, защото когато летях  от БЪЛГАРИЯ ,всичко беше наред. В нормалните държави е така. Тук обаче ,за да си купиш ножица от супермаркет , например , искат лична карта и 21 години. Пък и през последните месеци отношението към чужденците( не казвам имигранти), рязко се промени в негативна посока.

Офлайн

0

#4 04.11.2016 16:09:03

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

В чекирания багаж, както и в затворена чанта/куфар не би трябвало да имаш проблем. Преди време имах подобен въпрос и се свързах с полицейското управление в Шотландия, за където пътувах.

Предложиха ми, да не внасям брадва и ножове, а да си купя инструменти на място и да си ги взема обратно, когато си тръгвам. Обяснението им беше, че транспортирането на остриета (във или от Великобритания) към вкъщи винаги се счита за основателна причина за притежание/пренасяне. В противен случай, би било равносилно за забрана за покупка.

Ако още имаш фактури/бележки от покупките, не е лошо, да си ги носиш - с  тях удостоверяваш, че си ги купил във Великобритания и ги транспортираш до дома си (България).

Пренасяй ги в чанта/куфар, по възможност - в багажника, докато пътуваш с кола, за да няма подозрение, че ги държиш под ръка, като оръжие. При нужда, се отнасяй учтиво към полиците, понеже, в крайна сметка, решението дали имаш основателна причина или не е в техни ръце. Тъпо, ама е така.

Последно редактиран от Неандерталец (04.11.2016 16:15:06)

Офлайн

0

#5 04.11.2016 16:55:43

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

LEGION I Y I написа:

Тук обаче ,за да си купиш ножица от супермаркет , например , искат лична карта и 21 години.

18 години, не 21.

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

0

#6 04.11.2016 17:37:05

LEGION I Y I
Редови

21 години ,не 18. На острова им ,алкохол ,цигари и остри предмети се продават на лица над 21 години. Благодаря на колегите за отговорите  Бъдете живи и здрави.

IYI   БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО  IYI

Офлайн

0

#7 04.11.2016 21:08:33

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Извън темата, но също интересно за забраните на албиона.

Дъщеря ми е 3 курс студент по архитектура в Глазгоу(Шотландия). Още в първата година за изработването на някакъв макет са и били необходими дървени шишчета за BBQ. На касата в хипер маркета и поискали лична карта, която тя не носела. Студентската книжка не свършила работа...  След това повикали охраната, които уж любезно обяснили, че трябва да представи лична карта или да доведе гарант с такава - да запишат данните му, за да може тя успешно да си закупи дървените шишчета. По късно, гледайки лошо я отпратили от магазина без шишчетата ... roll roll roll

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Онлайн

0

#8 04.11.2016 23:02:27

LEGION I Y I
Редови

Така се случи със съквартирантката с ножиците за хартия.

Офлайн

0

#9 05.11.2016 00:21:07

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

Не знам поради каква причина ти искат 21. По закон в Обединеното кралство се изисква лична карта и 18 години. Но все тая де, не е това идеята. Работя в сферата на авиацията, ако нещо друго те интересува покрай летене - драсвай едно ЛС.

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

0

#10 05.11.2016 10:25:21

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Мда, малко прекаляват на острова с мерките за сигурност. Понякога ми се налага, да работя там и изискванията им за безопасност на труда са излишно усложнени и стриктни... но може би така и трябва, понеже иимам чувството, че населението им се състои главно от идиоти.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff