XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 07.04.2011 21:26:46

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Отг: Весели снимки + забавни истории - отмора за окото, мехлем за душата...

Тва е ясно - по сценарий Щирлиц (Исаев) служи в Гестапо, Хайнрих Мюлер е началник на Гестапо (това е исторически вярно, преди това е бил началник на Крипо в Мюнхен). Гестапо (4-ти отдел), както и СД (3-ти отдел) са част от РСХА (Главно управление за имперска сигурност). Цитираният от Ваньо SD - Ausland e отделен департамент (6-ти) с началник Валтер Шеленберг. До 42-ра началник на РСХА е Хайдрих (убит при атентат в Прага), от 42-ра до 45-та началник на РСХА е Ернст Калтенбрунер. Това са фактите известни и на първолаците.

Но това не обяснява защо офицерите от Гестапо носят униформа на Shutzstuffeln, наръкавна нашивка на Sicherheitsdienst, и имат само един пагон (еполет) на униформата, по дяволите smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#47 07.04.2011 22:03:23

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Wind, имаш предвид първолаците от Хитлерюгенд, предполагам  smile . Щото аз като бях първи клас, май не знаех кой е бил началник на РСХА от 42-ра до 45-та. То май и сегашните не знаят  lol

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#48 07.04.2011 22:11:06

windwarrior
Зла Гад

Ийон Тихи - виноват smile Просто този период на историята ми е много интересен, както в Германия, така и в СССР (половин стена книги имам по въпроса) и първосигнално приемам че някои факти са общоизвестни и общоприети. Сори smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#49 07.04.2011 23:06:38

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Колега Wind, май наистина ние с тебе двамата сме най-големите WEB-пакостници. Вземи модерирай темата и отвори нова за всякакви SS-совци и техните истории. Лично на мене тази информация също ми е много интересна, ама сякаш трябва да я пратим в друг отделен и свободен офф-топик.  wink

П.П. Ти започна "отклонението" и заглавието ще е от тебе !!!  tongue

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#50 08.04.2011 00:46:19

PROstor
Редови

Регистриран: 25.02.2010

От линka на vanjo ми напражи впечатление "In revenge for his death, German officials killed more than a thousand people they thought might have been involved, including Czech agents, resistance fighters, and 3,500 Jews. They also massacred the entire male population of the Czech village of Lidice, and deported all the women and children to the concentration camps, where most of them died. A few children, who looked like Germans, were taken to Nazi orphanages. After removing or killing all the people of Lidice, Nazis bombed and destroyed all the buildings in the village, leveled the ground, planted grain on the exposed soil, and removed the village's name from all German maps."
big_smile  big_smile дали не са си отмъстили

Офлайн

0

#51 08.04.2011 08:52:25

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

аз пък гледах питаха едни първолаци как е първото име на Хитлер и те отговориха Хайл  big_smile
така че wind наистина виноват

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#52 08.04.2011 15:23:35

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

За да се влезем отново в релсите на темата, ето една интересна случка от тази сутрин:

Докато си седя на спирката и чакам автобуса, от близкото паркче дотича една котка, и пусна в краката ми жива мишка. Тя естествено хукна да се навира под обувките ми, че да се скрие, но аз умело я връщах с крак обратно към котката. Тя я хващаше, и пак я пускаше. Това се повтори няколко пъти, и успешно ми вдигна настроението за деня! wink

Единственият начин да беше станало по-весело, е ако котката не беше избрала мен, а някоя от чакащите на спирката жени!  lol

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#53 08.04.2011 15:49:23

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Имам домашна котка, която разбира се ходи и по двора. Поведението й е точно такова. Когато успее да хване, я мишка, я гущер го донася в полу умъртвено състояние пред стопанина /в случая пред мен/ и започва да си играе докато умъртви добичето окончателно. Аз лично, това си го обяснявам с някакъв котешки "ителект" и необходимостта от "доказване" пред стопанина. Незнам, може и да не съм прав.

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#54 08.04.2011 16:08:40

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Уеб-сайт

Да, ама тая котка ме вижда за първи път! Вероятно... wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#55 08.04.2011 16:10:00

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Има нещо такова. Преди мнооого години, когато живеехме в братския СССР, домашната ни котка държеше всяка хваната мишка да я покаже на майка ми. Лично аз имам поне 3 случая, когато съм се прибирал от училище и съм заварвал майка ми качена на перваза на прозореца, а котката недоумяващо да я гледа от пода и да си побутва мишката небрежно, за да не избяга. lol

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#56 08.04.2011 21:43:12

Huku
Редови

Регистриран: 23.01.2011

Този номер котките го правят, когато имат малки. Дават им полуживи малки животинки, за да се обучават да ловуват. Явно майчинският инстинкт им се е объркал и са ви взели за потомство smile
Вкъщи освен птици, мишки, жаби, гущери и живи змии са ни носили - майка ми щеше да припадне.
Най-бях шашнат, когато Багира донесе 3 малки мишлета за трите си котета, носейки ги в устата си, висящи на опашките.

Born to be wild

Офлайн

0

#57 08.04.2011 21:53:09

Green
Редови

Този номер котките го правят, когато имат малки.

Не само когато имат малки, а и когато искат да се докажат пред собствениците си, че не мързелуват толкова, колкото изглежда също носят животинки.

Офлайн

0

#58 09.04.2011 12:27:20

scrooge
Редови

Регистриран: 21.02.2011

022949573.jpg?r=0

Офлайн

0

#59 09.04.2011 17:05:05

windwarrior
Зла Гад

Палавници smile Кефи ме осъдителната физиономия на 4-тия заек, дето гледа отстрани smile

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#60 09.04.2011 19:37:01

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

windwarrior написа:

Палавници smile Кефи ме осъдителната физиономия на 4-тия заек, дето гледа отстрани smile

Как няма да е осъдителна, нали знаеш: разврат- это секс, в котором ты не участвуешь lol

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff