XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 18.08.2016 14:33:37

GoldenRatio
Редови

Регистриран: 20.06.2013

Как построих 12 кв.м. барака с отпадъци и минимални средства

Здравейте,
ще споделя опита си да построя 12 квадратни метра барака, почти без пари. Ето, какво използвах и какво се наложи да закупя за целта:

- 20 лв. пирони (закупен)
- 40 лв. олуци за отводняване (закупен)
- 70 лв. капаци X 35 лв. за кубик (дървени обрезки - дъски с неправилна форма и непочистени от дървесна кора)
- 0 лв. греди, разглобих ги от стара къща за събаряне
- 0 лв. плоскости, разчистих едно мазе, хората се чудеха, как да се отърват от тях.....едно от предимствата да имаш пикап smile
- 0 лв. прозорец(и), събрах си малко до една кофа в младост, здравите дървени черчевета бяха изоставени след ремонт
- 4 лв. найлон за изолация на покрива (закупен)
- 0 лв. алуминиеви листове за изолация на покрива, бях ги взел от една печатница отново без пари
- 10 лв. (максимум) за нафта, транспортирах всичко с пикапа си.
---------
- 144 лв. разходи общо

В един момент наистина ми потрябва в двора такава постройка. Започнах да преглеждам цените на готовите или материали, за да се построи. Видя твърде скъпо и непрактично да се изхарчат толкова пари, за нещо дето може да се е и много по-евтино.
Другото добре е, че материалите изпадаха инцидентно по разни места, дето ходех да си върша някаква работа. Понеже авромобила за всичко ми е пикап, аз успявах да натоваря неща, които ми изпадаха по проекта, докато съм някъде, където имам работа. Даже и строителното магаре, което се появява на снимките беше захвърлено пред едни боклуджийски кофи, до офиса на един приятел, където имах работа smile И така, както съм си с дрешките за работа по офиси и раница за лаптоп, хващам и почвам да товаря някакви отпадъци от всевъзможни места в каросерията lol А след всичко, дори ми и останаха материали, които струпах вътре на сухо, защото ще потрябват за други неща.

следват и малко снимки:
Pictures_0.jpg
Pictures_1.jpg
Pictures_2.jpg
Pictures_3.jpg
Pictures_4.jpg
Pictures_5.jpg
Pictures_6.jpg
Pictures_7.jpg
Pictures_8.jpg
Pictures_9.jpg
Pictures_10.jpg

Последно редактиран от GoldenRatio (18.08.2016 14:34:30)

Офлайн

26
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff