XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#271 22.02.2015 20:24:25

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Оцеляване в градска среда

Всъщност, пропусна се да се отбележи, че кучешкото става за ядене. Имам предложение да минем на кучешка диета за известно време. Така ще решим няколко проблема:
1. Отработваме прийоми на стрелба с лък (арбалет, сарбакан) по движещи и стационарни мишени;
2. Поставянето на примки и капани;
3. Дране и обработка на кожи;
4. Изработка на изделия от кост;
5. Основният проблем - контрол върху броя на безстопанствените кучета.
Освен всичко друго ще се убива не за удоволствие а за прехрана.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

1

#272 22.02.2015 20:32:00

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Неандерталец написа:

Хайде стига си увъртал, или взимай куче от улицата, или си признавай, че си въздух под налягане и не ни занимавай повече!

Казах си условията. Казах, че ако помогнете финансово - с радост, ще се грижа за куче!
Но пък, ще те помоля да си мериш и приказките. Не съм си позволил да те обидя по никакъв начин.

Офлайн

0

#273 22.02.2015 20:32:06

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Кольо написа:

Всъщност, пропусна се да се отбележи, че кучешкото става за ядене. Имам предложение да минем на кучешка диета за известно време. Така ще решим няколко проблема:
1. Отработваме прийоми на стрелба с лък (арбалет, сарбакан) по движещи и стационарни мишени;
2. Поставянето на примки и капани;
3. Дране и обработка на кожи;
4. Изработка на изделия от кост;
5. Основният проблем - контрол върху броя на безстопанствените кучета.
Освен всичко друго ще се убива не за удоволствие а за прехрана.

Аз ще трепа и дера и заради теб , ако ти ги ядеш и заради мен;):D

Офлайн

0

#274 22.02.2015 21:04:04

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

BPetrov написа:
Неандерталец написа:

Хайде стига си увъртал, или взимай куче от улицата, или си признавай, че си въздух под налягане и не ни занимавай повече!

Казах си условията. Казах, че ако помогнете финансово - с радост, ще се грижа за куче!
Но пък, ще те помоля да си мериш и приказките. Не съм си позволил да те обидя по никакъв начин.

Мисля, че условията ти на всички ни станаха ясни.

Нищо ново под слънцето. Така сте повечето "кучезащитници" - на думи всички сте велики, ама стане ли време за дела, ако може, така... някой друг... щото аз... нали... нямам възможност...

А за обиждането - обиди всички нас, които сме на мнение, че е по-добре кучетата да се махнат от улиците, по един или друг начин. Ако може хуманно - добре, ако не - здраве!

Ти и дружките ти ни изкарахте едва ли не психопати, които опръскани с кръв, с маниакален смях и надървен чеп, трепят всичко наред.

...

EDIT: Ако, все пак решиш да ни изненадаш, да престанеш с оправданията и прибереш някой помияр, пиши ми на ЛС!

А дано! Ама надали...

Последно редактиран от Неандерталец (22.02.2015 21:04:49)

Офлайн

1

#275 22.02.2015 21:20:31

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

Лично за мен темата от няколко определения мнения досега стана твърде агресивна и обилно полята с тенденциозна аргументация. Идва ми да се карам и хич не ми харесва това, обичам да се разтоварвам с тоя форум. Поради това - аз лично спирам да пиша в конкретно тази тема, предпочитам да си пазя нервите. Наздраве smile

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

0

#276 22.02.2015 21:21:55

BPetrov
Хун

Нямам работа! Котката ми я докараха от София. smile
Нямам нищо против да дойда в София или в друг град където има изхвърлени кучета и да си прибера едно... Ама да го взема без доход ще е не-помалко безотговорно от това да го хвърля на улицата. Казах, че освен храната и пътните - нямам пари за ваксини, нямам пари за кастрация, нямам пари за чип, за играчки, каишки, наморници... пък по законодателството се изискват тези неща... Казах, че ако вие сте готови да осигурите разходите за отглеждането на животното - аз нямам нищо против да му бъда стопанин и да се грижа за него.

Когато имам доход, няма да съм празнословен... Сега нямам! А да разчитам на благоволението на някъв форумен тип дето предпочита да обижда, вместо да води нормален диалог... smile Ми ти утре ще кажеш, че не ти е харесала снимката... Кво правя тогава с животното - Хуманна евтаназия? Ебати логиката!

Офлайн

0

#277 22.02.2015 21:31:28

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

Борка, знам какво е да нямаш работа и доходи, бил съм в това положение. Но, щом съм ти казал, че ще ти поема храната, значи ще я поема, както и обезпаразитяването. За каишка и повод има достатъчно майстрори на кожата в този форум. Сигурен съм, че никой няма да ти откаже. Пък, ако никой не се навие, ще ти подаря и тях. Ама ти почваш да шикалкавиш. Кастрации, чипиране и нам си какво още.
Искаш нещо конструктивно. Пиши на лични по какъв начин да се свържа с теб. Но и двамата знаем, че нищо няма да излезе от идеята.

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

1

#278 22.02.2015 21:53:06

BPetrov
Хун

smile Смятам, че ще е безотговорно от моя страна, ако приема вашите условия smile

Офлайн

0

#279 22.02.2015 22:00:24

П.Петков
Редови

Регистриран: 29.11.2013

3.2. Забраняват се нецензурни изрази, клевети, обиди, лични нападки. Ако вашето съобщение съдържа някои от изброените, то ще бъде изтрито независимо от полезността на съдържанието му. При всеки случай на преднамерено оскърбление незабавно се обърнете към администрацията на форума.                                                                                                               3.7. Пропагандирането на всякакви противозаконни идеи и цели е забранено. Не се допускат публикации на произведения, рецензии, лични коментари и др., които нарушават законодателството (съдържащи призиви за насилствена смяна на обществения ред, към етническа и верска омраза и други).

Офлайн

2

#280 22.02.2015 22:05:03

BPetrov
Хун

Това което мога да обещая е, да пиша тук когато имам доход и съм готов да си позволя осиновяването и отглеждането на куче. Без да е ангажимент към когото и да било друг! Отговорността ще си бъде моя, решението също.

Офлайн

0

#281 22.02.2015 22:14:42

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

Правилата подлежат на тълкуване в тая тема. В много други случаи щеше да бъде затворена след 2-рото предупреждение. Няма лошо, на мен не ми пречи, но ми е странно как се позволява когато едната страна пази добрия тон, а другата се държи твърде агресивно, позволявайки си дори отрковени обиди. Дори и толкова да ви обижда интелекта и либидото другата позиция - спокойно може да се реагира с някаква ирония или игнор, както и да се спори с по-нормален и човешки тон. Оправдания и защити на това, защо се толерира такова отношение - са излишни - от 9 дерета вода да ми носите няма как да се каже на "черното"  -"бяло". Разни мнения - разни идеали, напълно нормално, колкото и да се придава важност на тая тема. Но добрият тон не е нарушен, а стъпкан, и следващият път, в който някой модератор направи забележка на някое пишлеме да пише на кирилица - ще му го напомня.

Последно редактиран от sirstevancho (22.02.2015 22:15:46)

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

1

#282 22.02.2015 22:32:45

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Баста.

П.С. Ако някой мисли да прави забележки на модераторите, по отношение на модерацията, сега или за в бъдеще - добре да си помисли.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff