XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 16.11.2014 03:02:23

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Отг: Кубрат Пулев vs Владимир Кличко

бай Кольо написа:

Мъжки бой си беше.

Ми не беше smile Кубрат, че падна - падна.

Ама бой не видях. Клинчове, клинчове, клинчове... и от време на време - клинчове. Нови висини в скучния бокс.

Лошо няма - печеливша тактика за Кличко. Халал да му е.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#32 16.11.2014 03:15:07

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Че падна падна. Че си беше бой - бой си беше. Че се клинчвах - клинчваха се, че се удряха в тила - удряха се и въпреки това си беше мъжки бой на  100 %.
Доста го отнесе Кубрат - сам си каза: " Рано ми беше за такъв мач - нямах опита."

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#33 16.11.2014 03:35:59

windwarrior
Зла Гад

Лет'с агрий ту дисагрий smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#34 16.11.2014 03:40:47

П.Петков
Редови

Регистриран: 29.11.2013

Изгледайте мача отново-без емоции и  очаквания.Нашият се би доста равностойно, но с грешна тактика,лоша защита и работа с краката.Въпреки всичко това според мен имаше своите шансове особено в 4туя рунд.А Кличко е голям не само заради техника  и сила на удари.Начина по който тактически води боя и се възползва от всяко едно разконцентриране на противника.Опитът му на шампион обаче бе най-голямото му предимство срещу зеленият още в профи-бокса Пулев.На нашият още му беше твърде рано за подобен мач ,но дано обаче има шанс за реванш!

Офлайн

0

#35 16.11.2014 09:32:40

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Льетс, Винд!  *DRINK*
Абсолютно съгласен, колега Петров. Нашия има хубав удар, но в защита и движението по ринга куца. Тактиката на Кличко беше по-адекватна към играта на противника. Имаме какво да се учим още.
Един кубински треньор , може би? *SCRATCH*

Последно редактиран от Кольо (16.11.2014 09:35:53)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#36 16.11.2014 11:39:02

slu4ajna
Редови

От: Русе
Регистриран: 26.12.2009
Уеб-сайт

Аз мача не гледах, поради технически причини, но вече няколко часа чета в захлас коментари в нета. Определено има материал за няколко докторскии дисертации по народопсихология.Заинтригува ме следното мнение :
"Кличко победит тот, кто не даст ему на себе висеть и заставит действительно боксировать, а не виснуть и ждать момента чтобы ударить измотанного противника изподтишка...А Кобрат молодец!"

Офлайн

0

#37 16.11.2014 11:49:29

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

slu4ajna написа:

Аз мача не гледах, поради технически причини, но вече няколко часа чета в захлас коментари в нета. Определено има материал за няколко докторскии дисертации по народопсихология.Заинтригува ме следното мнение :
"Кличко победит тот, кто не даст ему на себе висеть и заставит действительно боксировать, а не виснуть и ждать момента чтобы ударить измотанного противника изподтишка...А Кобрат молодец!"

кличко има свой стил, нещо като наще национали 1994

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#38 16.11.2014 12:36:56

slu4ajna
Редови

От: Русе
Регистриран: 26.12.2009
Уеб-сайт

Тези от вас, които са спортували и са участвали в състезание, особено пред голяма подкрепяща ги публика, може би са усещали изпразващата ума пустота, когато направиш грешна стъпка и рязко излезеш от коловоза на "победителя". Осъзнаването, че някой те надвива - все едно дали с хитрост, сила или късмет, огъва психиката до крайност. Ако влезеш в мача с нагласата"аз съм победител, аз съм номер едно", може да се пречупиш в този момент. Ако влезеш с нагласата "аз съм номер две " също едва ли ще спечелиш.
Истинските победители успяват да се абстрахират от представата за себе си. Те нямат минало, нито бъдеще, имат само секундата на двубоя и радостта и опиянението от битката.

Ако след първата голяма загуба човек си "калибрира" мисленето, става много по силен.
Ако не - "Това, което не ме убива, ми ебава майката".

Офлайн

0

#39 16.11.2014 13:52:54

bubachco
Редови

Регистриран: 16.08.2010

не исках да пиша, ама нейсе!
разбирам всички, които се възхищават на "мъжкия" бой, но!!!
1. аз хубав бой не видях - едностранно тактически да, но не и хубав! освен ако на някой не му харесва да гледа прегръщащи се, едри момчета, които се удрят зад врата;
2. за да си позволиш такава стойка, каквато има кобрата /без изявен гард, открити тяло и глава и събрани крака/, трябва да си не танцьор, ами направо бог на танците на ринга - да си спомним мохамед али;
3. не ми хареса цялата тази еуфория от наша страна, която предшестваше мача. сякаш едва ли не кобрата само трябва да излезе на ринга и кличко ще падне. както се видя, това изигра лоша шега на нашия. кобрата излезе твърде надъхан и още първия рунд - 2 нокдауна. тука напълно съм съгласен с жу, че по време на боя нищо друго не съществува! ;
още много мога да си чеша езика, но факта си е факт - нашия не е дорасъл още за кличко! дай боже да израстне някой ден, но лично аз съм песимист!

Офлайн

0

#40 16.11.2014 16:36:37

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Нещо в тоя мач не беше съвсем наред,Кобрата излезе много нервен,разбирам изправя се срещу жива легенда ама поне на химна можеше да спре да танцува... Като почна боя и се "вкопа в ринга???"Миризлива" работа :[   –Аде сега мойто момче да паднеш на "батко" да си направи рекорда пък ти сетне ще биеш по-малките... wink Направо си вонеше на "световната кеч федерация",излизане с фоерверки и екип от 100човека,малко представление в 5 рунда,имитираме ядосан,един удар и се обръщаме с гръб щото сме сигурни че нема да стане от пода... Очаквах да му направи и "мръсното лице на Ракиши" или "гръботрошач".... Опорочи се спорта покрай големите пари... :!

Последно редактиран от kozet_76 (16.11.2014 16:44:32)

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#41 16.11.2014 18:11:52

kozet_76
Клетника

Както Бай Кольо писа един кубинец може да помогне,имаме спомени от недалечното минало повечето от нас... Малко Басанова,Самнба и Хула-хула нема са излишни... Това в кръга на шегата,но Кубинците наистина са добри,или поне бяха но в по-ниски категории,ама това не пречи за тренер!

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#42 16.11.2014 19:11:04

windwarrior
Зла Гад

bubachco написа:

1. аз хубав бой не видях - едностранно тактически да, но не и хубав! освен ако на някой не му харесва да гледа прегръщащи се, едри момчета, които се удрят зад врата...

И аз това имах предвид. Все си мислех, че идеята на бокса се състои в това да удряш противника, а не да танцувате блус на ринга, вкопчени един в друг като на дансинга в гей-бар.

Дали е печелившо като тактика за Кличко - очевидно. Дали е грозно от зрителска гледна точка - ами според мен да.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#43 16.11.2014 19:28:06

rok
Редови

Регистриран: 28.09.2012

Кличко е машина с много повече опит. То според мен се очакваше да бие колкото и да ми се искаше обратното. Все пак мисля, че нашият се държа мъжки, но ми се струва, че твърде много се беше надъхал, а и като че ли малко подцени противника на моменти. Но това са грешки на неговия екип. Както и да е де, аз се надявам да продължи да печели в бъдеще.

Офлайн

0

#44 16.11.2014 20:52:26

kozet_76
Клетника

Мдааа,следващата им среща има голяма вероятност да е в "Денсинг Старс".... *WALL* И ще се борят за "халкатата" на Световната гей федерация(кличко непобеден шампион),Кубрат можеше да го смаже ако тоя п...л не го гушкаше като гадже 3/4 от мача! ]:-> Във втория,максимум в третия рунд Владимир беше прострян ако не беше самоувереността и широкия гард на Пулев,верно че излезе надъхан но като че ли го беше страх да удря една "легенда"... А и като че ли Кличко го изучаваше в тия 4рунда и конечна-конец фильма.... sad Но най-ми хареса как му играеш по нервите на Влад със собствените му номера,може мача да беше грозен и скучен като цяло,  но шоуто което направи Пулев беше добро! big_smile  *THUMBSUP*

Последно редактиран от kozet_76 (16.11.2014 21:07:21)

Офлайн

0

#45 17.11.2014 16:20:07

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

kozet_76 написа:

... Кубрат можеше да го смаже ако тоя п...л не го гушкаше като гадже 3/4 от мача! ]:-> ...

Щеше това, ако не беше онова... Кубрат загуби двубоя още в началото на първия рунд - от първото съприкосновение - нокдаун.

Просто не беше достатъчно добър.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff