XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 16.05.2014 20:21:02

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Фарли Моуът вече не е сред нас

Отиде си Фарли Моуът. Мисля, че не е нужно да обяснявам точно на хората тук кой е той...

Отиде си човекът, написал страхотни книги за дивата природа и живот сред нея, за опазването на животните, за трудната съдба на коренните народи от Севера в наши дни и борбата им за оцеляване и запазване на културата им.
Беше един от любимите ми автори.

Но остават чудесните му книги, а също и техните екранизации ("Не плачи вълко", "Ходещия по снега")...
http://lira.bg/?p=67463

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#2 16.05.2014 20:25:30

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Отг: Фарли Моуът вече не е сред нас

Black Wolf написа:

Отиде си Фарли Моуът. Мисля, че не е нужно да обяснявам точно на хората тук кой е той...

Отиде си човекът, написал страхотни книги за дивата природа и живот сред нея, за опазването на животните, за трудната съдба на коренните народи от Севера в наши дни и борбата им за оцеляване и запазване на културата им.
Беше един от любимите ми автори.

Но остават чудесните му книги, а също и техните екранизации ("Не плачи вълко", "Ходещия по снега")...
http://lira.bg/?p=67463

R.I.P. Съжалявам, прав си важно е какво остава след теб!

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#3 16.05.2014 20:26:33

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Бог да го прости! Аз, лично, дължа много на този човек.
Сбогом Фарли! Ти беше човека, който научи поколения биолози да броят краката на мухите!

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#4 16.05.2014 20:34:08

Black Wolf
Бял индианец

Уеб-сайт

На български език са издавани "Не плачи вълко", "Убийте кита", "Загадките на Канадската Арктика", "Лодката, която не искаше да плава", "Канадският север днес".

Офлайн

0

#5 16.05.2014 23:45:02

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Black Wolf написа:

На български език са издавани "Не плачи вълко", "Убийте кита", "Загадките на Канадската Арктика", "Лодката, която не искаше да плава", "Канадският север днес".

Е сега си отворих пак тая за китовете,дано да е на по-доброто място!

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#6 22.05.2014 16:38:34

Black Wolf
Бял индианец

Уеб-сайт

Между другото, има един негов роман, който е баш "бушкрафтърски".  big_smile Двама юноши на 14-15 г., бяло момче и индианче, остават по стечение на обстоятелствата през есента на север, на границата с тундрата и им се налага да презимуват. Интересна книжка за млади читатели.  wink  Описва се как оцеляват и пр. Забравих как се казваше - имам я на руски. Има и продължение - "Тайната на гроба на викинга".

Мисля, че по тази книга е сниман филм, който май също има продължение.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff