XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 25.03.2014 22:02:07

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Отг: Книги за живота на първобитните хора

що им е било хайвер ? нали сме се ловували , ние тях , те нас . Мозък за дъбене на кожи да искате. Всъщност зависи от ловното оръжие . Ако са ползвали кривак , може и да е имало фира.

Офлайн

0

#32 25.03.2014 22:23:58

mokriq
Редови

Регистриран: 17.05.2010

Галимунди , израснал съм на р. Дунав и лично съм виждал 150 кг. моруна. Хайвера и струваше повече от рибата. Ама нали говорим за стари технологии а не за цената хайвера...

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде...

Офлайн

0

#33 25.03.2014 22:27:49

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

mokriq написа:

Галимунди , израснал съм на р. Дунав и лично съм виждал 150 кг. моруна. Хайвера и струваше повече от рибата. Ама нали говорим за стари технологии а не за цената хайвера...

Да бе, ама нали трябва и да са приложими технологиите. Вероятно става и с обикновен хайвер от червеноперка примерно.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#34 25.03.2014 22:49:01

mokriq
Редови

Регистриран: 17.05.2010

Тоя Галимунди все ще те наддума еий...

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде...

Офлайн

0

#35 25.03.2014 23:08:56

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

mokriq написа:

Тоя Галимунди все ще те наддума еий...

Сега като го казваш, ме караш да се срамувам. Щото не е без основание. Взимам си бележка. Ама пък като съм очевидно неправ си признавам бе.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#36 26.03.2014 09:01:07

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Ами той хайвера си е всъщност яйца бе! smile А с яйчени жълтъци предполагам сте чували, че може да се дъби и омекотява кожа.

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#37 27.03.2014 14:06:26

Неандерталец
Редови

Регистриран: 14.11.2012

Това, че са били по-мускулести от нас, не значи автоматично повече тестостерон и по-голяма агресивност - все пак, говорим за различни видове - кравите и те са по-мускулести от нас...

Аз по-скоро вярвам, че и двата вида са помагали на себеподобните си, както в книгите - ниската плътност на населението и изобилието от природни ресурси не налагат нуждата от агресивно съревнование. Дали са се трепали едни-други - сигурно - то ние и сега се трепем понеже кожата на някой е с по-различен цвят от тази на другия, пък сме един биологичен вид.

Интересно е решението на авторката, да ги покаже така, че общуват главно с жестове. Не знам, има ли някъде запазени меки тъкани на неандерталци, че да сме сигурни, че не са могли да говорят като нас. Както и да е, книгите са интересни и си личи, че са писани от жена. Различната гледна точка, за мен - лично, добавя допълнителен чар.

Офлайн

0

#38 27.03.2014 14:09:45

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Да, говорели са, макар някои от звуците да са ги произнасяли по по-особен начин. Физиологически са имали нужното, за да разговарят разбираемо. Дали наистина са го правели - може само да се гадае! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff