XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 09.05.2013 13:53:12

Самуил Недев
Редови

От: Калофер
Регистриран: 10.03.2013

Коя книга за бушкрафт или оцеляване ви е помогнала ?

Коя книга ви е помогнала.

На мен лично много ми хареса "SAS SURVIVAL как да оцеляваме при всякакви условия навсякъде" на Крис Макнаб

В книгата има много съвети за оцеляване от Делта Форс, Френският чуждестранен легион, Зелените барети, Канадските специални части, Австралийските САС части, Кралските специални части, Рейнджърите и Морските тюлени.

Последно редактиран от Самуил Недев (09.05.2013 13:53:45)

Човекът и конят винаги са съпътствали живота на хората. - Вежди Рашидов

Офлайн

0

#2 10.05.2013 08:34:45

Krivaka
Редови

Регистриран: 01.04.2012

Отг: Коя книга за бушкрафт или оцеляване ви е помогнала ?

Ръководство по оцеляване на SAS на Джон Уайзман - двата тома за които Стоян е писал в блога си  *THUMBSUP*

Офлайн

0

#3 01.11.2013 13:11:08

Kris De Monte
Блокиран

Регистриран: 01.11.2013

Самуил Недев написа:

На мен лично много ми хареса "SAS SURVIVAL как да оцеляваме при всякакви условия навсякъде" на Крис Макнаб

В книгата има много съвети за оцеляване от Делта Форс, Френският чуждестранен легион, Зелените барети, Канадските специални части, Австралийските САС части, Кралските специални части, Рейнджърите и Морските тюлени.

Колега тази книга е страхотна,аз също я имам и много съм научил от нея, силно я препоръчвам,попадал съм и на разни приложения за телефон също доста полезни и добре илюстрирани.

Ако искаш живот като на филм,спри да живееш като по учебник ! К.П !

Офлайн

0

#4 14.01.2014 22:48:52

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

Kris De Monte написа:
Самуил Недев написа:

Колега тази книга е страхотна,аз също я имам и много съм научил от нея, силно я препоръчвам,попадал съм и на разни приложения за телефон също доста полезни и добре илюстрирани.

Имам книгата, любопитно четиво - определено има доста добри базови неща за начинаещи и тн. Но АПЕЛИРАМ силно към това да внимаваме в тона на съветите си - подобни книжки са пълни с откровени безумия, към които се съмнявам, че който и да е спец-нинджа-оцеляващ и прочие, прибягва. На първо време ми хрумва пример от книгата за някакъв химерен тест за "ядливост на растенията" или нещо подобно - да го близнеш, па да чакаш 15 минути, па после да го дъвкаш, па да чакаш 20 минути, па после да го глътнеш, па до час ако ти няма нищо - пак и тн. Това са откровени идиотщини, които са най-малкото опасни. Съветът на въпросните спец части трябва да е само един - ако не знаеш какво ядеш - не го яж. Така че - няма лошо, от прочетена книга никой не е загубил, но нека внимаваме повечко в съветите колко велика е дадена такава и се сетим, че все пак - на тая книга 50% от цената й са заради "SAS". Голям привърженик съм на принципа "Ако нямам какво да кажа - по-добре да не го казвам".

Със здраве.

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

1
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff