XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 28.02.2013 11:27:49

The Fox
Редови

От: Русе
Регистриран: 03.10.2012

Отг: Наръчник за оцеляване за всеки млад търсач на приключения

xenos написа:

Според мен в момента проблема не е отпечатването, а точно съдържанието на този наръчник. Тук се иска наистина работа. И то работа, която не е за ден-два, седмица или месец. Тук се иска прецизност, изчерпателност и приложимост конкретно за нашите условия. И всичко това във възможно най-малък обем. Трудна работа... Дори беглия ми поглед върху нещо такова ме убеждава, че си трябва доста време.

А ако се завърши една такава книжка, и изглежда и съдържа нещата, които ми минават из главата, повярвайте изпечатването няма да е никакъв проблем! Мисля, че ще има издателства, дето дори ще се натискат да я направят в масов тираж wink

Искаш да кажеш да излезем от джобния формат?

Enjoy life. There's plenty of time to be dead.

Офлайн

0

#47 28.02.2013 11:31:10

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Както каза Black Wolf, виждал съм (у него всъщност) двата тома на наръчника на САС (който е два тома в България де), в една книжка джобен формат с размерите на дебел бележник smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#48 28.02.2013 11:46:56

The Fox
Редови

От: Русе
Регистриран: 03.10.2012

Все пак не трябва да е много дебела за да може при да намираш нещо бързо и без съдържанието.Вариант е ако е по дебела някой страници да имат малка издатина и да пише например огън,подслон,лов и т.н. както в азбучниците.Ето така:kojen-azbuchnik-4209.jpg.Но вместо букви теми.Във всеки случай не трябва да надхвърля 80 стр.

Enjoy life. There's plenty of time to be dead.

Офлайн

0

#49 28.02.2013 12:49:28

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Kent написа:

аз си разпечатах една руска от ц.и.а.н. ако има интерес можа да постна линка, /за консултации/, джобен формат е.

Кент, постни линка, моля. Представлява интерес, определено.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#50 28.02.2013 13:26:44

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Нали идеята не е да правим енциклопедия за оцеляване а наръчник, дето да ни е под ръка в пущинака? За да не се разпилява енергията ни, не е ли по-добре да систематизираме първо изискванията едно по едно. Например:
1. Формат- разглеждаме възможните варианти и се спираме на един.
2. Обем - зависи от съдържанието.
3. Съдържание- обвързано е с обема. Ще сложим примерен лимит (предложеният от Лисицата 80 страници, примерно) и ще го следваме като лимит. Като го достигнем  прецизираме информацията и редуцираме излишното.
Аз лично мисля, че най-обемната част ще е за храната, заради снимковият материал или рисунките на ядливите растения.
Мисля си, че е важно да не забравяме, че правим наръчник, а не енциклопедия.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#51 28.02.2013 14:08:38

mchervenkov
Редови

Регистриран: 17.12.2009

Тук лимит няма и не трябва да има. Всеки раздел си носи своите особености който трябва да се опишат иначе би станало справочник. Като за пример за това smile : Огън-брезови кори, смола от иглолистни дървета и сухи клони от дърветата отчупени.
Най важното е знаията да се носят в собствената глава а не в джоба. То вярно човек не знае всичко но все пак иска четене, гледане и практикуване.

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff