XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 03.04.2012 09:29:55

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Батерия 9v + Домакинска тел = ОГЪН

Галине, да го беше писал сутринта, щях да кажа че кафето ти е малко. Ама ти в 9 и половина вечерта... значи ракията ти е била малко!  *ROFL*

Последно редактиран от Yavor (03.04.2012 09:30:15)

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#17 03.04.2012 09:54:25

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

Бубачо,и ти си прав,аз затова съм написал че е добре да се знае!А относно съдържанието на раниците,предполагам че при всеки е различно,и повечето хора едва ли си носят резервни батерии и стоманена вълна wink !Да не говорим ,че номера не става със всякакви батерии,а има и доста народ, който не носи телефони гпс-и и други модерни джаджи в планината!За сметка на това,почти всеки има в раницата кибрит или запалка!Поне до този момент,такива са ми наблюденията! *DRINK*

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#18 14.08.2012 21:04:40

gargo2
Редови

Регистриран: 22.07.2012

Номера става и с всякакви други батерийки които носим ,да кажем за фенерчета и челници.Все пак като проява на предвидливост не е зле из раницата и джобовете ни да се намират парчета проводник .Може да ни послужат за много неща но и да си съберем  батерийка като ги свържем последователно .Просто нареждаме отделните елементи в импровизирана тръбичка например от хартия,+към -и от двата края с две проводничета а с другите им два края допираме въгленче.Може предварително леко да го навлажним за да почне да се загрява и след това да се запали.Може дори да направим изкуствено овъглено мостче на дърво като предварително го навлажним а след това като движим един към друг двата извода търкайки ги леко по дървото докато между тях започне да завира влагата а след това да се овъглява дървото и накрая да става за палене на подходящ материал.Това вече прегорено мостче става за многократна запалка ,правил съм го и с текстолит.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff