XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 21.03.2012 03:25:10

dura123
Новодошъл

Регистриран: 21.03.2012

Продавам канче+тиганче комплект БА три части

Здравейте, бушкрафтъри! Чета ви от доста време, ходя по бушовете отдавна, повече бушмен и планинар, по-малко рибар, по-скоро живея в дивото, а в града май само оцелявам.  smile

Продавам канче - https://picasaweb.google.com/1087903516 … 5KWkJDKhgE . Повечето от вас ги познават - полево канче БА от новия тип на Хром - Силистра (с надпис), комплектът е от трите части - канче 1 л, купичка 0,6 л (влиза в канчето) и капак - тиганче. На последната снимка е причината да го продавам - канчето размер 8 (то не се продава smile ) Просто отдавна търсех нещо мъничко - леко и наистина малко, колкото за топене на сняг, защото пребивавам екстремно в зимната висока планина и борбата за по-малък обем и тегло е голяма. Полевия комплект го издирих от една железария миналата зима нов-новеничък (залежавал във военните складове, разбира се, но неизползван) - трябваше ми съд за топене на сняг. Равносметката е, че ползвах канчето и тиганчето миналата зима само и единствено за тази цел и още десетина дена сумарно - за варене на вода в Рила/Витоша. После се сдобих с малкото канче номер 8 и снех комплекта канче+тиганче от въоръжение. Ползвани са единствено на газов примус (то си им личи), което е гаранция, че не са прегорени от жарава. Купичката пък е съвсем нова - нея дори не съм я носил със себе си. Пиша всичко това, защото аз самият съм попадал и попадам на каква ли не съсипана и/или омърляна и захабена военна стока - от кубинките, та до посудата, а случаят тук не е такъв и мисля, че евентуалният бъдещ ползвател ще остане наистина доволен от посудата и ще я ползва дълго. Предлагам цена 6 лева - по 2 лв за трите части сякаш е разумно. Канчето се намира в София, за други градове предполагам, че не е резонно, тъй като пътят ще струва повече.  smile
Поздрави!

Офлайн

0

#2 25.03.2012 05:35:09

dura123
Новодошъл

Отг: Продавам канче+тиганче комплект БА три части

Комплектът е запазен до вторник за колега от форума!

Офлайн

0

#3 27.03.2012 21:18:22

dura123
Новодошъл

Колегата nasi4ka не се обади, поради което канчето все още се продава..

Офлайн

0

#4 27.03.2012 21:44:04

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

Предлагам 15 кинта за пълният комплект(с канче №8 wink ),плюс среща в София и бирите от мен!?

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#5 28.03.2012 13:08:51

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Малко извън темата ... но да си кажа - тъй като канчето, за което говорите е от алуминий дори и свалено от огъня продължава дълго време да е горещо, и честно казано усещането, което предизвиква при употреба не е много приятно. Изпитано лично. wink Е, ако пиете чая и кафето студени може да изчакате да поизстине. :[ 

п.п. Затова смятам, че канчетата тип "чаша" от неръждавейка са за предпочитане.  8)

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff