XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 05.02.2012 22:12:01

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Отг: Продавам ножове

smile Основния ми интерес са лъковете и ножовете. Познавам хора които правят. Аз - НЕ.
Но ползвам. И обичам. И по никакъв начин не претендирам, че съм bushcrafter. Щото не съм.
Просто тук научавам други неща по друг начин и затова посещавам и този форум. Предполагам и Теодор прави същото.
Не могат всички да са правещи и можещи. Но всички можем да направим опит и да бъдем градивни в критиката си.
В случая сте прави. Повече показно, по-малко излишно писане. smile
Бих добавил - кажете как да стават нещата, а не как да не стават. Това е положително и градивно.
В опитите си да кажете - НЯМА да превеждаме чуждите думи... щото не става. Точка... не сме градивни и не градим българска bushcraft култура, а само имитираме и подражаваме на чужда. Когато имаме градивни предложения за това кое как да бъде по-добро и по-полезно не само за нас като личности, ами и за другите след нас дето ще четат какви сме ги писали, най-вероятно можем да си говорим за градивност.
Извинявам се, че се отплеснах в темата на Теодор, ама се раздразних от коментарите, че материала бил мек или много лъскав. Хората преди 50-тина години са си работили със същия материал (казах бабите, ама може и за дядовците да си говорим) и не са имали проблем с него. Виждал съм ножове толкова ползвани, че почти няма желязо по тях. И какво й е на стоманата? Нищо. С това мнение приключвам.
Прощавайте за спама!

Офлайн

0

#32 06.02.2012 22:16:27

LIONSIO
Редови

От: Бургас
Регистриран: 04.02.2012

Стомана 1.4116 е подобна на 4Х13 добре позната на ловците, но е по-"надута" с молибден и малко повече въглерод. Не е свръх стомана, но се точи по-лесно в полеви условия има  добра корозоустоичивост и прилична твърдост.
http://www.metalravne.com/selector/steels/pk5.html
Тео е готин вчера му поръчах два ножа.

Риба отровна ... с острие...

Офлайн

0

#33 06.02.2012 22:47:32

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Аз лично ще изчакам за РВЛ. Ама това което показва хваща окото. Тео, ако беше се обадил 1 час по рано, нямаше да купуваме Пума за колегата за пенсионирането, щяхме да вземем от теб. Ножовете ти са много ефектни. Просто видях офертата на другия ден след като го купихме.

П.П. Имаме общ познат ама не се сещам кой ми спомена за теб. Като гледам какво представяш не ме е излъгал, само да се сетя кой беше, та да му вярвам безрезервно.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff