XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 13.12.2011 08:49:46

Dip4ikov
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 12.01.2010

Отг: Зимен лагер с bobber, slaf40 и Дипчиков

Брех, ако не бях там, по снимките бих казал, че е било хубаво! big_smile

"небезизвестният датчик за температурно регулиране"

Офлайн

0

#32 13.12.2011 09:14:59

Dip4ikov
Редови

Ето как си запалихме огъня smile

[video][/video]

Офлайн

0

#33 13.12.2011 09:21:50

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Абе айде имам забележки, ама нали все пак се справихте!  big_smile А тия сухите листа да не мислите, че са хубава разпалка... smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#34 13.12.2011 09:27:47

Dip4ikov
Редови

Като цяло имаше доста фактори които пречиха - стойката, дебелите съчки, късното откриване на суха трева, ама идеята беше да се пробва папура.А той пък като барут бързо изгаряше и това обърка плановете smile Иначе за 2 минути беше готов огъня smile

Офлайн

0

#35 13.12.2011 09:30:54

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Пухът от папура верно е като барут, затова е добре да е малко по-компресиран, и над него да има наистина суха трева, или фини клечици от сухо дърво. Ама аз се чудя как не го задушихте тоя огън, като взехте трима човека да го засипвате с клечки и листа.  big_smile Кент да ти каже - огън се пали от един човек!  smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#36 13.12.2011 09:55:57

slaf40
Редови

Регистриран: 15.08.2010

Е чак пак трима . Верно присъстват трима , ама единия само снима .
А  Дипчиков и Бобъра за двама ли ги броиш ?  *ROFL*

Не в интерес на истината това палене почти без подготовка си е за критика , ама кво ти пука нали огън има .

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#37 13.12.2011 09:57:02

bubachco
Редови

Регистриран: 16.08.2010

хубави разпалки, лоши разпалки, ала-бала:Р всичко е въпрос на мотивация. както съм казвал нееднократно: човек, като види зор, и луканка прояжда smile
и сега по-сериозно. аз лично се надявам и вярвам, че между нас няма човек, който при нужда да не може да се справи с палене на огън. нека си припомним премеждията на жу това лято, около мальовица. а на х. соколна, владо успя да поддържа огън с 5см. дебела, мокра ламперия, като я дялкаше буквално на клечки за зъби.
и накрая: съгласен съм със стоян - огън се пали от един, ама дърва се носят от всички и вечерта владо снима веселите пламъчета! smile

п.п. абе защо не мога да ползвам емотикончетата?

Офлайн

0

#38 13.12.2011 10:04:21

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Абе те го запалиха хората, то се вижда, тъй че проблем наистина няма. Нарушили малко правила - майната му, нали огън има! wink Ама просто от бушкрафтърска гледна точка... ний примерно изсякохме гората, те с друго ще влязат в устите на хората!  big_smile Дан' съ излагами прит чуждинцити, мий думата...  big_smile

За емотиконите - вероятно стар браузър, или още по-лошо - Internet Explorer! wink

Офлайн

0

#39 13.12.2011 11:59:55

bobber
Редови

Регистриран: 17.12.2010

а бе и аз съм на мнение че листата не са добър вариант(момчетата да кажат)
ама пак стана работата
идеята да палим с феророда дойде накрая за това и не е много подреден за претенциозно палене
иначе със запалка щеше да си се запали  wink
бе ощо взето доста на бързо стана за това и не е както трябва...бързаш ли два пъти го правиш  wink

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#40 13.12.2011 18:26:14

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Евалла за сала! wink

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#41 13.12.2011 18:29:21

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Салът е невероятен, от вчера вече няколко пъти гледам снимките и се кефя яко! smile

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#42 13.12.2011 23:39:13

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Пичове и битници,

Кефите максимално, майна smile Евала ви за ентусиазма, евала ви за желанието. И най-вече браво на Драго че се престраши да бъде тест-пилот на сала, макар и с риск иначе толкова големите му достойнства (както ми каза един Мечо Пух) да се свият до размера на стафиди smile

П.С. От днес Славчо е моят идол. Как да отидем на бушкрафт сбирка и да похарчим по-малко от 2 калории за 3 дена ? Елементарно - само трябва да накараме гламавите съфорумци да бачкат вместо нас, докато ние лежерно отмаряме в сгъваемо столче на брега на язовира. Велик си, майна ! Респект  \m/

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#43 14.12.2011 11:30:19

slaf40
Редови

Регистриран: 15.08.2010

windwarrior написа:

Пичове и битници,

Кефите максимално, майна smile Евала ви за ентусиазма, евала ви за желанието. И най-вече браво на Драго че се престраши да бъде тест-пилот на сала, макар и с риск иначе толкова големите му достойнства (както ми каза един Мечо Пух) да се свият до размера на стафиди smile

П.С. От днес Славчо е моят идол. Как да отидем на бушкрафт сбирка и да похарчим по-малко от 2 калории за 3 дена ? Елементарно - само трябва да накараме гламавите съфорумци да бачкат вместо нас, докато ние лежерно отмаряме в сгъваемо столче на брега на язовира. Велик си, майна ! Респект  \m/

Айдееееее излезе ми име на битник  , че и мързелив ! Сам съм си виновен  neutral .
Днес от сутринта ми е тръгнало на терсене , майната му ще преживеем до утре.
Тъй като от поста  не се усеща  с какво чувство е писан . В моя защита искам да уточня , че умишлено съм подредил снимките така с цел закачка към бобъра във връзка с едно негово изказване вечерта в типито .
Нямам намерение да се обяснявам по-вече , който ме познава добре знае що за битник съм.

П.С. Благодарности на бобъра за пълното обслужване (подслон , храна и приготвянето и) , на Дипчиков за страхотната идея да си построим сал . И на двамата заедно за незабравимото и весело изкарване !
Бях решил послеписа да го пускам в отделен пост , ама ме домързя  big_smile

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#44 14.12.2011 11:49:49

bobber
Редови

Регистриран: 17.12.2010

споко ве слави,всички се усетиха че е нарочно така подредено  wink
той и уинда се бъзика  8)
какво съм казал в типито че не помня..то аз и смс-и съм  пускал до другата група  %)

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#45 14.12.2011 12:53:37

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Слави, моя пост е писан изцяло на шега. Ако се чувстваш обиден от нещо - приеми моите извинения !

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff