XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#61 03.12.2010 11:36:01

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

Отг: Как да се подготвим за "Краят на Света"?

Ок , който не му харесва бункер ... да го замени със землянка wink . Иначе в момента разни изоставени бункери от втората световна се продават за луди пари, сигурно има защо wink

Офлайн

0

#62 03.12.2010 11:37:11

duvi
Редови

От: София
Регистриран: 10.02.2010
Уеб-сайт

Повярвай ми в тежко положение няма да се прави разлика между, бели жълти черни, червени и тн... няма да се учудя в такива време ако и някой бели станат като ромите така да се каже. В такива моменти на глад всички са равни и еднакви в бруталността си wink Така, че за мен проблема с ромите ще е същия като с белите разбойници дето ще ми искат папкането. за това периметърче и оръжие ... smile

[url]http://www.paracord-bg.com[/url]

Офлайн

0

#63 03.12.2010 11:46:23

Plamen
Редови

От: Veliko Tarnovo
Регистриран: 09.03.2010
Уеб-сайт

За оръжие сам абсолюно " ЗА" smile Не знам само до колко лесно ще ми бъде да се снабдя с такова- за огнестрелно става въпрос smile Иначе брадви, вили и лопати по село колкото искаш smile На първо време и те ще свършат работа smile

УЖАСЪТ е това, което прави хората ИСТИНСКИ - WHO DARES WINS

Офлайн

0

#64 03.12.2010 12:01:27

duvi
Редови

Уеб-сайт

Проблема с огнестрелните оръжия е най-вече с мунициите... Помня моя старшина какво казваше:
- Марчев ... във военно време винаги ще намериш празна пушка ... проблема е с мунициите smile

Оръжие ще се намери винаги, се ще попаднеш на некой разбит оръжеен магазин на някой ловен магазин и тн... от където да гушнеш пушкало и тн. Но мунициите ще са кът. Като бекъп един арбалет или лък ловен е по добре щото може да си прибираш стрелите и да ги ползваш многокатно. и тн и тн...

Офлайн

0

#65 03.12.2010 12:10:19

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

В "The Book of Eli", пича нали ходеше с лък и мачете! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#66 03.12.2010 12:23:48

Plamen
Редови

Уеб-сайт

Да, така е- със сигурност ще се набляга на хладните оръжия и ще има много болка  big_smile  но трябва да се оцелее  smile  Наистина, за много хора точно тази тема е супер шантава, но за мен изобщо не е. Преди време даваха по Discovery или National Geographic едни предавания, дето бяха като игрален филм малко, но идеята е да се направи нещо като сценарий за края на света. На мен доста ми допадаха тези предавания и доста съм се замислял върху всичко това и съм си го представял като развитие тук в БГ- то  big_smile  Наистина се радвам, че тази тема е отворена тук  smile  Иначе за лъковете е добра идея- дори и да не можем да чопнем от някой оръжеен- може да си направим такъв; все пак е по- добре от нищо smile

Офлайн

0

#67 03.12.2010 12:39:14

Krisi
Редови

Регистриран: 01.03.2010
Уеб-сайт

Мен ми се струва, че ще е много трудно да се открадне оръжие в такъв момент. Тези, които отговарят за масовите безредици ще разберат по-бързо от нас какво се е случило и ще опразнят оръжейните магазини.

Офлайн

0

#68 03.12.2010 12:42:12

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Е то нищо няма да е лесно в такъв момент wink

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#69 03.12.2010 12:46:05

duvi
Редови

Уеб-сайт

Krisi не е така ... ако нещо стане и е бързо повярвай ми на никой няма да му пука за пушкалата в магазините. Всеки ще гледа да спаси семейството и тн... Паниката ще е пълна и ще е дълго време. Ако си бърз и имаш готов план на второто денонощие вече ще си въоръжен добре заредил провизии и офейкал от пълните безредици.

Офлайн

0

#70 03.12.2010 13:02:03

Krisi
Редови

Регистриран: 01.03.2010
Уеб-сайт

Аз пък си направих труда да попитам няколко мъже, за които си мисля, че мислят с главите си: какво биха направили, ако разберат, че няма да има ток половин година. Абсолютно всички отговориха в стил: "Първият ми проблем ще бъде  да позная кои патрони са за дадена пушка без продавачът да е там." И това полицията много добре го знае.
Друго си мисля- дали е трудно човек да си изкара разрешително за оръжие и да може да си купи такова, когато прецени (ако е бърз и не е късно)? Какво искат- психотест (няма да им казваме защо ни е : ), някакви часове стрелба?

Офлайн

0

#71 03.12.2010 13:06:02

monkey_tm
Редови

Регистриран: 09.11.2010

Май.. най-важното е да се разбере на време, точно какво се случва.. Иначе на всяко спиране на тока ще се юрва народа да разбива оръжейни магазини..
Това е предимството да имаш укритие някъде. Бункер, бунгало - все тая. Като остане града 2 дни без ток, вода и информация, се изнасяш там и чакаш. Ако се окаже просто авария, се връщаш вкъщи и започваш да качваш снимки във Фейсбук, каква екскурзия си си направил..  wink

Офлайн

0

#72 03.12.2010 13:11:14

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Ако спре тока за дълго време , ще се търсят предимно различни видове генератори - на гориво , ветрогенератори , турбини парни и водни, динама ,соларни панели за производство на ток и т.н. Магазините продаващи такива неща ще печелят яко . Горивата ще поскъпнат доста и бързо ще свършат ,а водата,слънцето и вятъра не . Една практична идея примерно е да се свали динамото от колата и му се монтира някаква перка , преубразувател от 12V(24V)на 220 и готово. Ако има поток наблизо се правят механизми тип водно колело, мелници,тепавици и т.н . Морето също става като такъв ресурс.

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#73 03.12.2010 13:12:15

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Аз бих мушнал в джоба и радиостанцията(мултибенд) и от време на време да пускам едно сканиране, все нещо ще се чуе.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#74 03.12.2010 13:18:59

monkey_tm
Редови

Регистриран: 09.11.2010

Krisi написа:

Аз пък си направих труда да попитам няколко мъже, за които си мисля, че мислят с главите си: какво биха направили, ако разберат, че няма да има ток половин година. Абсолютно всички отговориха в стил: "Първият ми проблем ще бъде  да позная кои патрони са за дадена пушка без продавачът да е там." И това полицията много добре го знае.
Друго си мисля- дали е трудно човек да си изкара разрешително за оръжие и да може да си купи такова, когато прецени (ако е бърз и не е късно)? Какво искат- психотест (няма да им казваме защо ни е : ), някакви часове стрелба?

Тук би трябвало да пише..
http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/F38A3EDA … VPI_BG.pdf

И със сигурност не трябва да им казваш, че оръжието ти трябва за да посрещнеш апокалипсиса - най-малкия проблем е, че няма да ти дадат..  wink

Офлайн

0

#75 03.12.2010 13:50:37

Plamen
Редови

Уеб-сайт

Добре, ясно е вече, че почти всички имаме една обща стратегия: първо да вземем близките, а после беж на далеч от какамангата в градовете, като пътьом да се оглеждаме за някой оръжеен за отарашване  big_smile А какво мислите, бихте ли си направили " Комплект за оцеляване за Края на света"  big_smile  То ще е по скоро комплект за спешни и кризистни ситуаций и при всички случаи няма да е джобен smile  какво бихте сложили вътре, как мислите? При всички случаи според мен трябва да има пътна карта на страната и същата такава за областта в която живеем.  big_smile

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff