XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 02.12.2010 14:36:45

Linderman
Редови

От: Добрич
Регистриран: 24.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Как да се подготвим за "Краят на Света"?

anjsan написа:

Ясно - всички отиваме на село . В кое село ?

Каня вЪ У мойтУ big_smile - Ловчанци , Добричко. Добре стИ душля ... да посрещнем заедно "Баш Сакатлъка"  big_smile

Офлайн

0

#47 02.12.2010 14:40:57

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Ехее... колко нещо сте изписали за няколкото часа, в които не съм гледал! wink И аха, аха да се счепкате! wink Моля ви, приятелската атмосфера е най-продуктивна!

Аз също подкрепям призива на Криси и... забравих още кой каза нещо подобно: Да не дискутираме кога, и дали ще стане всичко това, а АКО стане! Това ни позволява да си развиваме теории колкото си искаме, и всеки да сподели най-неангажиращо какво лично смята за важно и практично в създалата се ситуация! Нищо повече...

Поздрави! ... и по-весело! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#48 02.12.2010 14:41:27

monkey_tm
Редови

Регистриран: 09.11.2010

Перфектно.. Всички се изнасят по села и паланки и.. големите градове остават празни. Само за мен..   
Къде да се запиша за поръчката на апокалипсис?  cool

Офлайн

0

#49 02.12.2010 14:47:27

Linderman
Редови

Уеб-сайт

xenos написа:

Ехее... колко нещо сте изписали за няколкото часа, в които не съм гледал! wink И аха, аха да се счепкате! wink Моля ви, приятелската атмосфера е най-продуктивна!

Аз също подкрепям призива на Криси и... забравих още кой каза нещо подобно: Да не дискутираме кога, и дали ще стане всичко това, а АКО стане! Това ни позволява да си развиваме теории колкото си искаме, и всеки да сподели най-неангажиращо какво лично смята за важно и практично в създалата се ситуация! Нищо повече...

Поздрави! ... и по-весело! wink

Ааа, оправихме се ние , изсипахме един тон добър тон и се разбрахме , няма проблеми smile Даже Дакота ми е дала Репутация , благодаря и за което  tongue

Офлайн

0

#50 02.12.2010 14:47:51

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Записването за тотално унищожение е на адрес Въй Въй Въй.Мор.цом smile

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#51 02.12.2010 14:58:55

duvi
Редови

От: София
Регистриран: 10.02.2010
Уеб-сайт

Ако е нещо по тежичко не бих ходил и на село smile За това някъде дълбоко в планината. Прави се един лагер за нуждите на групата. Разпределят се длъжностите кой какво ще прави. Слага се охрана за всеки случай. И една група ще ходи да попълва провизиите smile Сиреч ако е зле по градовете ще трябва да се вандалства...

[url]http://www.paracord-bg.com[/url]

Офлайн

0

#52 02.12.2010 15:28:47

Dakota
Редови

Регистриран: 15.02.2010

Linderman написа:

Каня вЪ У мойтУ big_smile - Ловчанци , Добричко. Добре стИ душля ... да посрещнем заедно "Баш Сакатлъка"  big_smile

Добруджата-яце каматно место!К,вото кокнеш у земята-става!

Ти все пак бъди внимателен с поканити! Да'н ти съ изсипим една сурия бушкрафтари и да се чудиш посли к'во да нъ прайш. tongue

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0

#53 02.12.2010 16:06:05

Linderman
Редови

Уеб-сайт

Dakota написа:
Linderman написа:

Добруджата-яце каматно место!К,вото кокнеш у земята-става!

Ти все пак бъди внимателен с поканити! Да'н ти съ изсипим една сурия бушкрафтари и да се чудиш посли к'во да нъ прайш. tongue

И без да го копваш у земята ..... пак става.  big_smile

А за поканата права си .. само тебе и Краси каня ...  tongue

ПС. Сакън да не замирише на петък , ся някой простотия ше ми се завърти в главъта.

Офлайн

0

#54 02.12.2010 22:36:32

Green
Редови

Регистриран: 06.10.2010

добре де ако стане нещо такова и всички тръгнат да бягат ще настъпи невиждан хаос и най вече ще има задръствания на изходите на градовете.Първо е най добре първите дни да се запасиш вазможно най бързо с възможно най-много храна да се съберете една група от приятели или семейство да се изчака да се успокои тълпата и да се бяга от населеното място,при някакъв военен режим възможно най незабелязано
по тази тема мисля че няма какво да се обсъжда какво да се прави това са изборите планина или село

Офлайн

0

#55 02.12.2010 23:59:52

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

Край на Света в пресилено казано , но за някакъв временен апокалипсис 2-3-5г би могло да се случи. Найстина едно слънчево изригване е напълно правдоподобна причина, за да помисли малко човек какво може да последва. За мен винаги трябва да си запасен с продукти за седмица-две поне. Иначе най-добре е да си купи човек малко земя в планината , гора , един бункер да направи и да складирва провизии.

Офлайн

0

#56 03.12.2010 07:54:48

Krisi
Редови

Регистриран: 01.03.2010
Уеб-сайт

Бункер?! Ха, много готино, дали ще е лесно да стане?
Принципно си мисля да си купя малко земя в планината, докато е все още евтина и да си направя бунгалце един ден, може би. За това къде какво може да се строи си има закон (уж...), но бункер? smile
Всъщност ако няма да е пригоден за ядрена атака, а просто за склад, може да е нещо съвсем мъничко, което да се направи за няколко дни на по бира.
А за това колко бързо трябва да се махнем от града- точно в този сценарии първоначално може и да няма паника (не е да не ни е спирал тока преди), хората няма да усетят веднага, че става нещо сериозно. Парите ще си важат, може да се купи всичко. Не знам дали ще може да се сипва бензин- бензиностанциите имат ли генератори?
Другото, което искам да си купя, а акумолаторче и слънчеви батери. (Да не ми свършва батерията на лаптопа, когато бачкам от планината, но и ако вземе, че свърши и Света няма да е зле).

Офлайн

0

#57 03.12.2010 09:39:34

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Само внимавайте , че вече и данък колиба ще има . Никакви колиби , камо ли бункери . Предстои и данък палатка. smile
Това е полу-нашега полу-насериозно ! wink

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#58 03.12.2010 09:52:13

duvi
Редови

Регистриран: 10.02.2010
Уеб-сайт

Ако ще правиш бункер за ядрена защита ще ти излезне скъпо ... но ако ще правиш бункер за криене + живеене в тежки времена под някоя бунгало ... Ти препоръчваме дълбок изкоп бетонна плоча около 10 см за основа след това 2 броя  карго контейнери 20 фута или 40 фута. Слагащ ги в дупката един до друг наливащ бетон отстрани. Правиш вентилация + вход заливаш отгоре отново с бетон после пръст тревичка и бунгалце smile И както се казва спи града wink Разгледайте в нета Cargo containers huse  да видите хората как ползват тези здрави кутийки smile

[url]http://www.paracord-bg.com[/url]

Офлайн

0

#59 03.12.2010 10:21:27

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Препоръчвам ви романтичната комедия
Blast From The Past (1999)
с Брендън Фрейзър и Алиша Силвърстоун.

Онлайн

0

#60 03.12.2010 11:31:11

Plamen
Редови

От: Veliko Tarnovo
Регистриран: 09.03.2010
Уеб-сайт

Здравейте, много добра тема- хареса ми! smile Аз лично първото нещо което бих направил е да събера близките хора и да се разкарам от града- ще тръгна към село, а пък после ще му се мисли. Иначе голям проблем ще бъде безопасността. В такава ситуация, представеге си: прибрал съм се на село заедно с близките; кладенеца в двора- вода си има; мазето винаги си е заредено и храна също ще има за поне два месеца; остава само проблема с опазването- съгласен съм да споделя това с останалите хора, поне до колкото имам възможност, но предсавете си проблема с циганите- те сега нямат спирка и никой нищо не може да им направи и това при положение, че живеем в Уж нормална държава със закони, а в кризистна ситуация на глад- какво правим с тях? Вярно е, че ще има и българи, дето ще грабят, но мисля, че циганите първи ще нападнат, а тогава наистина ще стане военно положение smile Не искам да обръщам темата в анти- ромско настроение, но не видях някой да го засяга като възможна опасност, а смятам, че трябва- едва ли има някой от нас, който да не си има винаги едно на ум в повече спрямо ромите smile

УЖАСЪТ е това, което прави хората ИСТИНСКИ - WHO DARES WINS

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff