XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#31 10.03.2011 14:09:33

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Какво е Бушкрафт? - Любими цитати

Имам чувството, че втори път ще се замисля дали да пиша сериозни неща! Кой тука е споменавал експерти и т.н.? И въощбе усещате ли как ще промените посоката на дискусията?!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#32 10.03.2011 14:52:18

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Всъщност това, което най-много ме учудва в коментарите ви, е пораженческото мислене! До къде смятате, че ще ви доведат размисли като "ние сме градски момченца", "те едно време са можели, ние сега не", "то трябва да си селянин, то трябва да си клошар, то еди-къф си..", "то това само експертите го правят, ние не можем". Ами тия същите експерти някога са били точно в нашето положение на прохождащи! Ако те бяха се обезкуражавали с пораженчески мисли като тия?! Дали щяхме сега да им се радваме?! Не мога да разбера каква е тая мания да оправдаваме нежеланията си!

"Ти можеш!" - така завършва един много хубав роман, и аз по десетки различни начини съм се опитвал да ви убедя в това! Всеки може да бъде бушкрафтър, стига да го пожелае! Ако на някой повече му харесва да намира причини, за да не се постарае, и оправдания, че не може да бъде - нека поне не ги приписва и на останалите! Аз не знам дали съм бушкрафтър - знам само, че искам, и че ще се постарая!

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#33 10.03.2011 14:59:21

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

Вече почвам да мисля, че не говорим един език и затова не се разбираме

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#34 10.03.2011 16:51:18

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Приятели, не забравяйте, че скоро светът няма да е такъв, какъвто го познаваме. Бушкрафтърските умения наистина няма да ни гарантират оцеляване, но поне ще ни дадат някакъв шанс  big_smile  tongue

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#35 10.03.2011 17:22:08

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Моля ви се, айде да не започваме отново! Този разговор го водихме преди една година, че май и повече... Да не започваме пак, наистина много моля!!!

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#36 10.03.2011 17:28:19

zoso
Гъба отровна

Регистриран: 08.06.2010

Black Wolf написа:

Моля ви се, айде да не започваме отново! Този разговор го водихме преди една година, че май и повече... Да не започваме пак, наистина много моля!!!

+

Прекалено много негативизъм се натрупа тук. Моля ви се спрете се за малко! Моля ви!

Офлайн

0

#37 10.03.2011 21:41:26

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

zoso написа:
Black Wolf написа:

+

Прекалено много негативизъм се натрупа тук. Моля ви се спрете се за малко! Моля ви!

и аз + smile спора е странен smile  нека го обсъдим покрай истинско огнище някой път. поздрави.

Edit RELAX: Колеги, наистина безмислеността на спора покори и най-високият връх! Въпреки коректните ми предупреждения, в някои от горните мнения има неразбиране и желание за налагане на лични мнения, като единствено възможни и крайно "задължителни"! Това не е формата на цивилизованият диалог, поне в този форум. За последен път Ви предупреждавам, че при следващ и най-малък СПАМ, всички горни мнения ще бъдат безвъзвратно заличени, а за несъгласните - справка точки 4.4 и 4.5 от Правилата!   

Последно редактиран от RELAX (10.03.2011 22:58:22)

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#38 28.08.2011 19:40:05

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Един цитат, който преведох за лъкоправския форум, но който от друга гледна точка е актуален и за целият бушкрафт и примитивните технологии като цяло:

За компаунд  племето е трудно разбираемо, защо някой ще мине през толкова много трудности, за да направи такъв лък (визира се един "character" лък). Това е прекалено трудно, казват те, и без съмнение за тях е точно така. Традиционните лъкове са неточни, обвиняват, но аз мога да премина през 3D курс с моя, срещу техните. Моят лък бил архаичен, казват те, нещо от миналото. И аз съм им страшно благодарен!

Когато ме притиснат, аз им казвам, че в това е предизвикателството. Че всеки може да убие дивеча с "космически" лък. Но всъщност има нещо повече в това, което усещам. Нещо много по-трудно за обяснение на невярващите. Дървените лъкове изглежда подръпват оная примитивна струна в някои мъже, също както заекът отключва вроденият инстинкт у гончето - древно, инстинктивно усещане, което не може да се обясни, но може да се развие и усъвършенства, ако го носиш. Много модерни ловци, независимо с карабина или компаунд лък, изглежда са родени без него, и биха ловували и с боен хеликоптер Кобра, ако това беше легално.

Изглежда, че мъжете, привлечени от ръчно изработените дървени лъкове, се чувстват принудени да се нагласят към естественият ритъм на природата, вместо да се опитват да го подчинят или надхитрят чрез своите джаджи и технологии. За тези мъже изработката на собствени принадлежности е крачка напред в реалността, която представлява дивото и необузданото, и за момент поне - свобода! Такива мъже се превръщат в хищници в най-истинският и добър смисъл на думата, вместо просто в убийци...

Джим Хам
Превод: Стоян Стоянов

Офлайн

0

#39 28.08.2011 21:51:29

webe
Редови

Регистриран: 07.11.2010

Напълно съгласен.

Офлайн

0

#40 29.08.2011 09:17:10

}|{opukc
Редови

От: София
Регистриран: 09.08.2011
Уеб-сайт

xenos написа:

Един цитат, който преведох за лъкоправския форум, но който от друга гледна точка е актуален и за целият бушкрафт и примитивните технологии като цяло:

Това няма как да се опише.. А тук ясно се вижда ефективността на примитивен лък..

[video][/video]

Patience my friend!!!
Не се притеснявам от психическите си недостатъци, даже си ги харесвам.

Офлайн

0

#41 29.08.2011 10:12:01

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Уникален! wink Бас ловя, че по-голямата част от ловците с карабина не се справят така!  lol

Офлайн

0

#42 29.08.2011 13:01:55

zoso
Гъба отровна

Регистриран: 08.06.2010

xenos написа:

Уникален! wink Бас ловя, че по-голямата част от ловците с карабина не се справят така!  lol

Не ги мисли тия с карабините. wink При неподвижна цел на близко до средно разстояние всеки се справя.
Човека от клипа стреля уникално добре. Наистина радва окото!  Я да попитам един леймърски въпрос: Тези тапи на тетивата за успокояване на вибрациите ли служат? Каква им е идеята?

Офлайн

0

#43 29.08.2011 13:11:45

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Всъщност това са увити парчета кожа от пухесто животно (може и само вплетен пух). Служат като заглушители на звука, който издава тетивата при изстрел. Имат смисъл само при ловните лъкове.

Офлайн

0

#44 12.09.2011 21:04:35

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Попаднах на следния цитат:
"БУШКРАФТ е всичко, отнасящо се до изучаването на уменията, които ви дават възможност да се чувствате удобно сред природата, дори и без да разполагате с най-модерната екипировка. Докато имате хубав, остър нож и умението да го използвате, е напълно възможно за вас да оцелеете, и дори да се си прекарвате приятно, където и да е сред природата."

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#45 14.09.2011 21:51:04

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

"Ние не отиваме в гората, за да понасяме лишения и несгоди - ние отиваме за да се успокоим и отпуснем. Достатъчно лишения и несгоди понасяме в града. Но нека там живеем по прост и естествен начин, и да оставим всички излишни джунджурийки на страна." - Несмук

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff