XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 26.03.2012 09:03:56

gavra74
Редови

От: от 01.07. - кореняк варналия
Регистриран: 24.08.2010
Уеб-сайт

аз да си кажа, пък...

Смятам, че трябваше да имам възможност да си кажа мнението за отговорите ви по темата, която отворих за гегата и опасното нещо, преди същата да се заключи, изтрие и така нататък.
iSHOOTER, не става въпрос за пушка в действителния смисъл. Ще бачка с ловни патрони, няма да има цев - един вид патронник с жило на дъното, малко по къс от дължината на патрона.
WINDWARRIOR, въпросното нещо ще е на края на сопа дълга 1.80-2метра, насочено в противоположна посока. Не вярвам да има "странични ефекти" дори да "цъфне" при употреба. "Да не говорим за варианта да ни влачат по районни управления и да се обясняваме, защо аджеба малкия Пешко е прочел точно в нашия форум рецептата как да остане инвалид до края на живота си" А какво ще кажеш по въпроса за вариантите за палене на огън с леснодостъпни и струващи стотинки начини - домакинска тел + батерия, захар + калиев перманганат и др.?
YAVOR най-добре ме е разбрал. И е прав за законноста. Притежанието на патрони без разрешително е забранено, в най-добрия вариант 500лв глоба. Но два-три патрона в дъното на раницата няма да се виждат, а ако те отърват от кумчо вълчо, бясна лисица или подивяло куче ще ти е все тая дали ще те глобят - за целта първо да те хванат.
Такааа, казах си квот имах и модераторите могат да трият и тая тема.
Най-законния и безопасен за малкия Пешко начин си остава народната мъдрост "Бай бабо да не срещнеш мечка"... или нещо подобно беше  *BYE*

Последно редактиран от gavra74 (26.03.2012 09:07:13)

Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Офлайн

0

#2 26.03.2012 09:24:42

mchervenkov
Редови

Регистриран: 18.12.2009

Отг: аз да си кажа, пък...

Здрастиииии, не е редно да се пускат теми с това как да си направим оръжие и използването на самоделно оръжие. Още вчера щях да пиша но явно модератора не спи той дреме и чака за нарушения smile!
Но два-три патрона в дъното на раницата няма да се виждат, а ако те отърват от кумчо вълчо, бясна лисица или подивяло куче ще ти е все тая дали ще те глобят - за целта първо да те хванат.
Да ми кажеш колко хора са умрели от вълк или лисица? Имаш си тояга, щеки, камъни и прочие. Съжалявам но и аз на мястото на модераторите щях да изтрия тази тема. Лошо няма че си писал и че си дал идея, браво но не и за тези неща. Приятен ден от мене!

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0

#3 26.03.2012 09:37:09

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Между другото, не че искам да се заяждам, ама си представям как изскача от храстите Кумчо Вълчо, или бясната лисица, и ние сваляме раницата, и бъркаме до дъното... wink Това ако не се носи заредено и в готовност - малък е смисъла му. А ако го носиш готово и заредено - нали се сещаш wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#4 26.03.2012 09:48:45

bubachco
Редови

Регистриран: 16.08.2010

айде и аз да кажа:)
абстрахирайки се от законността на посочената джаджа, на мен лично ми се струва, че спиращ ефект ще има по-скоро звукът от гърмежа, отколкото поразяването от изстрела.
а бе с две думи - що да си създаваме главоболие с такива самоделки, като са измислени пиратките. чак за мечки и вълци не знам, но при кучетата дават доста добри резултати.

Офлайн

0

#5 26.03.2012 10:00:26

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Такааа, и лошите модератори затварят и тази тема.

Ще я отворя само ако даващите идеи за НЕЗАКОННИ самоделни пушки, взривни устройства, патрони, снаряди, ракетни системи за залпов огън и т.н. са склонни да се подпишат под мнението си с трите си имена, ЕГН, актуален адрес и снимка.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff