XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 10.02.2012 18:15:09

csiik
Редови

Регистриран: 09.02.2012

Отг: Юрта

bobber написа:

не са лоши момчета брат,ама към новите се държат малко странно  smile
и с мен беше така  big_smile

наистина това което правиш е изключително и не разбирам защо те критикуват
какво по-хубаво да работиш това което ти харесва
в края на краищата и на мен ако ми дадат парите които искам за типи бих направил и на друг

Ама така си е smile)) На мен не ми пречи. През целия си живот съм обречен да уча и да убеждавам хората къде успявам, къде не, но едно със сигурност знам, при българина едно е важно "око да види ръка да пипне" и от големия си житейски опит съм убеден, че това няма да се промени, а колкото до агресията това си е нормална реакция срещу новото, непознатото или не до там познатото, до новия, до различния до "я па тоа" или "ти ли ще ми кажеш на мен" или "кой си ти бе" все неща, които още от времето на инквизицията са методи за запазване на статуквото, както е било  срещу Галилей и Бруно и др такива:)))

Последно редактиран от csiik (10.02.2012 18:18:17)

Офлайн

0

#47 10.02.2012 18:19:50

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

грешката ти е че не уважи съфорумците да се представиш
да разкажеш малко за теб и тогава да кажеш за какво си дошъл
може би за това се подразниха другите
в интерес на истината когато копира първия пост и аз го прочетох с насмешка
но си направих труда да те разуча и разбрах за какво става въпрос
обясни малко повече,качи някоя снимка и ще те разберат  wink

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#48 10.02.2012 18:22:44

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Нагледали сме се на всичко тука на Балканите -  "око да види ръка да пипне" - е един от инструментите дето ни пазят от грешки и наивност smile
Юртите със сигурност имат бъдеще като еко-жилища, като алтернатива на временни помещения, помещения за най-разнообразни цели... Стига да им се даде шанс.

Офлайн

0

#49 10.02.2012 18:25:13

bobber
Редови

точно за това го подкрепям човека,защото е редно да им се даде шанс  wink
малко силно се изказа в началото относно юртите...за това го нападнаха човека
и с явор имахме разговори в чата,но аз лично ако трябва да избирам м/у юрта и сглобяема дървена виличка.....

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#50 10.02.2012 18:27:29

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

smile Ами в момента нямам никакви кинти за такива покупки, но за ново жилище, няма спор, че идва по-достъпно. Ако имам кинти - купувам първо земя на няколко места в БГ, после юрта и накрая пикапче... И дупе път да види...

Офлайн

0

#51 10.02.2012 19:20:26

csiik
Редови

Ами така е за  един е дълъг пост, за друг е нормален, за трети къс... " по вкус и цвет товарищи нет", по важно е какво пише в него. И ако ти 2 години си се ровил да разбереш що е юрта и не си успявал да намериш информация на куп, и вместо нея разни простотии,  щеше да напишеш същото. И ако има поне един човек да го е прочел, заслужава си:))))

Последно редактиран от csiik (10.02.2012 19:20:58)

Офлайн

0

#52 11.02.2012 00:10:40

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Поразгледах и въпросите станаха още повече. Например какво правим с юртата, когато нямаме пикап под ръка?...

Някой май нещо не разбира. Май тук (в този форум имам предвид) не си приказваме за автотуризъм.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#53 11.02.2012 03:24:06

Momchil
Редови

Регистриран: 19.08.2010

csiik написа:

Хората изглежда спят по-добре в юртите, а често и повече сънуват. Не на последно място, струва си да се отбележи факта, че юртата действа като афродизиак, тъй като действа пряко върху либидото на хората, които я обитават.

От кога е факт това и на какво се дължат тези чудни свойства на юртата? wink  big_smile

Офлайн

0

#54 11.02.2012 08:52:30

bobber
Редови

кой е казал че трябва да сме пеш,с колело,кайт сърф но не и с кола
качвал съм снимки на мои лагери с типито което карам с КОЛА....не съм срещал
негативни отзиви
а нима пред входа имате конски травуи Black Wolf да си карате вашите типита до витоша?
аз пикап нямам,имам комби и си карам типито без ядове
килограмите на юртата са малко повече от типи с коловете,така че не виждам проблем и с кола да се кара
а и все пак който има брада,да си търси бръснач
всеки който реши да се сдобие с покупка от такъв мащаб най-малкото първо трябва да се замисли с какво ще я кара

Офлайн

0

#55 11.02.2012 09:58:48

efond
Редови

Регистриран: 29.04.2010

@csiik поздравления за труда който сте положили. Разгледах сайта ви съм впечатлен. Ако повече хора мислеха като Вас , нямаше да виждаме толкова бетон сред природата. Ще се радвам ако споделиш с нас резултатите от тестовата "юрта". Слагам юрта в кавички , защото на мен повече ми прилича на "облечена беседка", без да се засягате.

Мисля че е крайно време хората пишещи тук да разберат , че не всички се интересуват от ножки, лека екипировка, туристически обувки , раници и тн , както и че никой не е задължен да пише във всяка тема. Всеки си има някакво хоби , няма нищо по-хубаво да го превърнеш в бизнес , ако всички почнем да се заяждаме за на другиму интересите само си показваме българската жилка.

Темата е най-добре да бъде преместена в "Занаятчийски дюкян" .

Германски форум- задаваш въпрос-отговарят ти;
Руски форум - задаваш въпрос, и на теб ти задават;
Български форум - задаваш въпрос-всички ти обясняват колко си тъп.

Офлайн

0

#56 11.02.2012 10:35:13

csiik
Редови

Momchil написа:
csiik написа:

Хората изглежда спят по-добре в юртите, а често и повече сънуват. Не на последно място, струва си да се отбележи факта, че юртата действа като афродизиак, тъй като действа пряко върху либидото на хората, които я обитават.

От кога е факт това и на какво се дължат тези чудни свойства на юртата? wink  big_smile

Ами от опит:)))
Всъщност това е резултат от две независими изследвания, руско и английско.
[merge_posts_bbcode]Добавено: 2012-02-11 11:35:13[/merge_posts_bbcode]

efond написа:

@csiik поздравления за труда който сте положили. Разгледах сайта ви съм впечатлен. Ако повече хора мислеха като Вас , нямаше да виждаме толкова бетон сред природата. Ще се радвам ако споделиш с нас резултатите от тестовата "юрта". Слагам юрта в кавички , защото на мен повече ми прилича на "облечена беседка", без да се засягате.

Мисля че е крайно време хората пишещи тук да разберат , че не всички се интересуват от ножки, лека екипировка, туристически обувки , раници и тн , както и че никой не е задължен да пише във всяка тема. Всеки си има някакво хоби , няма нищо по-хубаво да го превърнеш в бизнес , ако всички почнем да се заяждаме за на другиму интересите само си показваме българската жилка.

Темата е най-добре да бъде преместена в "Занаятчийски дюкян" .

Германски форум- задаваш въпрос-отговарят ти;
Руски форум - задаваш въпрос, и на теб ти задават;
Български форум - задаваш въпрос-всички ти обясняват колко си тъп.

Не знам дали е покрита беседка или беседката е полусъблечена юрта:))) Знам само, че юрти има от повече от 3000 год., а според някои учени и от 5000, а беседките са продукт на по - новата история и са белег на вече уседналия живот:))))

Офлайн

0

#57 11.02.2012 11:02:27

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

bobber написа:

негативни отзиви
а нима пред входа имате конски травуи Black Wolf да си карате вашите типита до витоша?
аз пикап нямам, имам комби и си карам типито без ядове
килограмите на юртата са малко повече от типи с коловете, така че не виждам проблем и с кола да се кара
всеки който реши да се сдобие с покупка от такъв мащаб най-малкото първо трябва да се замисли с какво ще я кара

Бобъре, допреди няколко години само 1-2 човека имаха коли, а преди това - никой. Така че, както вече казах, знам много добре как се мъкнат тези неща на гръб и то от Железница. wink

Разбира се, всеки може да си нарами дъските, летвите, талпите, платнищата и пр. и да си занесе юртата където си иска.
Естествено, че е проблем на желание. big_smile
Разбира се, човек може да си направи преносимо жилище не за 150 евро на кв.м., а цялото за 150 евро, но това вече е съвсем друг въпрос. wink

А и рекламираните чудодейни свойства  big_smile  big_smile  big_smile  се отнасят не само за юртите, но и за други преносими жилища, които са по-евтини, по-лесни за транспорт и по-екологични, ако става дума за това. wink

P.S. Предлагам да въведем нещо ново и невиждано в света - бушкрафт с юрта на гръб. big_smile  big_smile  8)
[merge_posts_bbcode]Добавено: 2012-02-11 11:02:27[/merge_posts_bbcode]

Според мен цялата тема е за ушафа или поне за раздела за занаяти.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#58 11.02.2012 11:37:29

bobber
Редови

bobber написа:

това ремарке може да се ползва и за юрта,типи,вигвам и тн,щото в тва ремарке палатка зимата
жив си умрял  wink

не казвам че само юртата "става"  wink
но знаеш какво става в типито като изгасне огъня зимата,юртата си запазва топлината за това е по удачно зимата

то няма и бушкрафт с типи на гръб но със слави и ицо сме показали неща които с цял ден свръхлека екипировка(че да не ти тежи)маане на шорти по билата няма как да направиш  wink
пак ще кажа,не знам защо но някой бъркат бъхтането по баирите с бушкрафта....ТОВА има най-малко общо
тъй като си идваш със свръх космическите екипи и си носиш консервираните хранички.минаваш днес 100км и се прибираш у града.къде ти е хармонията,общуването и тн.
замислете се  wink
винаги даваме за пример като последните истински бушкрафтъри...разни племена
които живеят я в юрто или типи подобни заслони я в колиби от кал и слама,
дали е умесно да им казваме че не са бушкрафтъри защото не могат да си вземат вигвама на гръб?
а при тях знаем че живота им е свързан с уменията да оцеляват

Офлайн

0

#59 11.02.2012 11:47:36

samotniq valk
Дразнител

Регистриран: 10.04.2010

Евала, бобър smile Няма какво да добавя към казаното.
Поразгледах юртите на човека и съм впечатлен.

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.

Офлайн

0

#60 11.02.2012 12:19:48

csiik
Редови

Black Wolf написа:
bobber написа:

негативни отзиви
аз пикап нямам, имам комби и си карам типито без ядове
килограмите на юртата са малко повече от типи с коловете, така че не виждам проблем и с кола да се кара

Бобъре, допреди няколко години само 1-2 човека имаха коли, а преди това - никой. Така че, както вече казах, знам много добре как се мъкнат тези неща на гръб и то от Железница. wink

Разбира се, всеки може да си нарами дъските, летвите, талпите, платнищата и пр. и да си занесе юртата където си иска.
Естествено, че е проблем на желание. big_smile
Разбира се, човек може да си направи преносимо жилище не за 150 евро на кв.м., а цялото за 150 евро, но това вече е съвсем друг въпрос. wink

А и рекламираните чудодейни свойства  big_smile  big_smile  big_smile  се отнасят не само за юртите, но и за други преносими жилища, които са по-евтини, по-лесни за транспорт и по-екологични, ако става дума за това. wink

P.S. Предлагам да въведем нещо ново и невиждано в света - бушкрафт с юрта на гръб. big_smile  big_smile  8)
[merge_posts_bbcode]Добавено: 2012-02-11 11:02:27[/merge_posts_bbcode]

Според мен цялата тема е за ушафа или поне за раздела за занаяти.

Няма смисъл от 150 евро в "Метро" има палатки по 18-20 лв с ДДС. Евтини, леки, удобни.

Един човек през целия си живот търсил истината, но така и не я намирал...научил, че на висока планина живее мъдрец който знае всичко, включително и истината. Тръгнал човекът изминал стотици километри, катерил планини, спускал се в долини, минавал през гори и реки, студ и пек, но вървял упорито напред... Най-сетне се добрал до върха на планината измършавял, гладен, изморен. Видял в една сламена колиба да седи човек с бяла брада и да  медитира.
-Дошъл съм при теб мъдрецо, за да ми кажеш най-голямата истина на този свят - казал нашия човек.
-Хм, най-голямата истина е една чаша чай!
- Една чаша чай? Ти луд ли си? Нима напразно си губих силите и времето, изминах толкова километри, преодолях толкова препятствия само да разбера, че най-голямата истина е една чаша чай? - ядосал се човека.
- Всъщност-казал мъдреца- може и да не е!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff