Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; DBLayer has a deprecated constructor in /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php on line 14

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 14

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 15

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 16

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 17

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xenosbus/public_html/forum/include/dblayer/mysqli.php:14) in /home/xenosbus/public_html/forum/header.php on line 20
Продавам ножове (Страница 2) / Архив / XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 05.02.2012 12:20:00

Теодоси
Редови

Регистриран: 31.01.2012

Отг: Продавам ножове

bobber написа:

единствено ей това горе долу ми хареса като форма
024374250-big.jpg?r=0
другите ми идват много....фентъзи  smile

евала за труда,изглеждат пипнати,за 60-70лв
едва ли за 1 ден може да се направи ножа + канията  wink 
съжалявам че подхождам професионално...ама дори и за ден да е
пак не идва кой знае каква "надница"
все пак човека идва като търговец не като любител  wink
ако може да смени и стила малко... *THUMBSUP*
е,и желязото не е кой знае какво според моите скромни знания

Брато,ножовете ги правя за 2-3 дена зависи от типа дръжка която се прави и още някой  операции,по ножа.Нож не се прави така бързо,пък и аз работя в пристанището 2 работя 2 почивам и нямам много време за ножовете.А за надницата то се вижда не съм някои скъперник,да дера кожи.А за стила,аз споменах по горе че правя нови модели,почнах да правя финки,като ги направя ще ги пусна да ги видите.А за стоманата,сравнение с някои стомани като RWL и още някои други ,моята  не е кои знае колко добра но има добър ряз.взел съм и RWL малко,като завърша поръчките почвам с нея стомана да работя.

Офлайн

0

#17 05.02.2012 12:25:12

Теодоси
Редови

sika написа:

Ще помоля да ни разкаже и за твърдостта след закалка на ножовете.

А относно твърдостта,чесно да си кажа нямам идея, но мога да го проверя тука до една седмица и ще ти кажа,според моето мнение остриетата са добре закалени,но не знам колко единици твърдост има.

Офлайн

0

#18 05.02.2012 12:31:56

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

добре,ще видим и новите
виждам че не си скъперник  wink
имам горе долу представа колко време отнема направата на един нож
и на кания

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#19 05.02.2012 12:32:13

Теодоси
Редови

sika написа:
Momchil написа:

Бобъра измисли нова категория ножове - фентъзи  big_smile  big_smile  big_smile

Оооо ,колега тоя лаф в ножарските форуми се върти отдавна smile няма да навлизъм в подробности кво илюстрират с него там хората да не засегна Теодоси.
А иначе ще е добре да ни разкажеш повечко за ХРЦ-то на Круп стоманата ,че като и видях въглерода се изплаших. Мекици и ювелирни изработки за стена не са за този форум Теодоси!
Ако аз греша извини ме и дай по-подробно за закаляването и твърдостта след него.
[merge_posts_bbcode]Добавено: 2012-02-05 12:10:09[/merge_posts_bbcode]

homedreamer написа:

Има ли артикули с матово острие (ако е точно това израза)?

Закво ти е матово острие ,като лъскавото си е лъскаво и се продава заради блясъка smile))

Прав си за стоманата,така е, но и цената е такава,споменах че имам вече и RWL,почвам с нея да работя,ама каво да се прави,стана така че вземах цял лист от 4116 и трябва и от нея да правя.Които иска отRWL ще му правя,но и цената ще е по висока.Чао за сега,отивам да поработя малко днеска доста се поувлякох в форума.

Офлайн

0

#20 05.02.2012 13:55:36

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

А бе Тео, на кое пристанище работиш, да не си градски?

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#21 05.02.2012 14:09:34

bobber
Редови

Теодоси написа:

почвам с нея стомана да работя.

НЕЯ мисля че е достатъчно  wink

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#22 05.02.2012 14:33:24

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Теодор е бургаски и е пич smile
Пък който му е мека неръждавейката - да иде да каже на бабите си да хвърлят старите неръждаеми ножове дето ги ползват от 40-50 години и да им купи твърди солингенски.

Сика,
ножа не се полира само за да лъщи, а и защото е по-хигиенично. Матовите и оксидирани остриета са от школата на тактикъл-командосията.
За хората дето не обичат блясък в ножа (като мен) - има финиш дето му викат Сатен. Около 2000-2500 грит шкурка.

Офлайн

0

#23 05.02.2012 19:17:27

sika
Блокиран

От: Гданск ,Полша
Регистриран: 27.11.2011

Petrov ,баба ти да не е бушменка? Кво ме грее мене ,че бабите си мачкали скилитки с чесън и белели картофи с такава неръждавейка?
Или гледаме и търсим качество или няма смисъл от всички теми и мнения дето се изписаха за Мората и тнт. щото на баба ти бушкрафтърския нож е от алпака и ѝ върши работа. Те много нешта вършат работа кат ги натиснеш здраво ала не е в тва идеята...дет се вика що да клатим мацки кат може да си лъскаме бастуните а?

п.п Мисля ,че ми разбра мисълта за полирането и е излишно да търсим теле под вола.

Високи сини планини!За сто години пет войни!
А пък реките, езерата!За сто години пет преврата!

Офлайн

0

#24 05.02.2012 19:33:30

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

@sika - ще те помоля малко да смениш тона в изказванията. Каква е бабата на Борката не е предмет на обсъждане в темата, а и едва ли е точно твоя работа.

Считай го за първо предупреждение.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#25 05.02.2012 20:43:01

BPetrov
Хун

Наистина малко грубичко се изказваш относно баба ми...
За мен всяка технология  на изработка на нож си има приложението и няма универсални ножове.
Такива ножове каквито прави Теодор се харесват и купуват... Не от теб, от други хора... И те предпочитат ножовете такива каквито ги предлага. Но Тео е пич и ще се съобрази с клиента си. Ако искаш да мачкаш скилитки чесън ще ти направи нож за мачкане... smile Не ти разбирам хъса да покажеш колко по-яко е да имаш прахова стомана.
Ако разбираш какво правиш и си познаваш инструмента, ще знаеш какво можеш и какво не можеш да правиш с него.
Това, че пича е показал готови ножове каквито е направил за хора които явно са търсили такъв тип ножове, не означава, че не може да направи някакъв друг тип ножове каквито на теб ти харесват. По-малко лъскави, танто, серетирани "мултифункционални" тефлонирани или оксидирани до черно резила.  Не е нужно да го посрещаш с насмешка и високомерие. Просто изкажи по нормален начин мнение и отношение към материалите които ти харесват и допадат. Кажи как си представяш ножа който те кефи. Това е градивно.
Не е градивно да говориш за огледално полиране ей тъй, за да кажеш нещо...

Офлайн

0

#26 05.02.2012 20:55:40

sika
Блокиран

От: Гданск ,Полша
Регистриран: 27.11.2011

windwarrior написа:

@sika - ще те помоля малко да смениш тона в изказванията. Каква е бабата на Борката не е предмет на обсъждане в темата, а и едва ли е точно твоя работа.

Считай го за първо предупреждение.

Абе пич ти ще се научиш ли ,че освен хората дето си правите срещи по хижите във форума има и други участници? Що така с лошото ,вчера ония приятел май правилно ти каза ,че се сърдиш и си набелязваш разни хора да показваш мускули.
Кво те грее тебе аз с Борката как си говоря? Според мене е достатъчно интелегентен да разбере кво аз съм написъл и за кво става въпрос и ,че тук няма конкретни бабки.
Ако ще ме банваш ,банвай и не ми се парви на милиционер!
С тебе и без тебе пич ,ако не в тоя форум то в другия ще си намеря къде да пиша и чета.Само ти гледай да не изгониш всичко живо дето не споделя мнението ти и дето не те е черпило на няква хижа.
Еебаси модерстията дето ви налегна последните дни майна ,човек неможе да си каже мнението ако не ти е гадже.
[merge_posts_bbcode]Добавено: 2012-02-05 20:55:40[/merge_posts_bbcode]

Борка ,остави! Не ми се говори за ножове тука ,че стана ебати гестапо форума майна!
Извини ме за баба ти казах го образно!

Edit RELAX: Перманентен БАН !!!. Колегата не написа нищо градивно (освен сътворяване на скандали)! Дано да намери друга трибуна по форумите... Пожелавам му творчески успехи !!!

Високи сини планини!За сто години пет войни!
А пък реките, езерата!За сто години пет преврата!

Офлайн

0

#27 05.02.2012 21:08:20

BPetrov
Хун

Сика, няма проблем. Ама наистина малко рязко влизаш. Не знае какво да си мисли човек.

Офлайн

0

#28 05.02.2012 21:22:16

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Така, поредният съфорумник, помислил си че се намира пред селската баня, а не в сериозен форум.

Предлагам от тук нататък да се фокусираме върху темата - ножовете на Теодор.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#29 05.02.2012 21:27:36

bobber
Редови

съжалявам за земляка sad

на останалите,ще се опитам да ви открехна малко защо реагират така модераторите....
тъй като аз не съм много добре с чуждите езици а и нямам търпението да седна да чета
чуждоземни форуми...ми се е случвало няколко пъти да влизам само
съветвам ви да влезнете и вие за да направите разлика с "нашия"..естествено говорим за форуми на тая тематика

разликата е че там хората постоянно тренират и се упражняват и това се вижда по клипове и снимки които правят и споделят с другите,защото няма по ценно нещо от опита,а ако можеш да "откраднеш" такъв,още по-добре

при нас се наблюдава малко по-различна ситуация,хората СТРАШНО МАЛКО правят нещо свързано с форума,повече е дъвкането по разни теми,даже и аз по някога се изпускам,но като цяло гледам да не давам много мнения по теми по които не разбирам
точно за това се дразни управата
днес даже си говорих с един съфорумец, който каза...половината един огън не са се пробвали да запалят без запалка,а се хващат за чуждите термини.....и е прав
НИЩО ЛИЧНО КЪМ САНДО, просто бяхме на тая тема...но има много подобни които могат да се дадат като пример

ПП моя съвет е...мъчете се да ПРАВИТЕ нещо свързано с идеята на форума...
[merge_posts_bbcode]Добавено: 05-02-2012 21:27:36[/merge_posts_bbcode]

съжалявам че пиша в тая тема,можете да ми преместите поста... *PARDON*

Офлайн

0

#30 05.02.2012 21:32:10

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

Аз подкрепям мнението на Бобъра, по – малко приказки повече действие. Иначе става форум не на Бушкрафтъри а на фантазьори и празнодумци!

В Ушафа...  big_smile

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff