XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#61 13.02.2012 18:58:37

PECAsarvivor
Редови

От: Стара Загора
Регистриран: 02.02.2012

Отг: Хамакът - лек, бърз, практичен и удобен подслон за самотни разходки

Okdalf написа:

Да аз също се замислям за подобна идея. Но мисля да ползвам готова рибарска мрежа. Имам такава с "око" 2.5 на 2.5 см. Обкантвам и съм готов. За разспорки идеята ми е да ползвам щеките, почти винаги ги нося.

Ето ,че най-накрая пиша от личен опит.Спал съм на хамак като мрежа.При лек полъх става студено дори и да си завит. За предпочитане са тази с цяла повърхност.

пп.надявам се веднаж да сам казал нещо не написано и със смисъл в него.

Последно редактиран от PECAsarvivor (13.02.2012 18:58:55)

Офлайн

0

#62 13.02.2012 21:44:13

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Здрасти Бърборко/чо, аз като парцал мен се светнах за що иде реч. За сведение съществува шкотув и брам шкотув възел. Прусекът/ всички въжета под ф6 се смятът за прусеци/ се казва "Бел", приет жаргон. Нищо лично. *DRINK*
Пеца + от мен. Бавно, и ако слушкаш ще се измъкнеш от гнусната кал. *THUMBSUP*

Последно редактиран от Okdalf (13.02.2012 21:47:03)

Офлайн

0

#63 14.02.2012 08:59:06

homedreamer
Редови

Регистриран: 11.12.2011

Има ли "работящи решения" от хамаците, които се предлагат по магазините?

Офлайн

0

#64 14.02.2012 19:01:42

barboroche
Редови

От: бургас
Регистриран: 13.02.2012

добре, предавам се, ХАМАКЛИЯ съм , само трябва да го обясня това  на останалите 40-50 хамакисти покрай мен (ние сме голяма организация smile ) ще трябва и да променим цялата терминология покрай нас , вече няма да е "хамакирай трудно " ами "хамаклирай трудно" или "какво става хамакистчета " трябва да е "какво става хамаклийчета" smile шегувам се разбира се .... мога ли да ви помоля с линкче с разяснения как да публикувам снимки ,че голяма борба става и не става и не става... видях вчера че сте показали линкче за това ама не намерих съществена информация ... извинявам се за лошият си френски ама тука на село на BEAL  казваме беал , да на тънките въженца се казва прусек ( свързано  с някой си пресек който е бил професор по физика и е експериментирал с възли , също така написал почти цялата позната до ден днешен физика свързана с въжетата и възлите ) а на още по тънките корда , за това спор няма , нищо ново... извинявам се ако съм отправил нападки към някого ... исках само да посоча че няма нужда да си усложняваме живота и в екстремна ситуация и с необходимите материяли удобен хамак може да се разпъне за под 3 минути smile     правилно брам шкот е аз се чудих защо не намирам информация за него в гугъл , ша ма извинявате че съм простичък ама то се свиква с такива като мен ....

Последно редактиран от barboroche (14.02.2012 19:03:28)

Офлайн

0

#65 14.02.2012 19:26:34

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

Здравей градски, добре дошъл във форума.

Погледни тук -> http://forum.xenos-bushcraft.com/viewtopic.php?id=785  аз поне така правя.

Последно редактиран от Aloo (14.02.2012 19:28:35)

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0

#66 14.02.2012 23:30:07

barboroche
Редови

homedreamer написа:

extreem pack е фирмата , хамаците са под 50лв мисля ,  , в предните страници от тая тема има доста снимани такива , даже видях един от старата серия който е с комуфлажно обкантване , те са много удобни .

Офлайн

0

#67 15.02.2012 11:52:20

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Няма нищо друже и ние не пращим от акъл. *DRINK* Сега слагам чехлите и рецвам към Ушафа. *BYE*

Офлайн

0

#68 15.02.2012 23:31:47

Kusenkopur
Новодошъл

Регистриран: 15.02.2012

homedreamer написа:

Аз съм голям фен на хамаците. Няма по-приятен , лек и лесен начин за бивакуване. Използвал съм 3 амазонски хамака които се предлагат на нашия пазар. Ще Ви представя съвсем кратки ревюта.

1. High Peak - Много евтин хамак. Продава се в магазините на Салева за около 40лв.
   Не включва въжета. Трябва да се купят отделно, което доста увеличава крайната цена. Малък като размер - не позволява да се легне удобно. Материала му е някакъв не-дишащ найлон. Дори в прохладно време запарява и изпотява. Оценка 2/6 (Много зле)

2. Екстрийм Пак - Произвежда се в България. Цена около 50лв.
    Много здрав хамак. Изпробван е с трима 70тина килограмови мъже и издържа без проблем. Отново малко ми малее за по-удобно лягане. Оценка 4/6 (Добър хамак)

3. Red point - free camp hammock. Произвежда се в България. Цена около 60лв.
    Любимия ми. Плата е парашутна коприна. Доста по-лек и по-приятен на допир от предишните два. По-лек, въпреки по-голямия си размер.  Тук вече можете да се изпънете с почти право тяло използвайки диагонала. Успявам дори да спя и почти по корем в него. Също е ипробван с трима дебелаци. Вместо с въжета е с 30 молиметрова полиестърна лента. Серията Free camp http://myredpoint.blogspot.com/ предлага и много аксесоари като Навес, Снейк скин, Колани за бързо закрепване, Мрежа протия насекоми, Спален чувал и др. Оценка 6/6 ,според моя опит разбира се.

Последно редактиран от Kusenkopur (15.02.2012 23:35:28)

Офлайн

0

#69 15.02.2012 23:44:06

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Kusenkopur написа:

[ Изпробван е с трима 70тина килограмови мъже и издържа без проблем. ......Също е ипробван с трима дебелаци. Вместо с въжета е с 30 молиметрова полиестърна лента.

Братле, ако трима недохранени 70 кг мъже при вас минават за дебелаци, напрао не ми се мисли ако аз и Бачо се тръснем в тоз хамак smile Пък се имаме за финяги иначе, сумарно двамата едва ли надвишаваме 220 кг. +/- 10 кг според сезона.

Иначе +1 за личните впечатления и за полезното инфо, ше взема и аз да се зарибя с тез хамаци. Досегашният ми опит с тази техника е свързан главно с ромбовидни отпечатъци по гъза, и емпиричния извод че в хамак трудно се пие бира от 20 литрова дамаджана. Ама то явно си имало и чалъм.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#70 16.02.2012 00:54:31

Kusenkopur
Новодошъл

Мога да споделя и някои хитринки при къмпирането с хамак.

1. Хамака не трябва да е нито много отпуснат, нито много изпънат. С малко опити ще намерите най-удобното му положение.
2. За да е изправено тялото се ляга по диагонал.
3. Спейки в хамак, там където тялото се опира в плата на хамака ще Ви е хладно. Този проблем се решава, като се използва шалте от някакъв текстил, което се закрепва ОТ ВЪНШНАТА страна на хамака. И, или спален чувал, който се "нанизва" и ви обгръща заедно с хамака. Ако поставите шалтето във хамака или легнете заедно с чувала в хамака е по-студено и значително по-неудобно.IMG_8937.JPG
4. За защита от дъжд, роса и вятър се използва платнен навес. Когато е хладно, краищата на навеса се връзват по-ниско. Когато е топло - възможно по-високо за да се осигури циркулация на въздуха.
IMG_8945.JPG
Аз не съм голям фен на зимното къмпиране, но за пролет, лято и есен е перфектен. В палатка се задушавам и ми ръмби. Друго си е "хотел - безброй звезди"  smile
Още снимки има тук http://myredpoint.blogspot.com/p/blog-page_28.html

Офлайн

0

#71 16.02.2012 01:22:34

soti
Редови

Регистриран: 21.05.2010

или легнете заедно с чувала в хамака е по-студено

Защо ???

Ако се получи въздушен джоб ясно .... ама като лгедам от снимките няма как да затвориш чувала.
Тогава как така се получава да е по топло ??

Потомци, вий напразно ще се ровите,
докрай едва ли ще узнайте вий,
когато се наливаха основите —
какъв живот живяхме ний!

Офлайн

0

#72 16.02.2012 10:24:30

Kusenkopur
Новодошъл

soti написа:

или легнете заедно с чувала в хамака е по-студено

Защо ???

Ако се получи въздушен джоб ясно .... ама като лгедам от снимките няма как да затвориш чувала.
Тогава как така се получава да е по топло ??

На тези снимки, наистина чувала не е затворен, но не е проблем да си го затвориш. Чувала има прусек в хорната си част. пристягаш и хотово.
Когато си в хамака с чувала, мачкаш тази част в-у която лежиш. Когато е смачкана , изолира по-лошо.
Друг е момента, че когато чувала е около хамака, ти е много по-комфортно, много по-лесно се ляга и става. Много по-лесно можеш да си регулираш температурата (да се отвиваш и завиваш)

Офлайн

0

#73 16.02.2012 11:59:54

Miro
НещоНамирач

Регистриран: 04.12.2009

Шапка свалям на всеки, който търси, намира, рискува и успява да предложи на пазара качествени изделия  *OK* , но само аз ли имам усещането, че част от гореизложените мнения не са просто „потребителски”.  8)

Kusenkopur написа:

2. Екстрийм Пак - Произвежда се в България. Цена около 50лв.
... ... малко ми малее за по-удобно лягане. Оценка 4/6 (Добър хамак)
3. Red point - free camp hammock. Произвежда се в България. Цена около 60лв.
    Любимия ми. ...... Оценка 6/6 ,според моя опит разбира се.

Не искам да се заяждам, но ми е трудно да разбера как хамак с площ 3.84кв.м (1.6х2.4) „малее” спрямо подобен с площ 3.50 кв.м (1.4х2.5).

В допълнение, хамакък на Екстрийм Пак се произвежда в три размера:
1.6х2.4 - 36 лв.; 2х3 - 42 лв.; 2х3.80 - 49 лв.

П.п. Добре дошъл Kusenkopur, ако ти произвеждаш и/или предлагаш Red point - free camp hammock няма нищо срамно да го заявиш направо. Също така във форума има „Занаятчийски дюкян”, където можеш да представиш продуктите си.  *DRINK*

Офлайн

0

#74 16.02.2012 17:03:06

barboroche
Редови

веднага ставам фен на ред пойнт , парашутна коприна !!! много добре . хамак в спален чувал съм пробвал ,   екипира се малко по- трудно , и всеки път като ви потрябва чувала почват едни гимнастики , наистина обаче  е по-топъл вариантсамо да не те помислят за лодка и да не почнат да те крадат - случвало ми се е  . Краси от екстрийм пак ми е приятел и не искам да говоря против стоката му , ама обикновенните му хамаци напоследък наистина са доста мънинки , имах такъв и го подарих на един дребосък , с хиляди увещания го навих да ми ушие един малко по- голям , той пък взе че ми го уши ОГРОМЕН!!!  o_O  , ама за сметка на това е доста делукс версия и е безкрайно комфортен , гласувам с две ръце за ред пойнт и мисля да пробвам за новият летен сезон .

Последно редактиран от barboroche (16.02.2012 17:07:10)

Офлайн

0

#75 16.02.2012 19:13:47

Kusenkopur
Новодошъл

Не крия, че познавам младежите от Ред Поинт.
Но ревютата ми са , поне според мен 100% безпристрастни. Хамака който съм ползвал на Екстрийм Пак беше 200/160см. Твърде къс и ненужно широк ми се стори. Не знаех, че предлагат различни размери. Поне аз като си го поръчвах нищо не споменаха за размери.
За „Занаятчийски дюкян” ще кажа на момчетата. Сигурно ще решат да се представят там.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff