XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 20.01.2012 11:37:09

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Хамакът - лек, бърз, практичен и удобен подслон за самотни разходки

То това е ясно една торба и толкова. Ти говори за диагонална кроика, това къде може да се види или изрови?

Офлайн

0

#17 20.01.2012 12:00:01

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Ми аз показах кройките. Ще се опитам да намеря снимки или клип точно на начина, по който се ушива,  но не обещавам кога... Със сигурност ще има снимки, когато почна да правя моя, но... smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#18 20.01.2012 12:26:45

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Значи... конкретно при тоя тип хамак, който смятам да си правя (WBBB), асиметричността се постига, когато към едната страна на основното, правоъгълно "тяло" на хамака, се пришие парче със ей тая странна форма.

Shelf_Footbox.jpg

По горната му страна се зашива мрежата против комари, а по долната - правоъгълното тяло. Естествено, при това зашиване, правоъгълността на хамака ще се наруши, и той ще стане асиметричен, като вътре човека ще лежи някакси по диагонал. Дори Погледнато отгоре, ще изглежда, че хамакът виси като по диагонал. Триъгълната част ще образува джоб, в който ще се поставят краката, и позицията ще стане почти хоризонтална.

WBBClone2.jpg
wbbclone3.jpg
Надявам се да обясних достатъчно добре. smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#19 20.01.2012 13:08:06

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Колко място заема такъв хамак? Струва ми се, че е колкото една двуместна китайска палатка, от тия дето в практикер и метро ги продават по 15-17 лв.

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#20 20.01.2012 13:21:49

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

В какъв смисъл място?

Офлайн

0

#21 20.01.2012 14:44:03

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Ами моята китайска палатка в калъфа си, като дебелина е наполовина колкото една навита на руло неопренова постелка, на дължина е същата. Тежи кило и половина уж. Искам да сравня дали е един такъв истински хамак(а не мрежеста люлка) ще спести някакво място и тегло. Предполагам, че плата е някакъв по-здрав, примерно дакрон?

Офлайн

0

#22 20.01.2012 14:50:07

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Привет,
в бургас производителя на раници Екстрийм, предлага ръчно изработени от него хамаци от парашутна материя.
Много здрави са и заемат много малко място. Цената не зная, моят ми го подариха за рожденният ден.
Предполагам, че може да изработи и по кройка нещо, понеже изработва раници по поръчка.
Поздрави!
Борката

Офлайн

0

#23 20.01.2012 15:06:24

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Дакрона е тежък в случая. Стоян има предвид плат за хвачила/ветрила на кайтове или параплан/ лек и здрав матерял.

Офлайн

0

#24 20.01.2012 15:12:25

Yavor
Редови

Уеб-сайт

На моята лодка платната са от дакрон, ама за делтапланери, по- тънък е от този за яхти. Ако ползват парашутна коприна сигурно ще е по- лек и малък като опаковка от палатка- еднослойка.

Офлайн

0

#25 20.01.2012 15:23:28

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Значи... плата, който се ползва за тези хамаци, е обикновено рипстоп 1.1, или подобните му. Теглото му е между 50-60 гр/квм. Лесно може да се сметне, че дори 10 квадрата от него тежат 500-600 гр. Много по-вероятно е плата на готовия хамак да тежи някъде около 250-350 гр. да речем. Дори да се прибавят въжетата, пак едва ли ще стигне половин кило. Но дори и килограм да стигне - колко са палатките с такова тегло?! За компактност - плата е доволно тънък, и предполагам компресиран ще е с доста малък обем.

Борка, интересно предложение. Аз все пак съм решил сам да си го правя, но ако срещна трудности с шиенето, може и да ми е от полза. smile

Офлайн

0

#26 20.01.2012 16:43:31

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Сега нямам възможност да го разпъна.
Някой от идните дни...

Офлайн

0

#27 20.01.2012 17:13:52

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Окачване на хамак

[video][/video]

[video][/video]

Офлайн

0

#28 20.01.2012 23:35:08

soti
Редови

Регистриран: 21.05.2010

Привет,
в бургас производителя на раници Екстрийм, предлага ръчно изработени от него хамаци от парашутна материя.
Много здрави са и заемат много малко място. Цената не зная, моят ми го подариха за рожденният ден.
Предполагам, че може да изработи и по кройка нещо, понеже изработва раници по поръчка.
Поздрави!
Борката

И двата ми хамака са от там.  *THUMBSUP*  *THUMBSUP*  *THUMBSUP*

Потомци, вий напразно ще се ровите,
докрай едва ли ще узнайте вий,
когато се наливаха основите —
какъв живот живяхме ний!

Офлайн

0

#29 21.01.2012 00:55:54

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Много ми е чудно защо всички показани хамаци в "тубата" са от така нареченият тип положение на тялото - "банан". Аз притежавам оригинален хамак от преди 10-15 години, верно - мрежест, ама в двата края е с дървени разпънки и ефекта "банан" на тялото не се случва... Удобен е и тялото не се "гърчи" в посочената позиция - разпънките определят положението на основното платно под тялото и то е почти водоравно. Не се налага никакви допълнителни джобове да се правят и да се ляга диагонално...
Търся снимки зада ви го покажа ....

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#30 21.01.2012 09:38:47

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Не всички показани хамаци са тип "банан". Ето показания от мен примерно не е. Други приличат на банан, но са толкова широки, че можеш да легнеш по диагонал, че дори и напряко. smile Наистина, ако смяташ да лежиш по дължина, ще имаш нужда от разпънки. Но даже и те кой-знае колко мисля няма да ти помогнат wink

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff