XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 04.01.2012 22:11:18

mchervenkov
Редови

Регистриран: 17.12.2009

Компас SILVA FIELD

Представяне на компас Silva field 7. Това е малък компас с дължина мерителната линия  50мм и  разстояние 2,2км при мащаб 1;50 000.  Понеже стрелката за посока е сравнително къса е трудно да се определи точния азимут към високи обекти и късата основа не ми позволява да взема азимут по карта към далечен обект (карта 1:50 000 мащаб). Всъщност сега влезнах в сайта на силва и това е компас за начинаещи и ученици както и за демонстрация;). Тук съм принуден да импровизирам със сламки и тем подобни екстри за да удължа компаса.  Ядосах се и бях решил да продам компаса и да си купя някой от по-дългите му събратя и с лупа че се усеща липсата и но с малко повече практика азимут си взимам точно но далечните обекти на карта са си пак далечни. За да преодолея трудноста (липсата на опит) в зимането на азимут към висок обект аз си избирам някоя ниска точка по правата линия и мера към нея. Хубавото в случая е че не взима много място в раничката ми.  Магнитната стерлка е сравнително бърза и не се налага дълго да се чака за да спре в посока север-юг. Когато избирате компас за покупка имайте предвид тази особеност на късите  компаси и липсата на лупа. Предполагам че новия компас на Вельо, с огледало в това отношение е много по-добър, взима по-точно и бързо азимут към обект. Пък и един вид си е в кутийка и е защитен. KartaKompasSilva%2B%25281%2Bof%2B9%2529.jpg   KartaKompasSilva%2B%25286%2Bof%2B9%2529.jpg   KartaKompasSilva%2B%25288%2Bof%2B9%2529.jpg

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff