XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 03.01.2012 03:31:12

marto0o
Редови

Регистриран: 02.01.2012

Търся: магнезиевa запалкa

Здравейте нов съм във форума. Ама преди да се регна го гледах около седмица. Скоро гледах предаването Да оцелеш на предела майче ако не се лъжа. Водещия Беър Грилс майче беше ако пак не се лъжа. И видях, че той използва Магнезиева запалка, а преди 1-2 седмици разбрах за тези запалки. Както и да е да не ви въвличам в мойте проблеми ще мина напряко. Тази запалка ще ми е много полезна защото всяко лято съм минимум 10,11 пъти на палатка. Дори не само лятото ами и есен и пролет само да има с кой да съм. 
Сигорно се питате. Нас ко ни интересува, че си на палатка много пъти.
Аз не искам се хваля/излагам колко пъти съм ходил. Просто искам ако някой си поръчва от ebay такава заполка да поръча и на мен.

Гледах ей тази http://www.stayaliveshop.com/item.php?id=241 ама мисля, че Doan Machinery е по хубава. Може ли ако някой е готов да купи само да ми пиши. Защото не се знае кой кога ще си купи а може тогава вече да съм си купил. Да не се набутаме и после да се обвиняваме.

Аз съм момче на 14 Не пуша. Ама майками ако ме види ей така посред гората и в джоба да имам запалко или кибрит ще помислят, че пуша. А това е най-гадното родителите ти да са се заблудили и да ти нямат доверие.
Или пък да тръгна из гората и да паля трева дърва и други.
Сега може пак някой да си каже "Абе човек мен или другите не ни интересува, че си на 14 и не пушиш"
Искам да кажа, че няма да ходя да горя и да правя пожари.
Няма смисал да ви лъжа, защото все някога ще разберета, а по закона на Мърфи точно тогава ще имам нужда от нещо. smile Надявам се някой да помогне

Офлайн

0

#2 03.01.2012 09:57:19

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Търся: магнезиевa запалкa

4fvgdaq_th.gif

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#3 03.01.2012 13:34:23

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Марто какво означава, че другата е по-хубава? Ти пробвал ли си поне една? Да попитам родителите ти, след като знаят, че ходиш на палатка. С какво си палиш огън. Или имаш джобна термоядрена установка нов модел. Прости за резкия език, още не са ми отшумяли нитратните с-ия от Нова година. Пък и трудно ще чувам известно време. *BYE*

Последно редактиран от Okdalf (03.01.2012 13:35:16)

Офлайн

0

#4 03.01.2012 17:00:56

marto0o
Редови

Ми Докато четох забелязах,че повечето ги сравняват и намекват,че еди коя си е похубава. До това за палатката аз предимно ходя с наще.Много рядко с приятели.

Офлайн

0

#5 03.01.2012 17:21:21

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Иди в магазин "Скаут" в Бургас и разгледай магнезиевата запалка за 7 кинта, ако те устройва си я купи с джобните пари дет' се вика. Аз имам такава и феророда вади яка искра, самия магнезий ми се видя труден за стъргане с пластинката, ама с нож едва ли ще има проблем. Ама и само ферород върши работа в повечето случаи.

Офлайн

0

#6 03.01.2012 19:19:29

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Млади момко,

Така както ги виждам аз нещата имаш няколко варианта:

1. Купуваш си някое дърво, като показаното от теб, за 7-10 лева, и после дълго и мъчително се проклинаш за избора си. Туй нещо не гори, ако ще и с горелка да го палиш. Ванката твърди че е успял да запали огън с него, ама живи свидетели няма smile Между другото - той ти е градски, може да се видите и да пощракаш с запалката.

2. Решаваш да си вземеш Doan.
Вариант а - поръчваш си от стейалайв - към 25 лева мисля че беше
Вариант б - поръчка от ибей. С доставката - 12-15$ + чакането. Може и да ти излезе по-евтино ако се прави масова форумна поръчка, но предвид че повечето си имаме вече магнезиеви запалки - по-скоро едва ли.

П.С. И залягай над Българския език.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#7 03.01.2012 19:29:27

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Това, което си показал (http://www.stayaliveshop.com/item.php?id=241 )  много прилича на тази която ми прати Винда да си играя с нея. Понеже не знаех че не се пали блокчето (ако забелязваш с червени букви изрично пише, че няма магнезий) взех че го запалих. Обаче не гореше, а по скоро тлееше. Но е възможно да се запали огън все пак. Много кофти се стърже блокчето със нож. По добре става с парчето ножовка.

П.П. Винд що не организираш едно купуване на запалки от е-бей, аз може да се каже че нямам. Може и други да се навият. Чесно казано не използвам електронно банкиране (щото ме мързи да си поддържам компа чист от вируси), а и английския ми е колкото да си изкарам боя.

Последно редактиран от Галимунди (03.01.2012 19:30:31)

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#8 03.01.2012 19:38:20

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Може да се помисли за форумна поръчка на запалки, ако има желаещи. Но ще е най-рано другия месец, че тоя нещо много задачи се отвориха в службата.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#9 03.01.2012 19:39:59

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

винаги ми е било чудно защо ги правят и продават тея боклуци като знаят че не вършат работа  ]:-> 
а бе и аз нямам още такава запалка  big_smile
иване , има си международни жестове и мимики с които най-спокойно можеш да си изкараш боя даже без да си отвориш устата  tongue

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#10 03.01.2012 19:50:43

Галимунди

Щото има будали, дето все искат да минат евтино.

Винд, ако приемем че е редно на 14 г. да ти се прииска такава запалка (на толкова е Марти), значи съм преживял 29 години без нея. Ще изкарам още месец два. Не е лошо преди среща, ако е възможно да се обявява поръчка за нещо или да се сондира мнение или нещо подобно.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#11 03.01.2012 20:22:19

marto0o
Редови

Yavor написа:

Иди в магазин "Скаут" в Бургас и разгледай магнезиевата запалка за 7 кинта, ако те устройва си я купи с джобните пари дет' се вика. Аз имам такава и феророда вади яка искра, самия магнезий ми се видя труден за стъргане с пластинката, ама с нож едва ли ще има проблем. Ама и само ферород върши работа в повечето случаи.

Лооол мерси човек. Бях забравил да погледна в магазините. А и 7 лева нищо не са аз ся си зимам един лазер за 80 лв с доставка.
Отново Благодаря

Офлайн

0

#12 03.01.2012 20:24:53

Галимунди

Марти не си вземай запалка за 7 лв. Ако искаш такава ще ти дам тази от Винд.

Офлайн

0

#13 03.01.2012 21:03:52

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Аз си взех тази за 7 лв с ясната идея, че ще й ползвам само ферородната пръчка и нямам оплаквания от искрата, която вади- паля памучно тампонче от първото драскане.Самото блокче все още ме мързи да го стържа както трябва, но отделни стружки ей така набързо не можах да запаля. smile

Офлайн

0

#14 03.01.2012 21:11:39

Галимунди

Всъщност, наистина може да се ползва само пръчката. Ще допадне и на маниаците по свръх лека екипировка. Колкото до стружките, бях замислил да пробивам отворчета в блокчето и да използвам стружките за да ги запълня обратно, с малка добавка, която няма да коментирам тук (защото Окдалф ще нададе вой). След това отворите смятах да ги затапя с малки парченца от гума за изтриване на моливи.

Офлайн

0

#15 03.01.2012 21:26:29

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Дайте да ориентираме младежа наистина, с отговор на въпроса - за какво точно се ползва магнезиевата запалка!

Идеята е, че когато няма (ама никак) сухи разпалки, тогава да се настържат стружки от блокчето и с тях да се даде старт (след искра от феророда) на запалване на по-мокри разпалки. Стружките от магнезиевата сплав горят с около 3000 С градуса температура и се очаква да разпалят и по-мокри разпалки. Това е основната идея, но съм сигурен (както и Явор подчерта!) че повече от 90% от ползвателите им, си служат единствено с ферородната пръчица, зада "вадят" искри за запалване на тампони, памук и други леснозапалими материали...

Едва ли на юнака, когато е на палатка, всеки път ще му се наложи да стърже от блокчето, при положение че е по-лесно да си носи малко тампонче или памук и така да се справя с огъня! Още повече, че в полеви условия и при наличието най-вече на вятър, струва доста голямо усилие да задържиш на едно място настърганите стружки, па после и да ги запалиш!

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff