XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 26.12.2011 11:57:03

girdap139
Новодошъл

Регистриран: 25.12.2011

Продавам колекция от ножове

Привет на всички съфорумци и Честита Коледа. Нуждата ме принуждава да се разделя с колекцията си от ръчно изработени ножове и ятагани. Тя се състои от 57 ножа, 14 ятагана и три самурайски меча. Всички в този форум знаете цената на ръчно изработените ножове от майстори в този занаят. Минималната цена на цялата колекция е 2200/две хиляди и двеста лева/. Този който разбира и даде най-висока цена от тази получава цялата колекция от ножове и ятагани. Колекцията се намира в град Русе. Телефона ми е 0887790473-Д. Петков. Очаквам вашето коректно отношение. Желая Ви весело посрещане на новогодишните празници.

http://www.obiavite.info/Хоби%20/%20свободно%20време/

Не мога да кача снимки,въпреки че ги направих най-малкият възможен формат, и направих това като ги качих на сайт и съм копирал адреса. Благодаря Ви за разбирането и неудобството.

Офлайн

0

#2 26.12.2011 14:45:27

webe
Редови

Регистриран: 07.11.2010

Отг: Продавам колекция от ножове

По отделно не се ли продава някой?

Офлайн

0

#3 26.12.2011 14:56:12

girdap139
Новодошъл

webe написа:

По отделно не се ли продава някой?

По отделно ако ги разбия на бройка цената ще е неколкократна, а ми трябват средства в брой спешно. При такава бройкова продажба се избират най-хубавите експонати и се разваля целият имидж на колекцията. Поздрави.

Офлайн

0

#4 26.12.2011 16:12:43

webe
Редови

Регистриран: 07.11.2010

*YES*  *DRINK* .

Офлайн

0

#5 26.12.2011 16:50:11

torah
Редови

От: София
Регистриран: 23.06.2011

girdap139 написа:

Привет на всички съфорумци и Честита Коледа. Нуждата ме принуждава да се разделя с колекцията си от ръчно изработени ножове и ятагани. Тя се състои от 57 ножа, 14 ятагана и три самурайски меча. Всички в този форум знаете цената на ръчно изработените ножове от майстори в този занаят. Минималната цена на цялата колекция е 2200/две хиляди и двеста лева/. Този който разбира и даде най-висока цена от тази получава цялата колекция от ножове и ятагани. Колекцията се намира в град Русе. Телефона ми е 0887790473-Д. Петков. Очаквам вашето коректно отношение. Желая Ви весело посрещане на новогодишните празници.

http://www.obiavite.info/Хоби%20/%20свободно%20време/

Не мога да кача снимки,въпреки че ги направих най-малкият възможен формат, и направих това като ги качих на сайт и съм копирал адреса. Благодаря Ви за разбирането и неудобството.

Що не пробваш в метал блейд форума да видиш как биха били оценени там.

Офлайн

0

#6 27.12.2011 12:04:50

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

girdap139 написа:

Всички в този форум знаете цената на ръчно изработените ножове от майстори в този занаят. Минималната цена на цялата колекция е 2200/две хиляди и двеста лева/. Този който разбира и даде най-висока цена от тази получава цялата колекция от ножове и ятагани.

Човече, ти гъбаркаш ли се с нас или?... big_smile

И не ходи с това предложение в Метъл блейд форума, че ще създадеш повод за жлъчен хумор... big_smile

Просто от любопитство - кои са майсторите  big_smile и има ли някое от тези железа различно от 4х13?

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#7 27.12.2011 15:12:25

zoso
Гъба отровна

Регистриран: 08.06.2010

Вълчо, ще сложа един минус на твоето  изказване. sad
Не мисля, че човека се "гъбарка", сам е казал, че му трябват спешно финансови ресурси. Предполагам, не му е много приятно да се разделя с колекция, която се събира в продължение на много години.

Последно редактиран от zoso (27.12.2011 15:14:25)

Офлайн

0

#8 27.12.2011 16:34:17

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

По скоро "гъбаркането" е начина по който е оформена обявата,в металният форум,поради тази причина я изтриха wink !А иначе е ясно,че щом на някой му се налага да си продава колекцията,работата е сериозна!Ако човека си коригира обявата,и си пусне нещата поотделно,може и да няма подобни коментари,току виж даже и продал стоката wink !

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#9 27.12.2011 17:05:28

girdap139
Новодошъл

iivetsa написа:

По скоро "гъбаркането" е начина по който е оформена обявата,в металният форум,поради тази причина я изтриха wink !А иначе е ясно,че щом на някой му се налага да си продава колекцията,работата е сериозна!Ако човека си коригира обявата,и си пусне нещата поотделно,може и да няма подобни коментари,току виж даже и продал стоката wink !

Благодаря Ви за разбирането. Не мога да разбера какво толкова сгреших че всички така ме нападнаха в двата форума. Нито съм специалист по стоманите нито разбирам от закалки. През годините когато ми хареса някой нож ръчна изработка просто го купувам,какво толкова лошо има в това. Плащал съм ги от 50лева до 150лева за бройка и това са си пари и преди 20 години и сега. Имам спешна нужда от пари в брой и затова продавам колекцията си, която цена е почти 1/3 от това което съм платил. Поздрави на всички и ако админа сметне за нередно моето писане да изтрие темата от форума. С уважение към всички съфорумци. Весело посрещане на Новата 2012 година.

Офлайн

0

#10 27.12.2011 17:10:01

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Минала им е модата на тея ножове smile
И затова момите дето до вчера са носили миналогодишните парцалки сега ти се смеят, че си в мола облечен с тях smile
Не зная дали ме разбираш.
Някога някой е харесвал тез ножове, сега модата е различна.
Търсят се други ножове, от други майстори и други материали.
Най-добре продавай на парче, щото така едва ли някой ще купи всички...
Поздрави!

ПП. Морално остарели са... Не струват толкова колкото си платил навремето за тях. Поне не всички. А и в този и в ножарските форуми хората разбират от остриета. И като пишеш, че продаваш 53 ножа и три "самурайски" меча за 2000 лв. колкото и да ти са скъпи на теб, за тях нямат стойност щото това означава "някакви" самоделки и 3 китайски ментета на нещо подобно на меч. Не го казвам с лоши мисли. Просто хората се интересуват... И сред тях има такива които дават 2000 лв и повече само за един меч. Хората също като теб си броят парите и ги дават за неща които си струват. Ако продаваше самурайски мечове които са японски - трябваше сумата дето им искаш да е неколкократно по-висока...

Последно редактиран от BPetrov (27.12.2011 17:13:29)

Офлайн

0

#11 27.12.2011 17:17:13

iivetsa
Редови

Регистриран: 30.12.2010

Колега,не става въпрос дали си сгрешил или не,а по скоро че си има някакви основни принципи за публикуване на дадена обява,и в твоя случай нещата не са много ясни!Всеки форум си има правила за пускане на обяви,и когато те са нарушени обявата се изтрива!В металният форум,така оформена обява,няма никакви шансове за успех,предполагам и в другите специализирани ножарски форуми wink !Тук хората не се интересуват толкова много от ножове,и може би не е много важно как е оформена обявата,но пък за сметка на това не е много вероятно да се продадат накуп!Аз лично нямам против да се предлагат всякакви ножове за продан,стига да са съпроводени с достатъчно ясна информация за произхода им и начина на изработка!Не се засягай на колегите,а по скоро си оправи обявата!Пожелавам ти успех с продажбата на ножовете!

Съгласен съм напълно и с мнението на БПетров,който ме е изпреварил с поста си!Борка ти ли си бе??

Последно редактиран от iivetsa (27.12.2011 17:20:06)

[url]http://iivetsa.blogspot.com/[/url]
[url]http://www.youtube.com/user/iivetsa?feature=guide[/url]

Офлайн

0

#12 27.12.2011 17:31:35

BPetrov
Хун

smile Той съм той съм smile

Каквото каза Ивеца - Всеки нож - сниман и продаван отделно с информация за материали и изработка ще ти продаде колекцията много по-бързо и евентуално на по-висока цена. По-добре ги пусни на по-ниска цена отколкото си ги купил.
Ако помниш и имената на майсторите също ще ти е от полза. Може някой да търси нож за своята колекция от точно тоя майстор и ти да му дадеш шанса да си купи евтин. След като бързаш и ти трябват 2200... Цепи колекцията и продавай на парче...

Офлайн

0

#13 27.12.2011 17:54:39

girdap139
Новодошъл

BPetrov написа:

Каквото каза Ивеца - Всеки нож - сниман и продаван отделно с информация за материали и изработка ще ти продаде колекцията много по-бързо и евентуално на по-висока цена. По-добре ги пусни на по-ниска цена отколкото си ги купил.
Ако помниш и имената на майсторите също ще ти е от полза. Може някой да търси нож за своята колекция от точно тоя майстор и ти да му дадеш шанса да си купи евтин. След като бързаш и ти трябват 2200... Цепи колекцията и продавай на парче...

Уважаеми Съфорумци нали Ви обясних че не разбирам от стомани и закалки. Как да Ви обясня от каква стомана е даден нож или ятаган. Където съм обикалял по България на Етъра, Орешака, Панагюрище и много други градове и съм видял нож който е ръчно изработен и ми хареса, си го купувам. Колко по-ниска цена да им сложа от тази. Сметнал съм 57 ножа по 30 лева и 14 ятагана по 50 лева. Има ножове които съм плащал по 120-150 лева. Ако ги обявя по единична бройка ще мине много време, а ми трябват спешно средства.Поздрави!

Офлайн

0

#14 27.12.2011 18:42:07

torah
Редови

От: София
Регистриран: 23.06.2011

girdap139 написа:
BPetrov написа:

Уважаеми Съфорумци нали Ви обясних че не разбирам от стомани и закалки. Как да Ви обясня от каква стомана е даден нож или ятаган. Където съм обикалял по България на Етъра, Орешака, Панагюрище и много други градове и съм видял нож който е ръчно изработен и ми хареса, си го купувам. Колко по-ниска цена да им сложа от тази. Сметнал съм 57 ножа по 30 лева и 14 ятагана по 50 лева. Има ножове които съм плащал по 120-150 лева. Ако ги обявя по единична бройка ще мине много време, а ми трябват спешно средства.Поздрави!

Колега в момента за 150 лева човек би могъл да купи много различни от твоите ножове. Да не те отчайвам но цялата колекция едва ли ще се намери кой да купи и за 300 лева. Ценителите на ножове имат различни критерии, а останалите хора по никакъв начин не биха платили такава цена, защото не се интересуват от една торба с ножове. Потърси друг начин да си набавиш парите.

Офлайн

0

#15 27.12.2011 18:56:27

BPetrov
Хун

Гирдап,
разбирам те... Когато не знаеш кое какво е - пиши поне от къде си го купил. Всяка история която разкажеш за ножлетата си им вдига стойността. Има хора дето биха купили нож точно щото зад него стои история.
Така както се изрази колегата всичко което продаваш е "торба", ама понеже не даваш друга информация, торбата става с железа вместо с ножове.
Знам, че трудоемко да се наснимат 50 ножа. Но без това няма начин.
Вложи усиля за да си продадеш стоката.
Не казвам да ги пуснеш по 20 лв. Според мен щом човек продава нещо, значи му търси парите. Щом му търсиш парите, гледай да вземеш максимума. Да не са 30, нека 40 лв. да са.... Ако ги продаваш поотделно, ще се купят много по-бързо. Ако толкова спешно искаш да ги продадеш. Това е начина.
Иначе ти пожелавам успех, може и да се намери някой паралия да хвърли 2000 лв заради 1-2 ножа от цялата колекция...
Дано разбираш, че с добри намерения ти пишем тез фермани. Всеки тука знае какво е да имаш нужда от левчета в джоба.
Стискам палци!
Успех!
Борката

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff