XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#16 15.11.2011 13:27:49

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Отг: За митовете в бушкрафта :)

smile
На мен ми хареса логиката, само не става ясно, защо не покаже как разбива митовете, а само говори за това. Ще е по-коректно да покаже, че стават нещата както ги описва.
Колкото до правилото на тройките. Ами склонен съм да се съглася - важи както с +, така и с - във времето. Горе вече някой каза, че зависи от организма, средата, условията и тн.
Пък за ножчетата - ние сме си грандоманчета smile Колкото по-корав ножа, толкова повече гъдел под лъжичката smile ахахха
Има обаче и друго течение в сървавъл средите - Минималисти.

Даже сега гледам МакГайвър smile Много е забавен. Едни бомби, едно чудо... smile Ама има интересни постановки сред всички фантасмагории. Пича оцелява различни ситуации с швейцарско ножче smile ахаххаха smile Друг е въпроса е, че като всичко останало е просто филм и целта е да привлича вниманието на аудиторията. И ЮТубата е същото нещо. Забавление или представяне на забавна за хората информация. Не в смисъл на смешна, а на интерактивна, привличаща и завладяваща. И пича много логично каза, че в крайна сметка трябва да мислим. Не е достатъчно само да гледаме филмчетата и да кимаме утвърдително. Това не изключва възможността той също да греши smile Проверки разни :Р

Офлайн

0

#17 15.11.2011 20:05:31

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

BPetrov написа:

smile
На мен ми хареса логиката, само не става ясно, защо не покаже как разбива митовете, а само говори за това. Ще е по-коректно да покаже, че стават нещата както ги описва.

Един плах опит за разбиване на мит Nr.2 с днешна дата от мен -   *ROFL*

[video][/video]

BPetrov написа:

Пък за ножчетата - ние сме си грандоманчета smile Колкото по-корав ножа, толкова повече гъдел под лъжичката smile ахахха

Ето го и красавеца от Буковец  :[

025609365-big.jpg?r=0

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#18 15.11.2011 20:41:24

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Хм, модератор, пък не спазва техниката за безопасност - бива ли да драскаш с гърба, при положение че ножа няма заключване на острието, бе Галине ? Ами ако се затвори от напъването - ще можеш да броиш на пръсти само до 6.

:[

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#19 15.11.2011 20:52:25

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Ти остави дето драска с гърба на незаключващ се нож, ами виж върху какво пали огин.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#20 15.11.2011 22:27:53

BPetrov
Хун

big_smile  Ключово беше - Харесва ми логиката. От там насетне не съм писал като хората, щото все едно, че го пиша с ирония.
Благодаря за клиповете. Но под палене с остри предмети, ми беше по-интересно как става със стъкло или кремък.... Наясно съм, че не лъже, но щеше да е по-готино клипчето и по-занимателно, ако реално беше показал нещата за които говори. Както ти си направил Релакс!
Буковец кърти!!! Имам едно с подобни сърп и чук, но пише само ВТ. А чиренчетата са черно-бели на раета smile
Повредено е, но ми се струва, че ако се разглоби може да се стегне smile

Офлайн

0

#21 16.11.2011 12:12:59

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

това за неръждаемата стомана е грешно
защото наистина се пали с кремък...пробвано  wink

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#22 29.03.2012 12:30:19

BPetrov
Хун

smile Да вдигна тази така интересна тема. Пък аз пробвах със стъкло върху на Ачо феророда и си бачка. Няма значение материала, важно е да е по-твърд и остър.

Относно митовете и възприемането на нещата от хората.

Имам един приятел дето му кажа, че ми е интересна темата за оцеляване, той ми се смее  и вика - "Кога ще те водя да "оцеляваме" в средния Балкан?". Наистина има някакво несериозно отношение... И не повдигам въпроса като тема за спор, а по-скоро като как да се обясни на хората колко сме се отдалечили от природата и че няма нищо смешно и несериозно в това да се направи опит да се върнем към нея. Ясно е, че найлоните няма да си ги оставим вкъщи, въпроса е дето вика Ачо - да си ги прибереме после, а не да ги оставим в гората. За мен това е бушкрафта, това е оцеляването - способността да използваш примитивни и позабравени способи за извършване на ежедневните си дейности, но не в града, а сред природата, като в същото време да ползваш нещата която тя ти дава, а не да разчиташ само на модерните и налични съвременни синтетични материали.

Офлайн

0

#23 29.03.2012 12:35:52

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

BPetrov написа:

а не да разчиташ само на модерните и налични съвременни синтетични материали.

...като прахови и всякакви там стомани, да речем, дето е много важно да им знаеш характеристиките wink Хумор да има!  tongue

А иначе аз отдавна съм се отказал да обяснявам на всеки за всичко. Казвам обикновено: "Абе все някой трябва да се занимава и с глупости", и така wink Но иначе е жалко, като гледам как все повече хора не могат и гъза да си обършат, ако им я няма тоалетната хартия, закачена на ролка...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#24 29.03.2012 12:36:51

slu4ajna
Редови

От: Русе
Регистриран: 26.12.2009
Уеб-сайт

Много добре казано, Борка:)

Офлайн

0

#25 29.03.2012 12:38:49

BPetrov
Хун

smile аххахахаа - абцилюно - за стоманите...
А да им знаеш характеристиките има смисъл само, ако майсториш нещо с тях... Ако си прост ползвател... smile Все тая с кой камък, ще си режеш свинския врат... smile (щото пък марулите и доматите може и без да ги режеш да си ги хапваш...)

Офлайн

0

#26 04.04.2012 18:53:55

Atanassovski
Редови

Регистриран: 02.09.2011

От къде е тоя пич? Има според мен израелски акцент.

Харесаха ми клипчетата, изобретателен е.

''....в началото, бях вятър...''

Офлайн

0

#27 16.04.2012 09:23:56

stefika
Редови

Регистриран: 08.02.2012

Atanassovski написа:

От къде е тоя пич? Има според мен израелски акцент.

Харесаха ми клипчетата, изобретателен е.

Румънец е но не знам, дали живее в Румъния.

Офлайн

0

#28 23.04.2012 18:39:41

canis_lupus
Блокиран

Регистриран: 23.04.2012

"Памука убива " ???
Това така и не го разбрах...
  *DONT_KNOW*

Дето ази и да трая -
за теб мисля и горя,
в теб родих се и желая
в теб свободен да умра.

Офлайн

0

#29 23.04.2012 18:57:07

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Става въпрос за това че памука не е подходящ за дрехи, използвани при сериозно физическо натоварване (особенно за първи слой). Бързо поема влага, трудно съхне, и намокрен губи топлоизолационните си свойства. Чак да убива може и да е малко пресилено, ама сериозна настинка може да ти докара като едното нищо.

Затова за предпочитане са дрехи/чорапи от вълна (пак се мокри, но поне топли и докато е мокра), или разните модерни полиестери дето отвеждат влагата от тялото и съхнат бързо (тука Момчил е спец и може да ти помогне със съвет)

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#30 23.04.2012 19:01:44

Aloo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 18.03.2011
Уеб-сайт

Ами, идеята е че памучните дрехи когато се намокрят  вече не топлят, и излагат човек на риск от хипотермия. Дори и при обилно изпотяване през деня и последващо рязка промяна на времето и застудяване. И за това предпочитаната материя е Вълната, която продължава да топли дори да е подгизнала от вода, най лесният пример е, вълнен шушон, пак ти е топло на краката дори и ако са мокри.

[url]http://photo-cult.com/author.php?aut=aloo[/url]

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff