XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#256 09.01.2015 15:28:24

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Отг: Ново: Ъпгрейд на Форума!

И аз от доста време си мисля за нещо, което сега му е времето да споделя и обсъдим.

В секция "Продавам" да се отдели под форма "Аукцион", където да се предлагат лични вещи за придобиване чрез наддаване и определен краен срок на наддаванията. Така определен процент от достигнатата крайна цена да отива в целеви финансов фонд. Разпределението на натрупаните постъпления може да става според конкретната нужда за даден времеви период, след явно разискване във форума. Дали това в един момент ще е за поддържане на хостинга, а в друг за логистика на форумни срещи или за подпомагане на колега при нужда - това ще го решаваме заедно. Така и вълка сит и ... wink

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

2

#257 09.01.2015 16:59:16

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

xenos написа:

Виж ако някои от вас все пак решат, че искат да са съпричастни - няма да ги спирам! Можем да го направим дори по цивилизован и прозрачен начин - отваря се тема например "Дарители"/"Поддръжници"/"Помощници"/и т.н., както решим, и там се вписва всеки който е решил да помогне (със, или без сумата с която го е направил), и общо натрупала се сума към момента. След това ще бъдат отразявани и всички разходи - съответно коригиране на събраната сума.

Ми направо отваряй една тема по въпроса. Имам следните предложения:

1. Темата да се казва не "Дарители и т.н.", а "Форумен бюджет" или нещо подобно. Аз лично не държа да си гледам името в темата, така че предлагам там да се качва само информация за постъпили суми (без да се конкретизира от кого точно, само сумата), както и баланса по сметката към момента.

2. Темата да е в закритата част на форума

3. Стояне - ще е хубаво ако има освен пейпал акаунт има поне и един IBAN на сметка. Моя пейпал е неактивен от години, но ако има ИБАН мога да преведа пари за няколко минути с електронното банкиране. Така и хората, които не ползват карти, ще могат да помагат - просто ще внесат на каса желаната сума по въпросния ИБАН (така че е хубаво сметката да е в банка с повече клонове, вкл. и такива в по-малки населени места, а не някоя "бутикова" банка).

4. В темата ясно и точно да е написано че:
а) парите ще се харчат единствено и само по усмотрение на Стоян (който дал - дал)
б) хората дарили пари няма да получат привилегировано отношение във форума (да няма сърдити после)

Как ви се струва ?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

3

#258 09.01.2015 17:06:10

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Така звучи добре! Всъщност картата, с която е обвързан ПейПал акаунта ми (и от която плащам реално хостинга всяка година, защото го правя през ПейПал), си има и IBAN. smile Мога да дам и него, но наистина темата тогава ще е по-добре да е в скрития раздел ...макар така да се лишаваме евентуално от допълнителни "дарители" smile От друга страна пък, то и да дам IBAN-a - какво от това... то нали може само да се внася, не да се тегли? smile

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Онлайн

0

#259 09.01.2015 18:19:26

windwarrior
Зла Гад

xenos написа:

От друга страна пък, то и да дам IBAN-a - какво от това... то нали може само да се внася, не да се тегли? smile

Аз лично не бих си качил ИБАН-а в отворен форум wink

IBAN Decoder -> Bank account frauds

Цитат от втория линк:

Never give personal information to a stranger who contacts you by telephone, email, or other means. This includes your Social Security number, bank account information, online banking credentials, and credit or debit card numbers

Така или иначе - човек едва ли би дарил пари на форум, в който е попаднал по случайност, или влиза в него веднъж на 3 месеца. А активно пишещите тук на практика всички имаме достъп до закритата част.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#260 09.01.2015 23:24:37

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

windwarrior написа:

Така или иначе - човек едва ли би дарил пари на форум, в който е попаднал по случайност, или влиза в него веднъж на 3 месеца. А активно пишещите тук на практика всички имаме достъп до закритата част.

И аз мисля че трябва да е в закритата част.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#261 09.01.2015 23:27:50

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Може да видим как стоят нещата с ИзиПей...
Много лесна опция за разплащане е.
Евентуално ще попитаме, работят ли с дарения. Така не се използва лична и банкова информация, а просто линк достъпен за всички поставен на сайта и във форума.

Офлайн

0

#262 09.01.2015 23:51:41

windwarrior
Зла Гад

Не виждам какво пречи да се стартира с IBAN в тема в закритата част на Форума (плюс съществуващата опция "бира и картофки" от Блога), и чак после да мислим разни други екзотични варианти. Докато ги мъдруваме (екзотичните варианти), нека парите по форумната сметка си капят....

П.С. Идеята на Релакса според мен е ценна и заслужава развитие в отделна тема.

Sir Winston Churchill

Офлайн

1

#263 10.01.2015 07:47:56

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

Наздраве приятели,това имах и аз като идея като казах :"Нека дебатите започнат сега!",никакви преференции-това е повече от естествено,не съм ББ че да гледам лошо и да се тупам в гърдите колко съм дал... wink Нека Шефа(Стоян)решава,все пак той е Човека който ни събра,има правото със модераторския екип да правят разпределение на средствата-Безплатен обяд нема!!! Поздрави!!!

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#264 10.01.2015 22:11:30

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Аз нямам ПейПал, и въобще разплащането с разни карти в интернет ми е неясно (нямам и никакви карти), за което знаят и някои хора тук, на които съм изпращал пари по старите начини и те са ми поръчвали разни неща онлайн, правили сме абонамент за списания и пр.

Затова посочете някакви опции за изпращане на пари кеш и аз съм навит. Между другото, май да се изпрати някаква сума излиза по-евтино чрез Еконт, отколкото по банков път или чрез пощ. запис.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#265 10.01.2015 22:40:14

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Не мен също ми харесва идеята за аукцион при което цената над..... да влиза по сметката за форума и други там си работи. Не е в мойте води това с хостинги тинтири-минтири.:)
пп А где е тоя бУтон за бира и къртовки.:rolleyes:

Офлайн

0

#266 10.01.2015 23:00:49

windwarrior
Зла Гад

Black Wolf написа:

Затова посочете някакви опции за изпращане на пари кеш и аз съм навит.

Внасяне в кеш, на каса, по сметката на Стоян. Ако не си клиент на същата банка, понякога комисионната е дърво.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#267 11.01.2015 09:19:50

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Okdalf написа:

...

пп А где е тоя бУтон за бира и къртовки.:rolleyes:

Ми зЕми отвори блога - може и да прочетеш нещо полезно big_smile:D

Memento mori

Офлайн

0

#268 07.02.2015 00:32:39

Dakota
Редови

Регистриран: 15.02.2010

Според мен:
1.трябва да се отвори отделна тема за събиране на волни дарения,в която да се отчитат приходите и разходите.
2.подходящото място за нея е в скритата територия
3.да се посочат различни методи за разплащане,така че да е удобно на всички,решили да дарят някаква сума.

"Mitakuye Oyasin"

Офлайн

0

#269 07.02.2015 01:10:09

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Вики, всички твои препоръки са вече изпълнени! Потърси в "скритата територия"... tongue

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Онлайн

0

#270 22.05.2015 10:33:21

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Здрасти,
Имам проблем с качване на Ю-туб плейлист.
Проблема е следния.
- Явно форума автоматично детектва типа линк и това, че линка е към Ю-туб и прави автоматично плейър.
Тзи плейър обаче е предвиден за единично видео, не за плей лист. При всеки опит да пусна линка като обикновен текст - форума автоматично го преобразува в УРЛ таг и прави невъзможно споделянето на прост линк към плейлиста.
Кофти работа - Има ли начин да се заобиколи тази автоматизация, за да се сподели линк лесен за копиране при положение, че не позволява ембедване на плейлиста директно в поста...???

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff