XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#241 08.01.2015 14:34:06

BPetrov
Хун

Регистриран: 07.12.2009

Отг: Ново: Ъпгрейд на Форума!

smile А защо не приютим Форума при лъкарския? Хостинг плана поддържа до 3 домейна... Тоест няма да има проблем. smile
И цепим паричките за хостинг на двете групи по равно smile

Офлайн

0

#242 08.01.2015 14:35:19

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

BPetrov написа:

smile А защо не приютим Форума при лъкарския? Хостинг плана поддържа до 3 домейна... Тоест няма да има проблем. smile
И цепим паричките за хостинг на двете групи по равно smile

Съжалявам, но нещо не харесвам орташките работи. Нагледал съм се на всичко, включително между най-най-близки хора... wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

2

#243 08.01.2015 21:24:30

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

Абе 20 по-активни да дадем по 10 лв. е 200. Никакви пари, Стоян казва и го правим. Можем и по други направления да допринесем така или иначе.

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

1

#244 08.01.2015 22:45:09

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

sirstevancho написа:

Абе 20 по-активни да дадем по 10 лв. е 200. Никакви пари, Стоян казва и го правим. Можем и по други направления да допринесем така или иначе.

Предлагано е няколко пъти. Явно Стоян си има собствени съображения по въпроса, и честно казано - донякъде го разбирам, на фона на грозните сценки по разцепването на "стария" форум. Парен каша духа.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#245 08.01.2015 23:21:42

mokriq
Редови

Регистриран: 17.05.2010

Ако някой иска да помогне - има си начин. В блога ,след всяка статия, има опция за почерпка бира и картофки.... Така е най добре , тихо и анонимно.

Светът е голям и спасение дебне отвсякъде...

Офлайн

0

#246 09.01.2015 00:33:47

Ludipipo
Редови

От: Бургас
Регистриран: 31.03.2011

Хубу де, IBAN може ли? Може и в скритите раздели, бих се разделил с некви "хартишки" - не ценя парите, знам, че вършат работа, принципно. 5-10-"n" лева, еднократно, годишно, месечно, седмично... баси, 2-3 кутии цигари не би трябвало да ме съборят, нали? smile

Офлайн

0

#247 09.01.2015 00:38:55

kozet_76
Клетника

От: Сливен
Регистриран: 19.04.2014

То хубаво за "Бирата и картофките" ама язе кат немам никва карта и сметка щото съм против тея неща,мисля че е по–добре да си го одобриме един членски внос и да се ползва по предназначение,за покриване на разходите по подръжка-а излишека вс знаем-по домове и където е нужно!!!Помните колко усилия ни струваше да се сберем да отидем за едно добро дело,не че имах някакво видно участие в събитието но си направих труда да отида и помогна макар и не със средства...щото нема! Нека помислим по въпроса,А? wink

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#248 09.01.2015 01:01:12

mokriq
Редови

Брадъри , влезте в положението на Стоян. Ако започне събиране на някакъв фонд , нещата може да се обърнат....Абе аз нали си плащам.

Офлайн

2

#249 09.01.2015 01:09:49

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

То проблема не е в 10-те лева. Ясно е, че повечето от редовно пишещите тук биха прежалили и повече - дет' се вика 2 кутии цигари.

Чисто теоретично - ако някой е дал 10 лева членски внос във Форума, а утре ми се наложи да му наритам гъза, щото се държи просташки... ко праим ? Връщаме му 1.48 лв неоползотворен членски внос ? Примерно.

Без да съм адвокат на Стоян - единствената причина Блога и Форума да съществуват в настоящия си вид, е че той (Стоян) не се хлъзна по пързалката на комерсиализма (за което шапка му свалям), а все още си е частен проект каращ на мускули и вдъхновение.

Не ме разбирайте погрешно - и на мен ми се иска да имаме джиджан Форум, със всичките му финтифлюшки и прибамбаси. Но.... живеем в dog-eat-dog свят. Намесят ли се $$$ в едни отношения, рано или късно нещата ще се сговнят - повярвайте ми, виждам го почти ежедневно. Не е приятна гледка.

При всичко казано по-горе - и аз отдавна си мисля, че трябва да намерим смислен начин да си подредим къщичката (Форума и Чата), колкото и шизофренично за звучи lol Дайте заедно да помислим как можем да го направим, без да накърняваме независимостта им.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#250 09.01.2015 01:30:24

kozet_76
Клетника

Това имах и аз в предвид,нека си спретнем една тема-размисъл! То дали ще се наложи да се връщат 1,17лв на определено лице зависи преди всичко от това дали ще се допусне въпроснийот "дзвер" до чл. внос... Та нека дебатите започнат wink

Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го НАПРАВИШ!!! Човешко е да грешиш,просташко е да не питаш...

Офлайн

0

#251 09.01.2015 02:38:08

mokriq
Редови

Клетник , как я мислиш тази работа ? Доброволно... ама не може всички. Като " Пролетния бал на дебютантките"- благотворителност с покани. И Ватмана конферансие....

Офлайн

0

#252 09.01.2015 07:36:45

kozet_76
Клетника

Мисля си за нещо като със "скритите" теми,не говоря за "Ватман форевър"... wink

Офлайн

0

#253 09.01.2015 08:56:47

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Идея си нямам колко струва поддържането на един такъв блог. Повечето, с достъп до скрития раздел, се познаваме и знаем, че можем да разчитаме един на друг. Така че Стоян сам трябва да реши има ли нужда от помощ, каква и кога.
Колкото до бирата с картофките в блога - и на мен не ми е удобна, тъй като и аз не ползвам карти.

Memento mori

Офлайн

0

#254 09.01.2015 10:10:31

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Брей, вие сериозничко гледам сте задъвкали темата! smile

Вижте сега какво е моето виждане: Блогът и форума наистина започнаха като частен проект. Даже по-точно блога. Форумът беше нещо като следствие, и най-вече от появилата се нужда и основно по желание на читателите. Частните проекти обикновено се финансират с частни средства, и на мен това не ми тежи ...докато ги имам. smile Вярно е, че заради появата на форума се повиши потреблението на ресурси на сървъра, което от своя страна доведе до задължението да мина на по-горен хостинг план (+100% $$$ smile ), но какво да се прави - не можеш ги раздели, всичко върви на една сметка!

Досега не съм виждал затруднения - за щастие имаше рекламодатели в блога, имаше и такива, които натискат бутона "Donate". smile Даже и Уинда беше доплатил разликата в цената, когато преминавахме на по-горния хостинг план. Благодарен съм на всички. Уви, дойде кризата, а и аз станах по-зает, та блога вече не е толкова популярен и актуален, колкото беше тогава. По тая причина предполагам рекламодателите започнаха един по един да се оттеглят, а като няма и нови и полезни публикации - никой не черпи с картофи и бира! big_smile Имах някога и Google AddSense акаунт, но благодарение на келешлъка на стари наши познайници той беше блокиран, и не мога да открия нов на мое име (политика на Гугъл). И от там падаше по някой лев, макар да трябваше да търпим шарении по страниците.

Както казах и по-горе -до октомври всичко е платено, така че няма за какво да се притесняваме до тогава. Па и след това... аз всичко това няма да го оставя да си замине. Все ще се намери начин! smile Виж ако някои от вас все пак решат, че искат да са съпричастни - няма да ги спирам! Можем да го направим дори по цивилизован и прозрачен начин - отваря се тема например "Дарители"/"Поддръжници"/"Помощници"/и т.н., както решим, и там се вписва всеки който е решил да помогне (със, или без сумата с която го е направил), и общо натрупала се сума към момента. След това ще бъдат отразявани и всички разходи - съответно коригиране на събраната сума. Това със задължителният членски внос - не ми е много по вкуса. Не обичам задължителните работи. Нека да е само по желание.

И сега финалното предупреждение!!! Никой от хората, чието име ще фигурира в този евентуален списък, да не смята, че по този начин ще може да си купи специално отношение във форума!!! При съответните провинения ще си понесе съответните санкции и отношение, каквито би отнесъл всеки друг, който не е там! В България, всички знаем, масово се смята, че даването на пари те освобождава от разни отговорности, и ти купува отношение - тц! Това (ако стане!) ще са дарения, и всеки "опарил се" ще е напълно в правото си да не ги дава за в бъдеще! smile

П.П. За да знаем за какви суми говорим - ето това е хостинг плана, на който сме в момента: ЦЪК + цената на домейна: 19.75 лв/година.

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

1

#255 09.01.2015 14:08:03

sirstevancho
Редови

От: София
Регистриран: 25.09.2013

Признавам си, че не бях мислил сериозно по въпроса, абсолютно сте прави. Списък чак пък е безсмислено напълно - кой чак е загинал толкова да си види името... Анонимно и това е, колкото- толкова от който иска. smile

Every man dies, not every man really lives.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff