XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 18.10.2011 08:16:23

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Форумна среща - Странджа, 15-17 октомври 2011

Разкази, снимки, и впечатления от първа ръка, за провелата се от 15 до 17 октомври среща на форума в Странджа.

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#2 17.10.2011 15:02:22

Галимунди
Незнайко в страната на чудесата

Регистриран: 29.03.2011

Отг: Форумна среща - Странджа, 15-17 октомври 2011

Направихме го. Напук на гадното време, беше много весело. Не можахме да обиколим много наоколо но си прекарахме чудесно. Даже се имахме накрая и приключение. Толкова се радвам, че имах възможност да отида на срещата и да се запозная с чудесни хора.

П.П. Кръсника за когото споменавам в другата тема изяви желание да го вземем и него, на някоа по-топличка среща.

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#3 17.10.2011 17:16:04

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Поредната страхотна среща. Оказахме се на перфектното място, в точния момент  smile

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#4 17.10.2011 18:01:03

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

Nie reshme da poostanem v  M.Turnovo, da poergenuvame v edna kushta za gosti. S ogromno meko leglo i kruchma s veliko shkembe. Bagodarya Vi za vsi za vsichko Drugari. smile

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#5 17.10.2011 18:26:49

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Аз се прибрах току що, оставих Бачо на Централна гара, влака му е в 8 и нещо - значи трябва да си е в къщи около полунощ. Мога само да кажа че беше едно интерсно пътуване - вятъра ни подмяташе на зиг-заг по пътя smile

Драго още пътува, току що е подминал Стара Загора. Имало е обърнати камиони около Сливен (от вятъра) и се е наложило да заобикалят.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#6 17.10.2011 19:10:04

Галимунди

Kent написа:

Nie reshme da poostanem v  M.Turnovo, da poergenuvame v edna kushta za gosti. S ogromno meko leglo i kruchma s veliko shkembe. Bagodarya Vi za vsi za vsichko Drugari. smile

Ние си помислихме, че сте се уплашили от снега, а вие сте го използвали като оправдание.  wink

Аз знам, че нищо не знам... като се замисля, даже кой го е казал и това съм забравил. - Димитър Шишманов

Аз, лично, от време на време, спирам да гледам картата, компаса и GPS-а, за да си погледна и в краката. smile - Неандерталец

Офлайн

0

#7 17.10.2011 19:14:09

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Обърнати камиони? Малей-й-й!

Абе щом са минали Заара е ОK, насам май времето е по-добро.

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#8 17.10.2011 14:58:41

Галимунди

Всички се изнесохме благополучно, имамхме приключения по обратния път, но в крайна сметка изгазихме снега. Както си седяхме 2 дена мокри под дъжда, изведнъж се казахме в ситуация на ... а бе  айде да не е оцеляване, ама на косъм. С Ицо Термостата сякохме дървета о пътя за да можем да минем с колата.

Според Кръсника ми, който върти от с.Маринка до подстанция Босна през ден два и въобще често обикаля из Странджата такова нещо за последно се е случвало през 1993 г. Понеже листата на държетата не са опадали, а заваля един мокър сняг почнаха да се кършат. Малко си беше страшничко, както си седим в Заслона и си стягаме багажа почнаха да пращят големи дървета и да се сриват.

Бобера остана без гориво, а из странджата спря тока. (Кръсника е бил на смяна в подстанцията и разправя, че косата му побеляла, като гледал как един след друг всчики въздушни линии му прекъснали. Цялата му подстанция останала само със входно напрежение.) Най-близката бензиностанция беше в Малко търново. Точно като заредила предната кола и се изнесла и дошъл техният ред тока спрял. Мъка!!! Върнаха се в лагера, обаче на последни изпарения от резервоара. Тръгнахме с моята кола за друга бензиностанция в посока Бургас (с.Звездец). По пътя нападали дървета и сняг, летни гуми и пр. Както си караме срещнахме една кола на ЕВН и питахме за Звездец дали имат ток - нямаха. Човека ни предложи да заредим в Малко търново, там имало ток. Ние обаче му опонирахме, че вече сме пробвали и няма. Тайничко се надявах, че ще се обади на някого да проври ама ц. Така че продължихме за с Крушевец. Още в на тръгване ми се стори че ми влизат трудно скоростите. По едно време съвсем отказаха. Направо ми прималя. Обадих се на Кръсника да ми кажа че идваме към с. Маринка, и ще трябва с неговата кола да се върнем със спасителния бензин. Той обаче ме увери че в М. Търново си има ток, захранили са ги явно по друга линия от към Царево или нещо такова. Така че Бобера зареди от там а ние ги чакахме в Маринка да си им върна Ицо. И те така.

Очаквайте още перипетии от останалите.

Офлайн

0

#9 17.10.2011 17:09:56

Ийон Тихи
Редови

Върнахме се благополучно. Ще остане една запомняща се среща  smile . Редиците ни стават все по-многобройни.

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#10 17.10.2011 21:06:07

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

То имало някакви подаръци на срещата... roll

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#11 17.10.2011 21:28:10

windwarrior
Зла Гад

Подаръци имаше много и всякакви - аз отнесох (като свиня блажен вестник) едно противогазно торбе и кутийка с ИПП от Бачо, както и една шепа праханова гъба от Релакс.

Релакса раздаваше и някакви бели прахчета със сложно име, ама мен не ме огря smile

А ако говориш за ПОДАРЪКА, Стоян обеща да пусне ревю - още на срещата издялка половин лъжица с него, така че трябва да е добил представа  tongue

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#12 17.10.2011 21:49:45

Gotti
Редови

От: Плевен
Регистриран: 13.09.2011

velio написа:

момци, нещо ми се струва, че много тъмни петна има от тая среща  tongue

Някой беше подметнал за литър Jack ... на хубава цена ... ще излязат снимките - ще видим  big_smile
П.П. И аз мога да участвам (следващия път) ... харесвам Jack Daniels (не колкото "Розите" но ...)

Спасителят в ръжта.

Офлайн

0

#13 17.10.2011 22:03:27

windwarrior
Зла Гад

Долни инсинуации са това. На срещата се пи само брезов чай. Бачо беше обещал да ми прави чай от нещо-си-което-е-много-лековито (на срещата бях след прекаран грип), ама не ме огря. Подозирам, че бандата от типито може и да са пили тайно алкохол (Драго се разхождаше по потник и къси гащи, което на фона на температурата на въздуха беше меко казано неуместно, а пък и Цецо Термостата изчезваше за подозрително дълги периоди от време), ама не сме ги заварвали на калъп.

П.С. Само за протокола - литър от всичко освен нафта и гипс, си го пия сам и единствения страничен ефект е блясъка в очите. А на срещата бяхме 14 парчета smile

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#14 17.10.2011 22:07:47

Ийон Тихи
Редови

шастнайсе бяхме, Жоре  tongue

Офлайн

0

#15 17.10.2011 22:15:49

windwarrior
Зла Гад

Верно уа smile

Sir Winston Churchill

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff