XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 07.05.2013 19:57:05

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

Отг: Проект "Форумна аптечка" + въпроси към доктор Кент.

йон. преди имаше 80 мг,да и с разтворител. при нас зареждаха, но не е проблем да са две по 40 мг. ако няма по 80. за щерките ще стигне една по 20 мг на човекплюс разтворител /реално мг на метилпреднизолона за 15.78 мг. в ампула май но се води за 20 мг./. а да - метилпреднизолон = урбазон, различни имена едни и същи люкарства.
след стършел ако няма алергии, по-скоро студен компрес на мястото и някой хапче зиртек за голям човек или половин при малки деца и гледай листовката. или на капкипоред кг.  ако са бейбита. няма смъртни случаи.

Последно редактиран от Kent (07.05.2013 19:59:20)

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0

#47 07.05.2013 20:00:48

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Васко, а каква е тази ампула 6.31 мг. на метилпреднизолон-а? Ако не е достатъчна, защо я предлагат?

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#48 07.05.2013 20:01:50

Kent
Wee Willie Winkie

това е за съвсем малки бебета бе
почти новородени.
според килата живо тегло се слага казах.
това не е уверсиално люкарство и дозата е на кило.
затова има развасофки.

Последно редактиран от Kent (07.05.2013 20:03:06)

Офлайн

0

#49 08.05.2013 22:14:11

bgpanev
Редови

Регистриран: 18.08.2012

На мен ми пратиха  служебно Солу-Медрол.Казаха,че е при ухапване от оси,пчели и пр. гадинки.Ампулата е двукомпонентна,горното отделение е разтворител.

Офлайн

0

#50 11.05.2013 18:42:45

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Kent - какво мислиш за автоинжекторите с адреналин/епинефрин (абстрахираме се от цената) ? Струват ми се най-подходящи за ползване от чайници в медицината, а най-готиното е че можеш и сам да си я хакнеш. Дават ги за остри анафилактични шокове, т.е. ухапване освен от стършели и друга гад би трябвало да борят и част от последствията на змийско ухапване ?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#51 11.05.2013 19:05:58

Kent
Wee Willie Winkie

ами, може би, са разумни при по-многочислени групи. а и не всяко ухапване довежда до анафилактична реакция. аз, честно казано ве съм се замислял да си вземам още /естествено абстрахирайки се от цената/ smile

Офлайн

0

#52 11.05.2013 19:54:17

windwarrior
Зла Гад

Kent написа:

ами, може би, са разумни при по-многочислени групи. а и не всяко ухапване довежда до анафилактична реакция. аз, честно казано ве съм се замислял да си вземам още /естествено абстрахирайки се от цената/ smile

Цената не е спирачка в случая - цената на моя и на спътниците ми живот струва доста повече от стойноста на скромна вечеря в кръчма smile

Иначе прав си че не всяко ухапване води до анафилактичен шок, ама от друга страна анафилактичен шок на средата на нищото, без оказана неотложна помощ, си е директен билет за Свети Петър. Та добре е човек да бъде подготвен - джаджата не заема много място, срока на годност е 2 години, и може да се приложи от абсолютно необучен медицински човек - за мен това я прави мега ценна. Щото иначе другарчето като земе да се подува като диня и да хрипти, е тъпо да седиш острани и да няма какво да направиш освен да си гризеш ноктите. Ясно че с писалката само ще го позакрепиш, докато го транспортираш до нормална болница, ама и тва не е малко.

Щом като одобряваш - ще го добавим към аптечката  *THUMBSUP*

П.С. В нета четох че се препоръчва заедно с мускулна инжекция епинефрин, да сдъвчеш и 2-4 хапа метилпреднизолон за да подсилиш действието. За дебели другари като мен - даже се препоръчва да си хакнеш 2 инжекции по 300 мл. Това така ли е, или по скоро е презобване с отрицателен ефект ?

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#53 11.05.2013 20:06:14

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Познавам херпетолог който е хапан няколко пъти от отровни змии в България и по света. Единствения път, когато живота му е бил истински застрашен е при поставянето на противозмийски серум.
Казва се Петко Петков и един от екипа изследващи кафявата бойга в Гуам.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#54 11.05.2013 20:26:05

windwarrior
Зла Гад

Бай Кольо, то хапането ясно, особенно в БГ. Отровата на нашите змии не е достатъчна за да убие нещо повече от голяма котка да речем. Т.е. здрав и прав човек би трябвало да се размине с прилошаване и малко стрес. Впроса е ко' праим ако последва алергична реакция. Същото важи и за хапане от пчели/оси - човек може да доживее до дълбока старост без да разбере че е алергичен към такова ухапване. Да не говорим, че понякога алергии се "отключват" и в по-напреднала възраст.

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#55 11.05.2013 20:59:01

Flint
Редови

Регистриран: 27.07.2012

Към ужилванията на оси не съм алергичен, ама пчела ако ме ужили по показалеца,  ръката ми се надува до рамото. Кофти работа.
Жоро, какви автоинжектори имаш предвид, Anapen ли? Откъде може да си ги вземе човек в BG?
Знам, че има и Anapen по 500 микрограма, така че няма да има нужда да си слагаш 2 пъти.

Офлайн

0

#56 11.05.2013 21:13:25

windwarrior
Зла Гад

Flint написа:

Жоро, какви автоинжектори имаш предвид, Anapen ли? Откъде може да си ги вземе човек в BG?
Знам, че има и Anapen по 500 микрограма, така че няма да има нужда да си слагаш 2 пъти.

Днеска разглеждах един АпиПен, ама гледам че в БГ се предлага само АнаПен - има ги по разни онлайн аптеки (чукни ги в гугъла). То драмата с епинефрина е че се слага според килограмите... та в този ред на мисли 2 Х 300 ми се струва по добър вариант от 1 Х 500. Във втория вариант ако се наложи да инжектираш някой с по малко килограми (жена, тийнейджър) реално си с вързани ръце.

Ако искаш да се комбинираме за една поръчка на анапени ?

П.С. То аз като цяло смятам цяла аптечка наново да си спретвам, можем да обмислим списъка на по бира... и да изберем подходящ модулен джоб. Отсега ти казвам че TT TacPouch 7" е малък за всичко което съм намислил  :[

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#57 11.05.2013 21:28:27

Flint
Редови

windwarrior написа:

2 Х 300 ми се струва по добър вариант от 1 Х 500. Във втория вариант ако се наложи да инжектираш някой с по малко килограми (жена, тийнейджър) реално си с вързани ръце.

Ако искаш да се комбинираме за една поръчка на анапени ?

П.С. То аз като цяло смятам цяла аптечка наново да си спретвам, можем да обмислим списъка на по бира... и да изберем подходящ модулен джоб. Отсега ти казвам че TT TacPouch 7" е малък за всичко което съм намислил  :[

Даммм, не бях се сетил за жени и деца. Ами да поръчваме анапен тогава, аз съм за. Откъде и по колко излиза 300 мкг инжектор? За аптечката и аз мисля от сума време да направя една по-свястна и с повечко работи. Точно днес обмислях каква чантичка ще е най-подходяща.

Офлайн

0

#58 11.05.2013 21:35:36

windwarrior
Зла Гад

Дамм, явно се очертава локане на бира и чесане по главите. Тая седмица ми се изсипват 20+ шефа на главата, ама уикенда можем да заформим нещо ?

Ориентировъчна цена на анапен - ЦЪК

А пък чантата е съвсем отделен проблем - май ще трябва да ходим на място в Камуфлажа и да мерим. Иначе нещо таквоз ми се върти в главата - ЦЪК

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#59 11.05.2013 21:37:51

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Разбрахте прекрасно. Мисълта ми беше, че не всичко, което се вкарва от вън в организъма с цел туширане на някаква реакция е безвредно и задължително ще проработи в желаната посока.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#60 11.05.2013 21:42:16

Flint
Редови

Кажи кога и съм на линия, хем да видя и аз малко каки, тъй де smile
Ако ти дойде идея за чантичка за аптечка, кажи, че аз нещо не мога да намеря подходяща.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff