XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 04.10.2011 22:29:43

venci_knife
Новодошъл

Регистриран: 04.10.2011

Ножове от venci_knife

Здравейте.

Чета коментарите и ми се иска да ви предложа ножове, който по нищо не отстъпват на вносителите.Разгледайте сайта ми,подготвям и нови снимки. www.nojove.weebly.com

Офлайн

0

#2 05.10.2011 14:58:05

Black Wolf
Бял индианец

Регистриран: 04.12.2009
Уеб-сайт

Отг: Ножове от venci_knife

Е, тамън се бех отчаял, че вече не се правят ножки със зъбци! cool  tongue

Не отстъпват... по какво?  roll По материал (4х13 което става само за кухненски ножове), по дизайн на острието, по изработка или що?
Сигурен ли си, че могат да стигнат 57 HRC? Тази стомана?!... tongue

Извинявай драги, ама малко се изхвърляш...
Добре, че не си рекъл да ги показваш по 2-та ножарски форума, че жив ще те изядат. wink

To strive, to seek, to find, and not to yield

Офлайн

0

#3 05.10.2011 15:42:46

Bradley
cheechako

От: София
Регистриран: 23.06.2011
Уеб-сайт

Има няколко ножа със съвсем прилична линия като за ловен нож - при положение че 95% от БГ ловците ползват ножове от 4х13, които са си мекици - за тези пари биха се купували, но не вярвам някои от този или другите форуми, свързани с ножове да се заинтригува - просто отдавна сме минали на много по-качествени ножове...

А че отстъпват на всносните и много други правени от БГ майстори съм сигурен, но за всяки влак си има пътници - пак казвам - някои от моделите имат добра линия и ако са изработени добре за цените си са ОК - съветвам колегата да не се заиграва с ножове с кука за дране или с назъбване на гърба или по-дълги от 14/5 санта - да си прави 12 санта остриета с изчистени линии и да закалява по-твърдичко 58 wink

Life is GOOD!
http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Офлайн

0

#4 05.10.2011 18:08:22

Black Wolf
Бял индианец

Уеб-сайт

Още от начало се учудих на заявлението

Чета коментарите и ми се иска да ви предложа ножове, който по нищо не отстъпват на вносителите. Разгледайте сайта ми, подготвям и нови снимки.

или

български ножове-бижута, предназначени за ловци и ценители

После като разгледах за какво става дума още повече се учудих. cool

Това за ценителите ме фърли у музиката направо... Явно аз не съм ценител, щото някак си не намирам причина да придобия подобно изделие. tongue

Офлайн

0

#5 05.10.2011 18:37:19

venci_knife
Новодошъл

Няма да спорим гарантирам,че имат 57 HRC.А,за заточването няма да говорим.Трябва да се пробва.

Офлайн

0

#6 05.10.2011 19:16:16

bobber
Редови

От: Пловдив
Регистриран: 17.12.2010

а бе верно май колегата е объркал малко форума,ама е длъжен да пробва нали  big_smile

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#7 05.10.2011 20:31:06

venci_knife
Новодошъл

Колега,няма проблеми жив и здрав,всичко е ясно.

Офлайн

0

#8 05.10.2011 20:58:55

bobber
Редови

Регистриран: 17.12.2010

не ме разбитай погрешно, аз уважавам труда на всеки,а при тебе има заигравка  wink
просто в този форум темата за ножовете е много специална и съм сигурен че няма да намериш клиенти(дано да греша)
не се отказвай и успех  smile

Най-добрия нож за оцеляване е този , с който разполагаш в критичния момент -slaf40

Офлайн

0

#9 06.10.2011 08:05:38

zoso
Гъба отровна

Регистриран: 08.06.2010

Първо да кажа "Добре дошъл" на колегата venci_knife. Второ да кажа на останалите, че е малко гадно да се изказват така. Дайте да видим вашите ножове, произведени от вашите собствени ръце, пък да сравним кои са по-хубави. Знаете ли колко труд и майсторлък се иска за да се направи подобно нещо (въпроса не се отнася до Ивеца tongue )? Не знаете, щото никога не сте полирали острие до степен жена ви да си оправи сутрешния тоалет, оглеждайки се в него. Вместо това скочихте да го оплювате, че произвеждал "Кухненски ножове с ловна визия". Срамно е, бих казал аз. Единствено Бобъра даде сигнал, че уважава труда на хората. Имате ТТ данните на артикулите, имате информация за контакт с производителя, ако ви хареса му се обаждате, ако не ви хареса - не му се обаждате.  smile

Сега конкретно към колегата venci_knife: Венци, ножовете ти са хубави, но не се впечатлих от тях по простата причина, че в България на много места могат да се видят подобни неща: Етъра (Габрово), Пловдив, Костенец, Дряново, Пазарджик, София, Добрич, Бургас и т.н.  Мнението ми на ловец е - стандартни за България ръчно изработени ловни ножове. Успех!

И накрая да кажа, че на негово място и аз не бих си представил продукцията в нито един от двата ножарски форума. Причината е, че и двата форума се люшкат в двете крайности. В единия за нож се признава само ако е от "супер-дупер-ебаси-праховата стомана D2", която е стара колкото света и не е прахова, и разбира се трябва да е от хамирикански производител и да е закалена, пардон "опечена", от не-знам-си-кой. В другия форум ако не е "мозайков дамаск" със сребърни инкрустации и ако дръжката не е от полу-изгнил стабилизиран ябълков наплив калемен на череша, и ако не прилича поне малко на тия гофрета дето ги прави майстор Мишо значи въобще не е нож.

Да - и на мен ми харесва ножа ми да е от "басистоманата", и на мен ми е драго, когато дръжката му е уникална, но това не означава, че всичко останало е "кухненски консуматив". smile

Офлайн

0

#10 06.10.2011 08:26:45

slaf40
Редови

Регистриран: 15.08.2010

Мдаа , колкото и да ми е трудно  sad ... съм длъжен да  поздравя колегата zoso за отговора му !
По-простата причина , че и аз съм на същото мнение и обмислях подобен отговор , но той го е направил вместо мен и то доста добре.

Защо не си спомняме бъдещето ?

Офлайн

0

#11 06.10.2011 08:41:42

Yavor
Редови

Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Кои "останалите"? То единия беше Ивеца, другия ВълкО  smile Иначе: човекът е пуснал из форумите негови неща, на прилични цени, какво пък толкова? Ми това си е най- нормален маркетинг  бе, много ясно че и тук ще ги покаже!
Аз пък хал хабер си нямам от стомани, линии и дръжки. Нож си избирам според това дали ми е удобен и дали ми харесва чисто визуално  big_smile  В тази връзка ножове с дръжки от рог не ме кефят, така че  нищо не си харесах от сайта. Ама пък и не съм ловец, така че... Абе спам да има, иначе форумът ще загуби своята неповторима атмосфера! lol  lol

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#12 06.10.2011 08:46:39

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Яворе, да не си помисля, че смяташ, че уникалната атмосфера на форума се дължи на спама!  mad  Аз мислех, че на друго разчитаме! roll

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#13 06.10.2011 08:53:45

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Излъгах обаче: Арт. № 2107 във варианта с дебелина 3мм и ако имаше дупка за връзка на дръжката, направо го отнасях wink

Офлайн

0

#14 06.10.2011 08:56:20

Yavor
Редови

Уеб-сайт

Стояне, съдържанието си е съдържание, но атмосферата зависи от нас потребителите. А ние всички, както знаеш, сме капацитети и в духа на форумната традиция посрещнахме човека както си трябва- с офтопик и заяждане  big_smile

Офлайн

0

#15 06.10.2011 09:17:06

Black Wolf
Бял индианец

Уеб-сайт

Хм... не мислех да се занимавам повече, но колегите ме провокираха. cool

Zoso, не мога да се съглася, че който не прави ножове не може да има мнение. Оценката на ножовете я правят ПРЕДИ ВСИЧКО потребителите, пък било потенциални.
Иначе "портретите" на двата ножарски форума са доста забавни (и доста верин). tongue Но благодарение на тях и на контактите с хора от тях за последните години научих доста неща.

Слави, честно да ти кажа, слагам сто пъти по-нагоре (от това, което обсъждаме) примерно твоята MOЯА 2000 - защото е оригинална, направена със закачка и намигване и въобще си е гот. wink

Защо се подразних? Цените са си според продукта, визията си отговаря на определени представи и вкусове и пр. и пр.
Но да ми се казва, че това са "ножове-бижута за ценители" (част от въведението в сайта) и че не са по-лоши от "вносителите"... сори, ама все едно ми казват, че ям доматите с колците! tongue
Именно щото съм бир парче ценител. cool И щото съм виждал чат-пат "вносители", ама не китайски и испански...

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff