XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#46 30.09.2011 21:11:15

gavra74
Редови

От: от 01.07. - кореняк варналия
Регистриран: 24.08.2010
Уеб-сайт

Отг: Справка за носенето на хладно оръжие в България

Някъде бях чел, че оръжие е всеки предмет, от чието естество е да се увреди здравето или живота. но и това е бая неточно. Например естеството на тигана е да се правят палачинки... Но ако жената го набара докато е ядосана... Няма пропуск на къси и средни разстояния.... Успяваш само да кажеш "Жена, за какво ти е тоя тиганььььь..."

Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Офлайн

0

#47 30.09.2011 22:02:55

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Според фолклора, най-опасното хладно оръжие на руския Спецназ е... вилицата. Два удара - осем дупки.

А сериозно - гледал съм няколко филмчета сваляни от тук - там, по повод обучението на различни спец-части. Дори като вземем предвид че в тези филмчета едва ли показват дори и 10% от реалната им подготовка - истината е че тях ги обучават да убиват човек със съвсем обиковенни и тривиални предмети от бита - химикалка, кредитна карта, навито на руло списание...

П.С. Само за справка - терористите отвлекли самолетите, които се забиха в СТЦ на 11 септември са използвали ... макетни ножове:

OLFA_XH-1.gif

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#48 01.10.2011 09:49:14

Kent
Wee Willie Winkie

От: Варна
Регистриран: 17.02.2010

А сериозно - гледал съм няколко филмчета сваляни от тук - там, по повод обучението на различни спец-части. Дори като вземем предвид че в тези филмчета едва ли показват дори и 10% от реалната им подготовка - истината е че тях ги обучават да убиват човек със съвсем обиковенни и тривиални предмети от бита - химикалка, кредитна карта, навито на руло списание...

сори за офф-а но навитото на руло списание  или дебел вестник от хубава хартия навит на руло, сгънато на две и пълен отвътре с жълти стинки да речем си е страшно оръжие ползвано доскоро от небизизвесните британски запалянковци big_smile а си спомням че един път в странджа поради факта че никй немаш нож, се наложи да се жертва една от фонокартите /имаше и такива нали помните/ и да се наточи та рязохме и салата и салам с нея три дни и аз дори се порязах big_smile

77. Морските кончета винаги пътуват заедно - хванати опашка за опашка.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff