XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#616 06.07.2020 06:20:30

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Отг: Тема за интересни и любопитни неща

Орлов, още ли бъркаме освобождението с окупация?! Я виж терминът в договорът от Сан Стефано. И за чия сметка е мурабето? И ако мен и Жоро наричаш русофоби, кажи нещо за Захари Стоянов, Стамболов, Раковски, Симеон Радев, Левски, Вазов, капитан Мамарчев, Христо Македонски.
То да пръскаш русофилия наоколо и да имаш аргументи са различни неща.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#617 06.07.2020 09:14:20

Orlov
Редови

Регистриран: 03.05.2016

Кольо написа:

Орлов, още ли бъркаме освобождението с окупация?! Я виж терминът в договорът от Сан Стефано. И за чия сметка е мурабето? И ако мен и Жоро наричаш русофоби, кажи нещо за Захари Стоянов, Стамболов, Раковски, Симеон Радев, Левски, Вазов, капитан Мамарчев, Христо Македонски.
То да пръскаш русофилия наоколо и да имаш аргументи са различни неща.

Вие с уинда имате сериозни проблеми на темата Русия. Дори не признавате 3 март като национален празник.
Върни се назад в мненията и ще видиш че съм качвал само интресни исторически събития.
Вие обаче подскачате безпричинно като ущипани невести и почвате лов на вещици.
Даже почнахте да ми задавате лични въпроси. Не ви ли е неудобно малко? Явно никак. mad
Но вашето състояние е описано в тази статия.

Последно редактиран от Orlov (06.07.2020 09:25:46)

Офлайн

0

#618 06.07.2020 09:20:18

Orlov
Редови

Интересна статия за посещението на граф Игнатиев в България през 1902 година за честването на 25-годишнината на Шипченската епопея.
Кой е граф Игнатиев може да разберем от тук.
250px-General_Nikolay_Ignatev.jpg
Цялата статия е поместена тук.
Ето извадка от нея:

Това последно посещение в България е лятото на 1902 г. за честването на 25-годишнината на Шипченската епопея. 70-годишният граф пристига по море във Варна и през Шумен, Търново и Габрово стига до Шипка, а оттам през Стара Загора и Пловдив продължава до София. Пътят му навред е прекъсван от спонтанни масови „безредици“ от вид, който не може да се инсценира. Един кратък епизод от минаването му транзит с влак през гара Ихтиман е случайно запазен от писателя Гьончо Белев:

„— Ура-а! Ура-а-а! — се раздраха гърла от викове. Това продължи няколко минути и ако граф Игнатиев не беше дал знак за спиране, „ура-то“ може би щеше да продължи до вечерта.  Той искаше да говори, но съдийката го изпревари. Тя се повдигна на пръсти и му поднесе букета. После се изкашля и смутено заговори: 

— Ние винаги ще имаме за идеал начертаната от вас Санстефанска България — каза тя на македонски диалект. 

Граф Игнатиев попита: 

— Ако съдя по вашето наречие, вие сте македонка, нали? 

— Да, ваше сиятелство — отвърна с треперещ глас тя. 

— Предайте на вашите съотечественици да не губят своите сили. Събирайте ги и в момента, когато всичко бъде готово, аз ще ви дам първия сигнал да употребите вашия юмрук — и той вдигна свитата си на юмрук ръка.

„Граф Игнатиев остана пет дни в София. Те бяха пълни с непрекъснати чествувания за него. Както му бе редът и княз Фердинанд даде в двореца вечеря-гала в негова чест. Рядко е било, щото един хазаин да е тъй зле разположен да посреща поканения гост. Фердинанд бил в мрачно настроение. Вече от Шипка той се беше върнал намръщен... душевното състояние на княз Фердинанда се влоши още повече след пристигането на граф Игнатиев в София. Още преди тържествата на Шипка „Нов век“ – орган на стамболовистката партия, беше го предупредил против разпалването на русофилските страсти у българския народ. „Политиката на чувства – пишеше вестникът – е опасна, колкото за страната, толкова и за княза.“ Фердинанд се стресна сега, като че ли тази опасност зее пред него. Триумфалното посрещане на граф Игнатиев, овациите му, „ура“-та, които цепеха над София есенното небе, всичко това, което в действителност беше проява на признателност към него за личните му исторически услуги, виждаха се на княза като избухването на една стихия, влачеща неудържимо българския народ към Русия. Той се уплаши. На вечерята в двореца, на която бяха поканени всички шефове на управляващите партии, докато гостите заобикаляха граф Игнатиев, той повикал Димитър Петков на страна и с разтреперан от вълнение и гняв глас му казал: „Петков, чухте ли виковете на един полудял народ? Чувствувам, че българският престол се клати под мен. Петков, тия дни Фердинанд Сакс-Кобург-Готски не е княз на България: княз на България е Николай Павлович граф Игнатиев.“ [...] Този разговор ставаше на 10 септември 1902 г.“

Последно редактиран от Orlov (06.07.2020 09:22:44)

Офлайн

0

#619 06.07.2020 09:42:18

Orlov
Редови

Кольо написа:

Я издялкай един федерстик и го снимай за форума. Ще е очевидна реабилитация. Това ме кара да се замисля - знаеш ли какво е федерстик и с кокво ще го издялкаш?

Не разбирам, за какъв се имаш във форума за да ми казваш какво да правя? Не съм ти длъжен с нищо.
Да ти напомня че аз съм този дето качи интересните исторически статии.
Ти, заедно с братчето ти по акъл се постарахте да ги осе@ете! mad

Последно редактиран от Orlov (06.07.2020 09:44:09)

Офлайн

0

#620 06.07.2020 10:16:31

Кольо
КорифееЦ

А аз да ти напомня, че форумът е за бушкрафт а не за исторически спекулации.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#621 06.07.2020 10:27:17

Orlov
Редови

Кольо написа:

А аз да ти напомня, че форумът е за бушкрафт а не за исторически спекулации.

Как пък в другите форуми статите минават за интересни, а в този за "исторически спекулации"?
Очевадно проблема не е в статиите, а в двама налагащи мнението си съфорумци.
Виждам че си напът да прокараш идеята да не се качват подобни статии. На мен ми е все тая, жалко за тези дето четат форума. smile

Офлайн

0

#622 06.07.2020 11:17:28

ilianlp
Балканджия

От: Троян
Регистриран: 18.04.2010

Кажете му, че не сте двама. По-скоро той е сам!
... и срам!

Memento mori

Офлайн

0

#623 06.07.2020 12:03:11

Кольо
КорифееЦ

Виж ти?! Аз пък като гледам рейтингът за полезност ( и интерестност ) под статиите да взема да допусна, че не се радват на особен интерес. А жалко. По едно време реших, че си налучкал начин да се впишеш.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#624 06.07.2020 12:19:01

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Стратегията на Орлов е повече от ясна. Упорито пуска провокативни статии, с цел да ме изкара от равновесие, и после да се изживява като дисидент. В последните му няколко поста вече започва да се опитва лека-полека да влезе в ролята на невинна жертва на уинда и Кольо.

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#625 06.07.2020 12:32:43

Orlov
Редови

windwarrior написа:

Стратегията на Орлов е повече от ясна. Упорито пуска провокативни статии, с цел да ме изкара от равновесие, и после да се изживява като дисидент. В последните му няколко поста вече започва да се опитва лека-полека да влезе в ролята на невинна жертва на уинда и Кольо.

Цъ. Бъркаш хронологията. Статиите с изключение на 2 от последните не са провокативни.
Там от където са взети не минават за такива, гаранция.
Вие с Кольо успяхте да ме накарате да реагирам остро срещу безмислените ви русофобски коментари.
Както очаквах, конфронтацията беше неизбежна.
Сега, за да не се окаже че съм в грешка, ако желаеш може да посочиш кои статии (без паметника и графа - те са от друго място) минават за провокативни.
Като ми ги посочиш, обещавам да пусна доводите ти, там където са публикувани за да се посмеят малко хората. smile

Офлайн

0

#626 06.07.2020 13:39:51

rossko
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Лично аз  отваря новите мнения в "Тема за интересни и любопитни неща" в нов таб и като се върна към него .. се чудя къде съм цъкал по погрешка. Не виждам нищо любопитно и интересно в цитирането на википедия.

И да тук не е исторически форум.

Последно редактиран от rossko (06.07.2020 13:41:10)

Офлайн

0

#627 06.07.2020 14:01:27

osobso
Сталкер

От: София
Регистриран: 27.05.2016

rossko написа:

Лично аз  отваря новите мнения в "Тема за интересни и любопитни неща" в нов таб и като се върна към него .. се чудя къде съм цъкал по погрешка. Не виждам нищо любопитно и интересно в цитирането на википедия.

И да тук не е исторически форум.

Лично на мен не ми е интересно и спрях да чета !!!

In vino veritas, in aqua sanitas.

Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Офлайн

0

#628 06.07.2020 18:17:27

кочевой
Редови

Регистриран: 17.02.2012

Истински интересно е, че вече северната граница на ареала на чакала вече е Естония, а западната Австрия. Имайте предвид, че през 60те години на миналия век северна граница е била Странджа планина. Тоест за около 60 години това звяр е превзело половин Европа. И даже в Хърватия и Грузия има установени хибриди между чакал и куче, получели се по естествен път без човешка намеса. А в България хибриди между вълк и чакал. 
А тук при нас наскоро беше застрелян бял.

Офлайн

7

#629 07.07.2020 10:04:06

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Мда, интересно е и как се е получил хибрида на вълка с чакала, защото вълците по принцип доста мразят чакалите и ги изтребват къде ги хванат...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#630 07.07.2020 11:09:46

rossko
Редови

Регистриран: 06.12.2009

До колкото знам вълците не пропускат да похапнат и кучета.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff