XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 06.04.2011 20:13:24

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Генетични заложби и оцеляване

Винаги съм си задавал въпроса - има ли някакви генетични заложби или кодове, които са "вградени" в представителите на народи, общности, или цели раси, които да им помагат за тяхното оцеляване в естествената им среда. Този въпрос се "подклажда" и при всяка олимпиада, когато гледаме изваяните чернокожи тела - предимно на лекоатлетите.

Дали наистина Майката Природа не е дарила или по-скоро "обезщетила" такива народи и раси, заради условията, в които живеят? Едва ли ходят всеки ден на фитнес, каланетика или пилатес!

Повод за тези размисли ми даде именно тази снимка. По грациозни тела не съм виждал!

022968773-big.jpg?r=0

Вие как мислите? Природата ли е помогнала, естественият подбор, средата, или това са пълни глупости?

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#2 06.04.2011 20:26:33

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Отг: Генетични заложби и оцеляване

Още другаря Маркс го е казал - битието определя съзнанието.

ИМХО, има раси физиологично предпределени да понасят по-лесно дадени климатични условия. От там нататък си е индивидуално. И нека все пак да не забравяме че това, което за нас е бушкрафт, за милиони хора по света е ежедневие. Средностатичстически европеец в амазонската джунгла ще е също толкова безпомощен, колкото амазонски индианец в центъра на София. Така че - четете другаря Маркс smile

Що касае черната раса конкретно - бях чел изселдване че при тях генетично е заложена развита мускулатура, за сметка на по-тежка костна система и рефлекси. Затова има цели спортове (напр. плуване, колоездене) в които чернокожите скортисти не са никак успешни.

П.С. А ако видиш моето "грациозно" тяло, веднага ще забравиш тази снимка smile

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#3 06.04.2011 20:55:46

webe
Редови

Регистриран: 07.11.2010

Подкрепям windwarrior , ама дай да го видим това грациозно тяло.И по-точно как си го направил  smile .

Офлайн

0

#4 06.04.2011 21:11:21

windwarrior
Зла Гад

Мойто грациозно тяло е плод на дългогодишно третиране с разтвор от хмел и малц, а също така дестилат от същия този малц. Иначе казано - бира и уиски. Ако можех да се имплантирам в стадо тюлени, щях да бъда техния еквивалент на Ален Делон и женските тюлени щяха да обожават финната ми талия smile А в стадо хипопотами бих минал направо за анорексик...

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#5 06.04.2011 21:27:29

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

windwarrior написа:

Още другаря Маркс го е казал - битието определя съзнанието.

Колега Wind, не става въпрос за битие и съзнание - изваждам този контекст от целият твой пост и питам, - мамка му, защо моята или твоята жена /sorry-твоята не съм я виждал/ не изглеждат като тези газели? Верно - и те покрай нас си знаят за какво оцеляване става въпрос, ама - `баси физиката!!!

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#6 06.04.2011 21:32:13

windwarrior
Зла Гад

Релакс - веднага отговарям. Защото моята и твоята жена, когато искат да сготвят пиле за вечеря - отварят хладилника. А газелите от снимката първо трябва да го хванат в гората, после да го опърлят, изкормят и чак тогава да го сготвят.

Все едно да питаш защо бачкатора от строежа до нас има по-нацепена коремна преса и тяло от което всяка жена би близала сладолед, от мен, дето най-голямото ми физическо усилие е да се завлека от служебния паркинг до офиса.

Битието, братко, битието....

Sir Winston Churchill

Офлайн

0

#7 07.04.2011 06:38:23

GOART
Редови

От: БГ/SE
Регистриран: 05.01.2011

Тази физика  според мен се дължи и да избягат от хищниците.......в продължение на около 40000 години.
П.С.  Абе, чудя се ......Какви им са на тез циганите?  big_smile

Tри неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!

Офлайн

0

#8 07.04.2011 07:51:46

parev
Редови

От: Стара Загора
Регистриран: 27.01.2010

Аз най им завиждам за зъбите. А циганите им, мисля, са като нашите- мързеливи, крадливи, ебливи и немислещи за нещо по-нататъшно от един час. smile И отдавна са се изнесли към Франция и Холандия.  big_smile

Офлайн

0

#9 07.04.2011 11:52:43

scrooge
Редови

Регистриран: 21.02.2011

parev написа:

Аз най им завиждам за зъбите. А циганите им, мисля, са като нашите- мързеливи, крадливи, ебливи и немислещи за нещо по-нататъшно от един час. smile И отдавна са се изнесли към Франция и Холандия.  big_smile

Що им завиждаш на зъбите?Че то и жълти да са ,пак ще изглеждат бели от тази черна кожа

galino написа:

Тази физика  според мен се дължи и да избягат от хищниците.......в продължение на около 40000 години.
П.С.  Абе, чудя се ......Какви им са на тез циганите?  big_smile

кви да са им....потомци big_smile

П.С. а кви са им маймуните

Офлайн

0

#10 07.04.2011 12:03:34

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

scrooge написа:

П.С. а кви са им маймуните

Храна...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#11 07.04.2011 12:47:13

anjsan
Пущиняк

От: Пущинака
Регистриран: 04.01.2010

Според мен има специфични заложби в хората от различните раси, но не е общовалидно за всеки и за всичко . Негрите от африканските страни редовно си тичат из обширните тамошни области и затова са много добри в леката атлетика . Тези на снимката горе , също спортуват smile  - то си личи . Най-добрите бегачи на дълги разстояния обаче  са едни индианци от племе в южна америка .
Ръста ,също е от значение - северните народи са по-високи (без ескимосите де ), а покрай екватора са по-дребни . Това обуславя някои успехи при физически действия .
Европейците сме всестранно развити и мързеливи също така - средна работа . .....

Донту Ориби Хапи

Офлайн

0

#12 07.04.2011 13:08:41

parev
Редови

От: Стара Загора
Регистриран: 27.01.2010

Що им завиждаш на зъбите?

Най-вече, защото са здрави и мисля, че това им е генетично заложено. Цветът няма значение (нутриите са с жълто-оранжеви зъби, ама са здрави). wink  Отделно от това, май генетично е заложено на африканките да са с малки и провиснали цици. big_smile

Офлайн

0

#13 07.04.2011 18:10:13

wild wolf
Редови

Регистриран: 26.12.2010

Аз лично смятам, че се дължи на начина и средата им на живот. Само като пример, без да претендирам за точност и изчерпателност, в двора на училището срещу което живея, отвреме на време виждам група циганчета около 10-13 годишни, които се състезават помежду си с набирания и изглеждат доста по добре физически от позатлъстелите си връстници българчета .... та май липсата на компютри и разните снаксове имат значение......................... neutral  neutral  neutral

Офлайн

0

#14 07.04.2011 18:49:04

Живко Добрев
Редови

Регистриран: 04.04.2011

Ами аз мисля,че има някаква връзка с мястото където живеят,но и не съм на мнение,че те са пригодени само за своя регион на живеене.  wink

Офлайн

0

#15 08.04.2011 07:48:32

mchervenkov
Редови

Регистриран: 17.12.2009

Има връзка с мястото на живеене това пред ТВ и в кръчмата определя битието и теглото на човека. На жена ми приятелките както и тя страдат от едно основно заболяване Мързел. Като им кажеш ай на разходка все едно че им бъркаш не знам къде и по кръчми им дай само па после се чудят що не са стегнати и развиват теории за храненето. То си иска движение ама то си е жена!

Мързелът е подсъзнателна мъдрост.

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff