XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 23.03.2011 09:20:47

KamenK
Новодошъл

Регистриран: 23.03.2011

Непредвиден трекинг из Хималаите

Офлайн

1

#2 23.03.2011 09:27:49

xenos
Modern Abo

От: Дивдядово, Шумен
Регистриран: 06.10.2010
Уеб-сайт

Отг: Непредвиден трекинг из Хималаите

Здравей Камене! Предполагам ти си главния герой в разказа?! wink Много интересно и поучително! Само можеше и кратко анонсче да сложиш преди линка, че така малко е "хвърчащо". wink

Добре дошъл във форума! wink

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#3 23.03.2011 11:15:50

Yavor
Редови

От: София
Регистриран: 14.10.2010
Уеб-сайт

Направо ме шашна!  yikes

Един е Айляк и Мохабет е негов пророк!

Офлайн

0

#4 23.03.2011 12:58:54

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

Добре дошъл на Камен!
Поразителна история! И това ако не е оцеляване... Браво за духа, защото без него в подобна ситуация всеки е направо обречен.

Камене м/у другото, без да подозираме, че толкова скоро ще ни направиш съпричастни към преживяното от теб, ето и нашите вълнения във форума по повод този инцидент:  "Българин-парапланерист е открит след 5 дни - жив в Непал !!!"

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#5 23.03.2011 14:22:37

rossko
Редови

Регистриран: 06.12.2009

Поздравления за силния дух и волята, малко хора биха се справили с подобно преживяване.
Ще ми бъде интересно да науча всякакви подробности, а защо не да го видим и във филм,
мисля че ще е страхотен сценарий за филм по изстинки случай

Офлайн

0

#6 23.03.2011 21:11:48

velio
Bushman

Регистриран: 17.02.2011

Браво Камене, много добре си разказал какво ти се е случило. Почти се почувствах като в Хималаите.  smile
Най-важното естествено е, че си се измъкнал от ситуацията, в която си попаднал! Пожелавам ти още много полети и друг път да не ти се налагат подобни упражнения!  smile
На мен лично ми е интересно с какво беше облечен освен с непромокаемия панталон, от който си изрязал единият джоб, за да стоплиш вода, и какъв нож носеше в себе си?  smile

Последно редактиран от RELAX (23.03.2011 21:25:25)

Офлайн

0

#7 23.03.2011 22:42:07

soti
Редови

Регистриран: 21.05.2010

Как от Българското посолство в Индия учтиво са обяснили, че в момента имат парти по случай трети март и какво точно изобщо могат да направят. А когато Дилън, колега, а също и журналист за Уницеф е взел телефона, за да разговаря с тях, някак си перфектната връзка е изчезнала и след това вече никой не е вдигал телефона.

Как може всички да помагат освен тези на които това им е работа ??? Няма такава държава........ sad

Потомци, вий напразно ще се ровите,
докрай едва ли ще узнайте вий,
когато се наливаха основите —
какъв живот живяхме ний!

Офлайн

0

#8 23.03.2011 23:29:08

Ийон Тихи
Редови

От: под Шуменското плато
Регистриран: 02.02.2011

Здравей Камене,
Добре дошъл във форума! За нас е чест, че можем да почерпим вдъхновение и опит от човек, като теб.
Направи ми силно впечатление, че в нито един момент не си изпитал отчаяние, или паника. Поне от разказа ти не личи да е имало такива.
Някой от колегите попита какъв нож използваш. За мен е интересно, също така, по какъв начин си запалвал огъня през тези няколко тежки дни.
И защо не си можел да повярваш, че някой те търси. Нима си си мислел, че Румен и Валя /с които сте били заедно, преди да се разделите във въздуха/ ни най-малко не ги е било грижа какво е станало с теб. Или може би учудването ти, че някой те е търсил, се е дължало на стреса.
Най-вече се  радвам, че всичко е приключило благополучно.
И още веднъж - поздравления за проявеното самообладание.

В основата на бушкрафта стои изучаването на Природата и на нещата, които тя може да ни даде.

С нарастването на знанията и уменията ти в бушкрафта, ти ще се нуждаеш от все по-малко и по-малко екипировка. Не от все повече и повече.

Офлайн

0

#9 24.03.2011 00:04:26

RELAX
Модератор

От: Шумен
Регистриран: 13.03.2010

soti написа:

Как от Българското посолство в Индия учтиво са обяснили, че в момента имат парти по случай трети март и какво точно изобщо могат да направят. А когато Дилън, колега, а също и журналист за Уницеф е взел телефона, за да разговаря с тях, някак си перфектната връзка е изчезнала и след това вече никой не е вдигал телефонаКак може всички да помагат освен тези на които това им е работа ??? Няма такава държава........ sad

Soti, аз лично не се учудвам! /за съжаление/ Някой, нещо повече да е прочел или да е разбрал повече от това, което е посочено в кратката статийка от ЦЕНТРАЛЕН БЪЛГАРСКИ ЕЖЕДНЕВНИК - "Българин-парапланерист спасен след 5 дни - жив !!!" и толкова..... Ако Камен /евала/ не беше описал всичко това за нас, зада ни направи съпричастни, някой щеше ли да се сети за него? Едва ли! Или чисто по български, повечето ще кажат - какво пък, - правил си кефа, пострадал - спасили го... Какво толкова е станало?
Другите измерения са толкова чужди на нашите управници, а дори и на журналистите /драскачи/, че немогат да "отсеят зърното от плявата". В Непал се скъсали да се снимат с него месните величия /защото никой не е вярвал, че ще го намерят, - жив/ а тук, при нас - Камен е "световно" , не! - български неизвестен - наистина, жалко!!! А за действията - / или по-точно - бездействията - липсата на действия и ангажираност/ на ДЪРЖАВНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ назначени в Непалското представителство на нашето посолство от МВнР - нямам думи!
"Нема такава държава" - сравка: - Слави Трифонов

self-made-man  ...Разликата между мъжете и децата е най-вече в цената на играчките!...

"... там където глупостта царува, разумът е безумие..."

Офлайн

0

#10 24.03.2011 10:08:52

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

Мда... само като се замисля за какви простотии гледам репортажи от по 5-6 минути по новините. И какви специални репортажи по половин час в разни специализирани рубрики... Няма място вече за истинските, героични постъпки... Всичко трябва да е криминално, пошло, отвратително... Хляб, и зрелища...
А може би нашенските медии ги е срам заради собствената си, и тази на държавата реакция?! Няма да ни бъде, май...

Бушкрафтът е най-първото от всички занимания на хората. И дори по Земята да стъпва последния човек, той ще бъде практикуван!

Офлайн

0

#11 24.03.2011 10:58:12

zdr_spasov
Редови

От: гр. Свищов
Регистриран: 17.12.2010

Пoздравления за Камен.
Освен всички въпроси, които вече зададоха съфорумници, аз ще кажа, че този разказ съвсем спокойно може да послужи за сценарий на един филм по действителен случай. Особено, като се обедени с разказите на хората, които са се тревожили за Камен и са организирали издирването му.
Или поне по подобие на филмите на Дискавъри "I shouldn't be alive".

Офлайн

0

#12 24.03.2011 11:04:07

xenos
Modern Abo

Уеб-сайт

"I shouldn't be alive" е доста плашещо като заглавие, макар че според тия, които са го търсили май е започвало да звучи долу-горе така. Имаше някаква поредица "I survive!", или нещо от рода. Добро е за епизод от нея. Между другото, ако бях български продуцент, бих събрал такива български (с българи) истории, и бих направил подобна поредица. Ама то ще влезе ли в програмата между "Перла", "Листопад", "Незнам-ква-си либоф", "Джам-барака" и т.н?! roll

Офлайн

0

#13 24.03.2011 12:45:34

parev
Редови

От: Стара Загора
Регистриран: 27.01.2010

Аз се надявам за рожденния ми ден (7.05. на авиационния фестивал в Белозем), Камен да ме издигне малко над „земните проблеми“. От как се помня, погледът ми е все в небето - време е за „бойно кръщение“.  Живот и здраве и подходящи обстоятелства - дано се засечем!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff