XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 16.06.2020 12:37:43

piqnica
Новодошъл

От: София
Регистриран: 16.06.2020

Локации около София

Здравейте,

Можете ли да препоръчате северозападни локации съвсем близо до София подходящи за бушкрафт ентусиасти?

Офлайн

0

#2 16.06.2020 16:41:05

Australopitecus
Новодошъл

Регистриран: 25.11.2019

Отг: Локации около София

Чепън и Понор

...по-скоро асиметрия, отколкото симетрия може да послужи за символ на многообразие и величие на природата. - Ясунари Кавабата

Офлайн

1

#3 16.06.2020 18:57:26

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Ето тук. Не знам дали е достатъчно Северозападно за теб, но разбрах, че имат и хотел за Кане корсо. Имат и ТИР за стрелби, верно с детски автоматчета и постолетчета, но в паралелните реалности важна е тръпката. https://www.google.bg/maps/place/%D0%9F … 24.0680878
Някой хора продължават да си мислят, че да се ебаваш с форума е най-интересният начин да си избиваш комплексите. Пак ще отвори работа на Уинда.

Последно редактиран от Кольо (16.06.2020 19:00:49)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

5

#4 17.06.2020 15:03:40

kyshe
Редови

От: Русе
Регистриран: 15.03.2017
Уеб-сайт

Питай Куман. Той ще те научи да оцеляваш.Ще кали волята и духа ти. Ще ти предостави пълноценни преживявания близо до природата и животните.

Достатъчен е един слънчев лъч, за да разсее много сенки.

Офлайн

1

#5 17.06.2020 17:48:57

piqnica
Новодошъл

Кольо написа:

Ето тук. Не знам дали е достатъчно Северозападно за теб, но разбрах, че имат и хотел за Кане корсо. Имат и ТИР за стрелби, верно с детски автоматчета и постолетчета, но в паралелните реалности важна е тръпката. https://www.google.bg/maps/place/%D0%9F … 24.0680878
Някой хора продължават да си мислят, че да се ебаваш с форума е най-интересният начин да си избиваш комплексите. Пак ще отвори работа на Уинда.

Какъв ти е проблема бе, Кольо ?

Офлайн

0

#6 17.06.2020 19:01:08

piqnica
Новодошъл

Australopitecus написа:

Чепън и Понор

Благодаря ти, но май ще се откажа да влизам повече в БГ форуми. Чувствам се като на селски площад. Гледат ме накриво, заяждат се, слагат ми минус репутация, няква муцуна ми праща линкове към психиатрия. Къде попаднах?

Ще помоля темата да бъде закрита...

Офлайн

0

#7 17.06.2020 19:05:57

kyshe
Редови

От: Русе
Регистриран: 15.03.2017
Уеб-сайт

Питай чичо гугъл за чепън и понор.  Това не знам защо го приемаш за заяждане. И не се плаши от репутацията. Аз изядох бана в бг. мама преди да се регистрирам тук.

Достатъчен е един слънчев лъч, за да разсее много сенки.

Офлайн

0

#8 17.06.2020 19:09:03

piqnica
Новодошъл

kyshe написа:

Питай чичо гугъл за чепън и понор.  Това не знам защо го приемаш за заяждане. И не се плаши от репутацията. Аз изядох бана в бг. мама преди да се регистрирам тук.

Кольовския и твоя преден коментар са достатъчно заядливи. А за Чепън и Понор не го приемам за заяждане и вече разгледах инфото в нета.

Офлайн

0

#9 17.06.2020 19:41:55

Кольо
КорифееЦ

piqnica написа:
Кольо написа:

Какъв ти е проблема бе, Кольо ?

Понеже гледам, че развиваш темата освен на лични и във форума, ще си позволя да постна това, което ти отговорих на лични.
Мисля си, че си този, който влизаше до скоро с различни никове и който беше баннат на два пъти. Ако не си този за който те мисля - се извинявам. Очевидно и други те мислят за същия човек.
Съжалявям, че си разочарован. Или приемаш извинението и даваш нататък или се изживяваш като жертва и си учиш полезните неща сам и и не ти пука. Форумът е отворен и всеки, който споделя ценностите ни е добре дошъл. Ако се впише - ок, ако не - здраве да е, каквото такова.
Относно питането ти - бушкрафт може да се практикува на всякъде, даже в парк.

Ще добавя: Ако не си лицето Танарес и квото и да беше там след първия бан, се извинявам пред всички. Ще ти дам обаче един съвет. Като влезеш в стая, където некви хорица си хартувкат на некви теми, нормално е да се представиш и да кажеш две - три думи за себе си. Така сме направили всички. Да влезеш и без да поздравиш и да се представиш и първата ти работа е да зададеш въпрос от такова естество е меко казано странно. Та от там дойде и недоразумението, но явно не само аз мисля, че влизаш за пръв път.
Та така. Давай сега.:)
Кажи кой си, как те развълнува общуването с природата и кое те накара да търсиш повече информация и контакти с хора като нас? Каже ни, къде ходиш и как си прекарваш времето в дивото? Визитките на всеки от нас можеш да намериш в съответната тема.
За да изгладим напрежението ще ти се представя.
Казвам се Николай и от дете съм сред природата. Всичките ми хобита - пещерно дело, катерене, риболов, хамакуване и бърдуочинг са посветени на това да съм сам или с приятели сред природата. Аз съм от щастливците, които с хобито си съм си изкарвал прехраната. Във форума съм от доста време и тук съм намерил много съмишленици, от които съм научил много, дал съм каквото съм могъл и съм прекарал страхотни дни и вечери край огъня. Много от тях вече са сред най-близките ми приятели. smile Та така.

Последно редактиран от Кольо (17.06.2020 19:53:13)

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

6

#10 17.06.2020 21:47:36

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Има нещо хубаво обаче и не може да го отречем. С всяка регистрация става по тактичен. НО е упорит младеж, е продължава с ЛС но май така е свикнал. Или сваля напрежението. Сега ме е яд за дето изтрих моята поща. Щяхте много да се забавлявате.

Офлайн

2

#11 17.06.2020 21:52:38

desi chobanova
Редови

От: Гр. Русе
Регистриран: 22.01.2017

Владко, аз моето писмо не съм го изтрила smile
Наистина е забавно- прочетох го преди малко отново, като каза и се посмях отново lol

Офлайн

0

#12 19.06.2020 12:39:19

piqnica
Новодошъл

Нов съм във форума и за пръв път влизам в БГ форум за бушкрафт, разглеждах си на други места продукти и информация досега, но няма как да намеря информация на местно ниво там.
Казвам се Мартин и съм от София. Исках да намеря информация тук от по-опитните за местенца близо до София, които можеш да съчетаеш с леки разходки и да стават за бушкрафт ентусиасти.
Да няма хора, да е "по-диво" и да си почиваш от лудницата на града. Искам да го съчетая с риболов по възможност, палене на огън и хамакуване, а защо не и палатки. Казвам ентусиасти , защото сме съвсем боси в това начинание. Разполагаме с някаква екипировка, но предстои да разберем и от какво имаме нужда след няколко нощи прекарани под открито небе. Нямам планове да оцелявам сам с нож в гората. Ще се радвам на всякаква информация, която получа тук.

Офлайн

0

#13 19.06.2020 13:59:15

Кольо
КорифееЦ

Е, това е друго нещо. smile Добре дошъл.
За практикуването на бушкрафт не ти трябват специални места и условия - това му е хубавото на това хоби.  Както ти разбрах въпроса, явно търсиш място за дълги уикенди с преспиване. Лозенска, както вече стана дума, Понор и Чепън, Врачански балкан, Стара планина са все места където можеш да намериш подходящи условия за строене на биваци, да практикуваш примитивни техники за риболов (препоръчвам ти да си вземеш риболовен билет) и палене на огън. Всички тези неща можеш да практикуваш и в парка дето се казва. Аз съм експериментирал с различни техники за опъване на хамак и на площадката на блока. Да показваш на децата боудрил или хендрил, упражнения с чакмак и огниво или различни възли е и интересно и приятно и полезно.

20190808-101531.jpg
И докато си седиш в хамака, можеш да си дялкаш федерстикчета, да си нарежеш брезова кора, да си практикуваш възли и ето ти съвсем истински бушкрафт.

Последно редактиран от Кольо (19.06.2020 14:13:23)

Ръдиард Киплинг

Офлайн

1

#14 19.06.2020 16:45:38

Seeker
Редови

От: гр. Варна
Регистриран: 05.02.2017
Уеб-сайт

Добре дошъл и от мен.
Тук освен бушкрафт, може да се научат добрите практики за къмпингуване и планинарство и др. Така да се каже, с каквото можем ще помогнем. smile Във форума има страшно много информация и  търсачката е страшно полезна.
Иначе хората тук не са заядливи. Напротив, всички са добронамерени и услужливи. smile Просто уцели кофти момент. smile

п.п. Редно е да му се изчистят минусите на човека. smile Според мен.

Последно редактиран от Seeker (19.06.2020 16:47:00)

Офлайн

0

#15 19.06.2020 17:06:33

piqnica
Новодошъл

Кольо написа:

подходящи условия за строене на биваци, да практикуваш примитивни техники за риболов (препоръчвам ти да си вземеш риболовен билет) и палене на огън

Точно това са част от нещата, които искам да правя. Какво мислите за местността около Балша? Ходил съм на разходки там, но пък разхождат много животни и е оживено през деня. Не знам до каква степен е удачно и за нощувки. Има чешма на манастир "Св. 40 мъченици".

Seeker написа:

п.п. Редно е да му се изчистят минусите на човека.  Според мен.

Благодаря за подкрепата!

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff