XENOS::BUSHCRAFT FORUM > Българският Бушкрафт Форум

Бушкрафт, Оцеляване, Примитивни технологии, Туризъм, и Живот с Природата...

Вие не сте влязъл.

#1 19.04.2020 23:43:19

Кольо
КорифееЦ

Регистриран: 01.02.2013

Соларен грил от сателитна чиния - индийски опит

Не виждам големи смисъл но е интересно като опит.

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

4

#2 20.04.2020 10:24:56

Okdalf
Сръчко

Регистриран: 10.08.2010

Отг: Соларен грил от сателитна чиния - индийски опит

Коле има много писано по този повод, http://ecosunlife.com/ Преди време също съм си правил експерименти. Слончо имаше подобна играчка, макЪр и Жобна.

Офлайн

0

#3 20.04.2020 11:27:45

ivan_sh.
Редови

От: гр. Шумен
Регистриран: 06.03.2016

Игор Белецкий също има нещо подобно, проблемът е в габаритите.https://www.youtube.com/watch?v=zzFhBPqG3kA

Офлайн

0

#4 20.04.2020 11:31:17

Okdalf
Сръчко

Габарити, тегло, време, чести корекции. Но е алтернативен метод готвене, пречистване на вода, отопление и т.н. Като си живееш на село в такива моменти какво ти пречи да пробваш.

Офлайн

1

#5 20.04.2020 16:46:42

kyshe
Редови

От: Русе
Регистриран: 15.03.2017
Уеб-сайт

Всъщност тези играчки са доста ефективни. Имам такова с диаметър около 8-10 сантиметра. Пали цигара без да се замисля и почти веднага, а е някаква китайска пародия от пластмаса . Представям си какво могат големите качествени системи.

Достатъчен е един слънчев лъч, за да разсее много сенки.

Офлайн

0

#6 20.04.2020 21:55:38

Кольо
КорифееЦ

Джаджата дето пали цигари всички я знаем. Очаквах да се оцени потенциала в тая джаджа - комбинацита от излишна сателитна антена и старо непотребно огледало правят цвърчащите шишчета от прясно кучешко (котешко, птиче и т.н. ) съвсем постижим вариант. smile

"Когато хората убиват, за да се хранят или оцелеят, това е естествен подбор. Когато го правят за удоволствие и ловни трофеи - е преднамерено убийство."
Ръдиард Киплинг

Офлайн

0

#7 21.04.2020 00:40:52

osobso
Сталкер

От: София
Регистриран: 27.05.2016

Кольо написа:

Джаджата дето пали цигари всички я знаем. Очаквах да се оцени потенциала в тая джаджа - комбинацита от излишна сателитна антена и старо непотребно огледало правят цвърчащите шишчета от прясно кучешко (котешко, птиче и т.н. ) съвсем постижим вариант. smile

До Кучета и Котки ли опря? Анатема!

In vino veritas, in aqua sanitas.

Принципите нямат никаква сила, ако не си добре нахранен.
Марк Твен

Офлайн

0

#8 21.04.2020 08:07:12

Кольо
КорифееЦ

В контекста на епидемията, безработицата, изпадането от системата и нуждата от адаптация към новите обстоятелства. Това все пак е форум за бушкрафт - умението да се оцелява в условията на ресурсен дефицит. Всичко, което може да се използва влиза в работа.

Ръдиард Киплинг

Офлайн

2

#9 21.04.2020 10:08:22

Niki
Редови

От: Перник, но живее в София
Регистриран: 29.06.2015
Уеб-сайт

Уредът си е много хубав. При слънчево време защо ти трябва да хабиш време да събираш съчки? Или пък да си харчиш газта или електричество? Ако живеех в къща бих си направил нещо подобно за лятно готвене. А аз даже имам една такава чиния в гаража, за която имах друг замисъл, но може да я преквалифицирам.

Работа ли е, не ми го хвали...

Офлайн

0

#10 21.04.2020 17:10:36

kyshe
Редови

Уеб-сайт

На мен ми идва идея за подобна система от чадър и алуминиево фолио залепено върху плата вътре. Ще стане лека и няма да заема място, но колко ще е ефективна ще се види ако се направи.

Офлайн

2

#11 21.04.2020 17:42:41

windwarrior
Зла Гад

От: Трети Картофен Пояс
Регистриран: 09.12.2009

Ето ви още една идея:

"All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope".

Sir Winston Churchill

Офлайн

2

#12 22.04.2020 06:26:23

Okdalf
Сръчко

Чадърът не е точната парабола. Иначе и на мен ми е светвало това. big_smile

Офлайн

0

#13 22.04.2020 20:21:15

kyshe
Редови

Уеб-сайт

Okdalf написа:

Чадърът не е точната парабола. Иначе и на мен ми е светвало това. big_smile

Чадър с хубави еластични спици според мен може да се преправи лесно с точна парабола. Просто трябва да се преправи леко плата, а за готвене според мен точката не трябва да е толкова концентрирана. Трябва да се пробва. Скоро изхвърлих няколко чадъра. Сега нямам с какво да правя опити.

Офлайн

1

#14 22.04.2020 23:27:37

mastodont
Редови

От: София
Регистриран: 09.05.2011

Като ги гледах тия раути, чадъра с залепено миларено фолио или сателитка пак с залепено миларено щях да тествам..ама така и не стигнах до това wink Булсатка е достатъчно уж за БГ, само . да има слънце smile С френзел лупата беше епично, като се пръсна керамичната чинийка в която бях сложил монета за нагряване.
е забавно
а това е най-ефтино/хитро smile абе немаше ли вече такава тема из форумя или се бъркам? Отдавна беше май...
Ама с чадъра пробвайте, че и аз съм любопитен smile)) Дръжката ще требе да се разкара де.Само края с заклюването? Малко като чадърчетата за глава. И се чудя, колко сгъвания ще издържизалепеното фолио

Последно редактиран от mastodont (22.04.2020 23:34:50)

Аз съм шут, на служба при Съдбата.
What we are is the sum of everything we've ever said, done and felt. All wrapped up in one unique tread which is constantly being revised and remembered. So to be yourself, you have to constantly remember yourself. It's full time job.It's how it works...

Офлайн

3

#15 23.04.2020 09:00:10

Л. А.
Новодошъл

Регистриран: 18.02.2020

mastodont написа:

Като ги гледах тия раути, чадъра с залепено миларено фолио или сателитка пак с залепено миларено щях да тествам..ама така и не стигнах до това wink Булсатка е достатъчно уж за БГ, само . да има слънце smile С френзел лупата беше епично, като се пръсна керамичната чинийка в която бях сложил монета за нагряване.
е забавно
а това е най-ефтино/хитро smile абе немаше ли вече такава тема из форумя или се бъркам? Отдавна беше май...
Ама с чадъра пробвайте, че и аз съм любопитен smile)) Дръжката ще требе да се разкара де.Само края с заклюването? Малко като чадърчетата за глава. И се чудя, колко сгъвания ще издържизалепеното фолио

Дръжката на чадъра не я махайте. Ако има фокус той ще бъде някъде по нея , така по-лесно може да се разбере къде е фокуса ...ако изобщо има такъв...

Офлайн

0
Потребители в тази тема: 0 госта, 0 регистрирани потребителя

Board footer

Задвижван от FluxBB, Превод: Stoyan Stoyanoff